prolaktyna

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Agnicha
zaufany użytkownik

Re: prolaktyna

Postby Agnicha » Tue Feb 03, 2009 9:31 pm

Branie bromergonu nie zwiększa ryzyka zajścia w ciąże... Może inaczej.. Prolaktyna to jest hormon wydzielany przez kobiety w czasie pologu, czyli zaraz po urodzeniu dziecka. Powoduje on, że kobieta produkuje mleko itp stad u Was ta wydzielina. W czasie gdy kobieta ma podwyższoną prokatyne ma problemy z zajsciem w ciąże. Bromergon zbija poziom prolaktyny do normalnego poziomu, czyli prawdopodobienstwo zajscia w ciąże jast takie same jak u kazdej zdrowej kobiety.
Ja po rispolepcie miałam prollaktyny ponad 300!! Miałam robiona tomografie komputerowa, nic strasznego, fajne badanie. Oczywiście nic nie wykrylo, potwierdziło tylko ze tak wysoka prolaktyna spowodowana jest lekiem. Jedynym lekarstwem jest własnie bromergon, lecz trzeba pamietac ze NIE MOZNA go brac razem z tabletkami antykoncepcyjnymi!! Tabletki antydziecią trzeba odstawic, może stąd to zwiekszone ryzyko zajscia w ciąze

NIKT1
zaufany użytkownik

Postby NIKT1 » Fri Feb 06, 2009 1:28 am

mam pytanie jaka dawka bromergonu ci pomogła syn brał jedną tabletkę na noc teraz ma zwiększoną dawkę do 1 rano i jedną wieczorem ,przy dawce 1 tabletka na noc zbito mu prolaktynę do 93 to nie wiele , a mam jeszcze jedno pytanie czy także chudłaś w czasie obniżania się prolaktyny czy to jednak dzięki unormowania się tarczycy

Agnicha
zaufany użytkownik

Postby Agnicha » Fri Feb 06, 2009 8:05 pm

Ja nie bardzo pamietam, jaką brałam dawkę bromergonu. Ale jeżeli lek-neuroleptyk powoduje podwyższenie prolaktyny, to nie ma nawet sensu zbijać prolaktyny, bo jak się przestanie zbijać to i tak ona wróci do wysokiego poziomu-takie jest moje zdanie. Tak było u mnie. Tyłam też nie od prolaktyny, tylko od leku - rispolecktu. Po prolaktynie tylko urosły mi większe piersi i troche biodra sie poszerzyły. No i miałam mlekotok-to spowodowało wogóle że zainteresowałam się tą prolaktyną, nikt mnie nie uprzedził, że mogę mieć problemy z prolaktyną, właściwie nawet prędzej nie wiedziałam, co to ta prolaktyna. Cały dzień chodziłam nieprzytomna, źle wygladałam o 16 po poludniu wszyscy mnie się pytali, czy dopiero wstałam... Rispolept był moim pierwszym lekiem, od tego czasu mielam chyba 9. Dopiero na tym ostatnim jestem od kilku lat.

misiek25
zaufany użytkownik

Postby misiek25 » Fri Mar 06, 2009 12:20 am

Ach ta prolaktyna ja mam 98 tam czegos lekarz mnie pocieszył powiedział ze nie bede ze moge nie mieć wzwodu,ale ja nie chce przekształcić sie w kobiete,moj kolega z psychiatryka wyglada jak baba to znaczy urosły mu piersi nie duże ale widać biodra mu sie poszezyły ,zarost nie rośnie miał mlekotok ,prawie wogule mu nie ...... Aż strach sie bać
skorpion :0)

NIKT1
zaufany użytkownik

Postby NIKT1 » Sat Mar 07, 2009 1:10 am

syn na szczście mlekotoku nie ma zarost mu rośnie szybko , piersi się troche zmniejszyły co do bioder to on miał zawsze budowe damską , co do innych męskich spraw to wiadomo że ze mną nie będzie o nich rozmawiał .

grenadine
bywalec
Gadu-Gadu: 22162777

Postby grenadine » Fri Jan 18, 2013 11:53 pm

Mam wysoką prolaktynę na Solianie, próbowałam przejść na Abilify, ale zaczęłam czuć się psychotycznie, więc wróciłam do solianu. Wypadają mi włosy od tej prolaktyny, jestem senna, tłuszcz odkłada mi się w obrębie brzucha i nie mogę schudnąć, chyba czeka mnie kolejna zmiana leku, bo już mam dość hiperprolaktynemii. Boję się nowych leków, ale jeśli nie spróbuję czegoś nowego nie będę wiedziała...

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postby AntonPawlowicz » Sun Jan 20, 2013 9:49 pm

Wystarczy obnizyc dawke! Porozmawiaj ze swoim lekarzem. Ja mialem bardzo wyskoka prolaktyne nawet na 200mg, nie mowiac juz o 400! Stopniowo obnizalem, az doszedlem do 100mg. Obecnie prolaktyna jest praktycznie w normie, jestem na tej dawce juz 3 lata i uwierz mi jest ona skuteczna na objawy tak pozytywne jak i negatywne!

Omega
bywalec

Postby Omega » Mon Jan 21, 2013 1:29 pm

Na Solianie miałem prolaktynę około 100, teraz jestem na Abilify i mam prolakynę poniżej normy- nie wiem czy to grożne? Chyba lepej mieć za niską niż za wysoką?

Damian77777
zaufany użytkownik

Postby Damian77777 » Sun Apr 28, 2013 7:09 am

Mi jak na Nowowiejskiej zajebali zastrzyki z Haloperidolem to po tygodniu mi wyrosły włosy na klacie i na ramionach a nigdy nei rosły mi :P

jojo
zaufany użytkownik

Postby jojo » Thu Jul 04, 2013 10:23 pm

Brałam regularnie solian w dawkach od 400 mg do 800 i miałam podwyższony poziom prolaktyny.

Obecnie biorę 300 mg Amisan, odpowiednik solianu i wciąż miewam nieregularnie miesiączkę- a to może być skutkiem podwyższonej prolaktyny. :(
To, że jakiś lek komuś służy, nie znaczy że nie zaszkodzi innej osobie. :(

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postby AntonPawlowicz » Fri Jul 05, 2013 1:09 am

Obnizysz do 200 jak lekarz przykazal, pozniej poprosisz o obnizenie do 100 i bedzie git.
Oby Ci tylko do glowy nie przyszlo znowu odstawiac :roll:

leonidas
zaufany użytkownik

Postby leonidas » Sun May 28, 2017 11:21 pm

Czy po kuracji bromergonem, czy też innym lekiem obniżajacym prolaktyne, libido w czasie brania leków psychotropowych wraca do normy? Czy też nie wiele to daje?
U siebie po zrzuceniu paru kilo ładnie schudlem, ale zostały mi lekkie piersi. Nie wiem teraz, czy da się chociaż ćwicząc to zrzucić? Chciał bym zrzucić jeszcze od 3 do 6 kg max .

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Mon May 29, 2017 3:43 am

Czy po kuracji bromergonem, czy też innym lekiem obniżajacym prolaktyne, libido w czasie brania leków psychotropowych wraca do normy? Czy też nie wiele to daje?
U siebie po zrzuceniu paru kilo ładnie schudlem, ale zostały mi lekkie piersi. Nie wiem teraz, czy da się chociaż ćwicząc to zrzucić? Chciał bym zrzucić jeszcze od 3 do 6 kg max .
Kuracja Bromergonem poprawia funkcje sexualne, ale nie mam pewności czy u wszystkich poprawia w 100%. Poza tym tego Bromergonu musi być odpowiednio dużo i ta poprawa nie następuje z dnia na dzień. Raczej trzeba ten Bromergon brać miesiącami, a nawet wręcz całymi latami!

ola333
zaufany użytkownik

Postby ola333 » Mon May 29, 2017 7:32 am

Ja brałam 1 tabletkę Bromergonu 2,5 mg przez 8 miesięcy bo miałam podwyższoną prolaktynę na rispolepcie ale niestety nic mi na to nie pomagał, badałam kilka razy poziom prolaktyny to był cały czas taki sam lub niewiele niższy, dopiero jak odstawiłam rispo to poziom prolaktyny wrócił do normy. Za to miałam dobre samopoczucie na Bromergonie, schudłam na nim i bardzo pomagał na sztywność mięśni.
Mam pytanie odnośnie prolaktyny, czy jest jeszcze jakiś lek, który nie podnosi prolaktyny oprócz abilify i kwetaplexu? Z kwetaplexu w ogóle nie jestem zadowolona, z abilify też tak nie do końca. Będę wdzięczna za odpowiedź :)

leonidas
zaufany użytkownik

Postby leonidas » Mon May 29, 2017 3:39 pm

No właśnie piszesz, że kwetaplex nie podnosi prolaktyny. Jestem na nim od listopada zeszłego roku. Oprócz tego biorę jeszcze depakine i parogen.
Wcześniej brałem przez jakies 3 lata abilify, rispolept i klozapol razem. Czy to trzeba więcej czasu żeby prolaktyna się zmniejszyła, czy może parogen i depakine też mogą zwiększać?

Return to “leki, terapie”