prolaktyna

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
hvp2
zaufany użytkownik

Re: prolaktyna

Postby hvp2 » Sun Sep 10, 2017 6:29 pm

Ginekomastia może być tylko jednym z przejawów hiperprolaktynemii.
Kolejnymi jej przejawami mogą być rozmaite zaburzenia w sferze seksualnej - od osłabienia libido aż do impotencji nawet. Natomiast odległym skutkiem nieleczonej hiperprolaktynemii może być osteoporoza czyli rzeszotowienie kości. Jeśli w wyniku zaawansowanej osteoporozy dojdzie np. do złamania szyjki kości udowej to w znacznym procencie przypadków (chyba około 20-30%) skutkuje to śmiercią osoby do pół roku czasu od złamania.

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Sun Sep 10, 2017 8:35 pm

No to trzeba mieć po prostu twardy charakter a nie każdy tak ma.

einsam
zaufany użytkownik

Postby einsam » Sun Sep 10, 2017 10:21 pm

Aktualnie zażywam Bonogren,Sulpiryd i Cloranxen.Sulpiryd nie zapisała mi psychiatra w dużej dawce,bo powiedziała,że po wysokiej prolaktynie,może dojść do odwapnienia kości.Zmuszony jestem zażywać średnią dawkę dobową Sulpiryd.Chciałbym zażywać większą dawkę Sulpiryd,żeby nie mieć wieczornych nawrotów."Bądż tu mądry i pisz wiersze".Jak nie to to tamto. :think:

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Sun Sep 10, 2017 11:26 pm

Mnie w celu profilaktyki osteoporozy lekarka pierwszego kontaktu zaleciła do STAŁEGO zażywania wapń plus witaminę D3. Konkretnie zażywam Vitrium Osteo.

leonidas
zaufany użytkownik

Postby leonidas » Mon Sep 11, 2017 12:47 pm

Ale czy tylko prolaktyna ma wpływ na libido?
Ja mam prolaktyna koło 19 nie wiele zawyżoną, lekarz mówił żeby się tym nie przejmować.
Tyle że libido mi mocno spadło od porogenu i depakine.
To co mają te dwa leki w sobie, że libido spada?

leonidas
zaufany użytkownik

Postby leonidas » Mon Sep 11, 2017 12:48 pm

Ja mam prolaktyna koło 19 nie wiele zawyżoną, lekarz mówił żeby się tym nie przejmować.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postby AntonPawlowicz » Mon Sep 11, 2017 8:18 pm

Ginekomastia może być tylko jednym z przejawów hiperprolaktynemii.
Kolejnymi jej przejawami mogą być rozmaite zaburzenia w sferze seksualnej - od osłabienia libido aż do impotencji nawet. Natomiast odległym skutkiem nieleczonej hiperprolaktynemii może być osteoporoza czyli rzeszotowienie kości. Jeśli w wyniku zaawansowanej osteoporozy dojdzie np. do złamania szyjki kości udowej to w znacznym procencie przypadków (chyba około 20-30%) skutkuje to śmiercią osoby do pół roku czasu od złamania.
Oj tam straszysz jak nie wiem co :lol: Ty mi w ogole wygladasz na strasznego hipochondryka 8) Tak sie trzesiesz, ze hej :mrgreen: Zapewne zdrowys jak ryba, oczywiscie poza glowka i nic tu to dziwnego, tu wiekszosc tak ma :D Nie martw sie, dozyjesz poznej starosci, nawet z prolaktyna wybita w kosmos :lol: ani nigdy sie nawet nie dowiesz co to ta cala osteoporoza :lol:
Znam osoby co nie maja i nie mieli hiperprolaktynemii, tylko cale zycie doily kawe na czczo i teraz wlasnie lecza sie na osteoporoze :roll:

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postby AntonPawlowicz » Mon Sep 11, 2017 8:25 pm

Co maja miec, Amisulpryd zawieraja :roll: Raczej pytanie dlaczego tak dzialaja, ze moga obnizac libido. Chodzi o wysoki poziom serotoniny, jest odpowiedzialna za ogolne poczucie szczescia, ale rowniez za wyluzowanie i odprezenie. A przyznasz chyba, ze ciezko do czegos sie zabrac jak sie jest wylajtowanym i rozluznionym na maxa jak gruby kot z Cheshire :lol:
Lubido bardzo latwo mozna sobie podwyzszac, jesli sie ma taka potrzebe - jest Lubczyk, Damiana i masa innych srodkow z apteki.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Mon Sep 11, 2017 9:40 pm

Oj tam straszysz jak nie wiem co :lol: Ty mi w ogole wygladasz na strasznego hipochondryka 8) Tak sie trzesiesz, ze hej :mrgreen: Zapewne zdrowys jak ryba, oczywiscie poza glowka i nic tu to dziwnego, tu wiekszosc tak ma :D Nie martw sie, dozyjesz poznej starosci, nawet z prolaktyna wybita w kosmos :lol: ani nigdy sie nawet nie dowiesz co to ta cala osteoporoza :lol:
Znam osoby co nie maja i nie mieli hiperprolaktynemii, tylko cale zycie doily kawe na czczo i teraz wlasnie lecza sie na osteoporoze :roll:
Nie jestem hipochondrykiem.
Nie jestem zdrów jak ryba, choć akurat "główka" (w sensie psychiatrycznym) ma się bardzo dobrze. :D

Przytaczam obiektywną wiedzę medyczną, choć nie czuję się w obowiązku podawania źródeł, bo to jest forum dla pacjentów, a nie obrona pracy doktorskiej.

"Kto chce niechaj wierzy...
Kto nie chce niech nie wierzy...
Nam na tym nie zależy...
Więc wypijmy jeszcze..."

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postby AntonPawlowicz » Mon Sep 11, 2017 10:06 pm

Mysle jednak, ze to raczej Twoje subiektywne lęki :mrgreen:
Chasasz po gorach, uprawiasz sporty, chyba nie jestes az tak bardzo chory na ciele jak sie Tobie wydaje 8)
Ahh tylko ta prolaktynka nie daje wciaz spokoju po nocach, gdyby nie ona..! :auto-ambulance: Aj ta joj i co sie z tego wykielkuje za pare latek :think: , a moze jutro :think: :lol: Moze osteoporoza, a moze cyc urosnie, albo dwa, albo palec szosty u nogi, a moze wlosy na stopie hmm :lol: oby tylko garba sie nie nabawic od tego ciaglego negatywnego myslenia :doh: :D

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Tue Sep 12, 2017 7:37 am

...i nie boję się pojawiać na zlotach :!:
:icon-mrgreen: :icon-mrgreen: :icon-mrgreen:

PanSerduszko
bywalec

Postby PanSerduszko » Tue Sep 12, 2017 9:29 pm

W sumie nie badałem prolaktyny i chyba chyba aby być spokojniejszym to wole jednak żyć w spokoju, niż znosić te liczby.
Ile kosztuje Kalihna ?

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postby AntonPawlowicz » Mon Sep 25, 2017 12:06 am

...i nie boję się pojawiać na zlotach :!:
:icon-mrgreen: :icon-mrgreen: :icon-mrgreen:
Tiaa, teraz zes taki odwazny, a ile razy Cie kiedys zapraszalem to co zes gadal? :mrgreen: Jak byla Hania w Krakowie to zes sie nawet nie pojawil :P
Ze zlotami jest po prostu tak, ze kazdy ma taki okres w swoim zyciu, pozniej sa rzeczy znacznie wazniejsze :)

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Wed Sep 27, 2017 12:10 am

Piszecie o tej prolaktynie jak by to było nie wiadomo co, brałem fenactil, pernazynę i rispolept depo, znacznie bardziej podnosiły prolaktynę niż obecny lek amisulpride, nie narzekam.

unipan
zaufany użytkownik

Postby unipan » Wed Sep 27, 2017 10:23 am

podwyzszony pozion prolaktyny moze tez mowic o guzku na przysadce lepiej brac leki na zbicie ja mam 700 prolaktyny

Return to “leki, terapie”