prolaktyna

Moderatorzy: Chłopiec Papuśny, Moderatorzy zwykli

NazywamSieNiebo
zarejestrowany użytkownik

Re: prolaktyna

Post autor: NazywamSieNiebo » sob gru 08, 2018 12:23 am

Ja mam podwyższoną prolaktynę, bo mam ją na poziomie 78.
Mimo tego , że brałam rispolept a obecnie spamilan , lamilept i zolaren moja podwyższona prolaktyna jest skutkiem mikrogruczolaka przysadki mózgowej. Stąd mlekotok i wtórny brak miesiączki. Także nie zawszę podwyższona prolaktyna jest skutkiem zażywania leków.
Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować.
Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń.

kaznodzieja
zaufany użytkownik

Post autor: kaznodzieja » pn gru 31, 2018 9:17 pm

NazywamSieNiebo pisze:
sob gru 08, 2018 12:23 am
Ja mam podwyższoną prolaktynę, bo mam ją na poziomie 78.
Mimo tego , że brałam rispolept a obecnie spamilan , lamilept i zolaren moja podwyższona prolaktyna jest skutkiem mikrogruczolaka przysadki mózgowej. Stąd mlekotok i wtórny brak miesiączki. Także nie zawszę podwyższona prolaktyna jest skutkiem zażywania leków.
też miałem prolaktynę w granicach 80 i też kiedyś brałem rispolept.
właśnie po nim bbardzo szybko obniżyło mi się libido.
chociaż odstawiłem wszystkie leki i już od kilku lat nic nie brałem to prolaktyna wciąż była wysoka.
Od jakiegoś czasu biorę ,,Dostinex,, i wszystko wraca do normy.
jednak gdy przerwałem przyjmowanie leku znowu zaczeła wzrastać.
jeszcze nie zrobiłem tomografi.

Tak się zastanawiam czy rispolept nie przyczynia się do powstawania gruczolaków przysadki mózgowej ?
Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Post autor: pawel534 » pn gru 31, 2018 9:51 pm

Może psychotropy prowadzą do powstania mikrogruczolaka przysadki mózgowej i potem jak się je odstawi prolaktyna nadal jest wysoka.

kaznodzieja
zaufany użytkownik

Post autor: kaznodzieja » pn gru 31, 2018 9:54 pm

pawel534 pisze:
pn gru 31, 2018 9:51 pm
Może psychotropy prowadzą do powstania mikrogruczolaka przysadki mózgowej i potem jak się je odstawi prolaktyna nadal jest wysoka.
Tak podejrzewam ,bo leków nie biorę już kilka lat a prolaktyna nie spadła wraz z odstawieniem leków
Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Post autor: pawel534 » pn gru 31, 2018 10:00 pm

Ja też się boję, że mogę go mieć. Brałem solian kilka lat, podnosił mi prolaktynę. Teraz biorę ketrel który teoretycznie nie powinien tak podnosić prolaktyny, niedługo mam wizytę u lekarki zobaczę jakie będą wyniki.

kaznodzieja
zaufany użytkownik

Post autor: kaznodzieja » pn gru 31, 2018 10:12 pm

badanie prolaktyny prywatnie kosztuje około 25 zł.
Warto zrobić jak najszybciej ponieważ gdy gruczolak jest niewielkich rozmiarów to można wyleczyć lekami. Duży niestety operacyjnie.

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Post autor: pawel534 » wt sty 01, 2019 12:18 am

Za półtora tygodnia mam wizytę więc myślę że ten czas nic nie zmieni. Unikam badań prywatnie ze względu na finanse.

NazywamSieNiebo
zarejestrowany użytkownik

Post autor: NazywamSieNiebo » wt sty 01, 2019 2:41 pm

Przyczyny gruczolaka przysadki mózgowej nie są znane.
Wykryć gruczolaka przysadki mózgowej jeśli jest mały tak jak u mnie może wykryć rezonans magnetyczny z kontrastem. U mnie wykryto zmianę 2 milimetrów.
Gruczolaki wytwarzajace w nadmiarze prolaktyne leczy się farmakologicznie chyba że jest dużych rozmiarów. Jeżeli jest dużych rozmiarów to daje również objawy ze strony wzroku. ( nie widzi się bocznego pola widzenia) mogą też wystąpić bóle głowy. Mi endokrynolog dał biomergon mimo że zażywam psychotropy.( A nie wolno) dlatego miałam już epizod urojen. A biorę jedną tabletkę dziennie. Przy następnej wizycie poproszę o zmianę leku.
Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować.
Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń.

Wróć do „leki, terapie”