Co pomaga oprócz leków w schizofrenii?

Awatar użytkownika
Tup
zaufany użytkownik

Re: Co pomaga oprócz leków w schizofrenii?

Post autor: Tup » ndz kwie 07, 2019 7:47 pm

Przyjaciółka mi mówiła,że empatia jest ważniejsza niż szczerość.

Awatar użytkownika
Catastrophique
zaufany użytkownik

Post autor: Catastrophique » ndz kwie 07, 2019 7:52 pm

A przyjaciółka to jakaś wyrocznia? Obie rzeczy są ważne.
Love life and every day.

F20
bywalec
Status: Elektrotechnik
Gadu-Gadu: 63718896

Post autor: F20 » ndz kwie 07, 2019 9:55 pm

Catastrophique pisze:
ndz kwie 07, 2019 11:48 am
F20 pisze:
ndz kwie 07, 2019 8:20 am
Catastrophique pisze:
pt kwie 05, 2019 5:09 pm
Kłamstwo jest dla słabych, idących po najmniejszej linii oporu i bojących zderzyć się z rzeczywistością oraz unikających odpowiedzialności. Nie mówiąc o tym, ze to ma krotkie nogi.
Masz spaczony pogląd ale to normalne u Ciebie ?. Ludzie kłamią między innymi żeby osiągnąć własne korzyści.
Udowodnij, ze jest spaczony. Wielu ludzi nie potrzebuje klamac aby cos osiagnac. Klamanie najpredzej jest spaczeniem.
Pasujaca Ci akurat opinia jednego psychologa tego nie zmienia.
Czytałem wiele dlatego wiem też, że ludzie potrafią kłamać w celu osiągnięciu korzyści i są w tym odważni. Ci co nie potrafią kłamać są słabi po prostu nie wytrzymują psychicznie i dlatego nie kłamią. Kłamstwo często pada z ust ludzi ambitnych, którzy nie idą po najmniejszej linii oporu, a wręcz przeciwnie chcą osiągnąć wiele i o wiele walczą.
heh śmiesznie piszesz z tym udowadnianiem nie bierzesz pod uwagę nic z artykułu, który racjonalnie unaocznia rolę kłamstwa, motywy. Jesteś zamknięty na wszystkie inne punkty widzenia niż Twój. To u Ciebie normalne ?.

Awatar użytkownika
Catastrophique
zaufany użytkownik

Post autor: Catastrophique » ndz kwie 07, 2019 10:45 pm

F20 pisze:
ndz kwie 07, 2019 9:55 pm
Catastrophique pisze:
ndz kwie 07, 2019 11:48 am
F20 pisze:
ndz kwie 07, 2019 8:20 am

Masz spaczony pogląd ale to normalne u Ciebie ?. Ludzie kłamią między innymi żeby osiągnąć własne korzyści.
Udowodnij, ze jest spaczony. Wielu ludzi nie potrzebuje klamac aby cos osiagnac. Klamanie najpredzej jest spaczeniem.
Pasujaca Ci akurat opinia jednego psychologa tego nie zmienia.
Czytałem wiele dlatego wiem też, że ludzie potrafią kłamać w celu osiągnięciu korzyści i są w tym odważni. Ci co nie potrafią kłamać są słabi po prostu nie wytrzymują psychicznie i dlatego nie kłamią. Kłamstwo często pada z ust ludzi ambitnych, którzy nie idą po najmniejszej linii oporu, a wręcz przeciwnie chcą osiągnąć wiele i o wiele walczą.
heh śmiesznie piszesz z tym udowadnianiem nie bierzesz pod uwagę nic z artykułu, który racjonalnie unaocznia rolę kłamstwa, motywy. Jesteś zamknięty na wszystkie inne punkty widzenia niż Twój. To u Ciebie normalne ?.
Nie skomentuje bzdur o "sile kłamców". To nawet śmieszne nie jest.
Przeczytałem artykuł, chodź nie do końca i:
Jeżeli podczas rozmowy kwalifikacyjnej trochę podkoloryzujemy swoje możliwości, to jednocześnie jest to kłamstwo egotystyczne i manipulacyjne, bo tym samym chcemy wpłynąć na decyzję drugiej osoby i dostać pracę.
Gdy słyszymy słowo „kłamstwo", to głównie chyba myślimy właśnie o kłamstwie manipulacyjnym, poprzez które chcemy świadomie osiągnąć jakiś efekt, zyskać coś.
I odpowiedź:
To jeden z najcięższych rodzajów kłamstwa. Cięższe moralnie wydaje się wyłącznie kłamstwo destrukcyjne, gdy kłamiemy jedynie po to, by komuś zaszkodzić, choć sami z tego nic nie mamy. Po prostu wyrządzamy komuś czyste zło.
Poza tym:
Z kłamstwem jest taki problem, że ono rzeczywiście ma dosyć krótkie nogi. Jeśli na przykład kłamiemy na temat własnych kompetencji, to często sami siebie tym krzywdzimy, bo przez to musimy później brać na swe barki za duże ciężary. Kłamstwo niekoniecznie musi nam służyć.
kłamstwo często jest efektywne krótkoterminowo i w sytuacjach jednorazowych. Ale nie jest skuteczne w budowaniu trwałych relacji.
Tacy psychopaci potrafią bezwzględnie kłamać, oszukiwać, manipulować własnym wizerunkiem, czyniąc to wszystko dla własnych celów.
Z powyższym się zgadzam i o tym właśnie pisałem.
Nie zgadzam się z:
To pokazuje, że w świecie biznesu bardzo istotna jest umiejętność manipulowania i zarządzania swoim wizerunkiem.
Manipulanci wiele nie osiągają, ale u nas panuje mentalność, że przecież każdy bogaty, kto osiągnął sukces to oszust, złodziej etc. Sam autor tej odpowiedzi wcześniej napisał, że kłamstwo ma krótkie nogi. Hmm...
Otóż na zwykłe pytanie o samopoczucie przeciętny Amerykanin codziennie odpowiada, że czuje się świetnie.
Okropny stereotyp. Aż boli jego poziom skonfrontowany z tym kto to powiedział.
Dalej nie czytałem. Sorry, no time.
Mam Cię zapytać co u Ciebie jest normalne, patrząc na obraz osoby, którą przedstawiasz na forum?
Love life and every day.

cpn
zarejestrowany użytkownik
Status: politolog

Post autor: cpn » wt kwie 16, 2019 6:40 pm

Nie bawić się w autohipnozę. Przerobiłem ten temat w moim życiu i skutki mogą powodować później urojenia przed "nieczystą energią" czyli mało inteligetnymi, głupimi i brzydkimi ludźmi. Niedawno to sobie dogłębnie uświadomiłem. Także żadne hipnozy nie pomogą a wręcz mogą bardzo zaszkodzić.

Awatar użytkownika
Piotrek007
zaufany użytkownik

Post autor: Piotrek007 » wt kwie 16, 2019 8:58 pm

.
Ostatnio zmieniony pt kwie 19, 2019 8:48 am przez Piotrek007, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Chwast
zaufany użytkownik

Post autor: Chwast » wt kwie 16, 2019 10:19 pm

Jesteśmy cyborgami prawda? Żyjemy w symbiozie z maszynami, telefon jest przedłużeniem naszego ciała. Jak to powiedział Elon Musk - Mamy procesor w naszym ciele który poprawia nam funkcje poznawcze, że mamy dostęp do wszelkiej wiedzy świata... Tylko, że problem jest w interfejsie. Wyobraźmy sobie internet w głowie.
Ja proponuje odmienne podejście. Połączyć się z rośliną. Wyzwolić w sobie pierwotny świat natury który nastawia ci rytm. Rozumiecie? Ja na początku jak zacząłem palić miałem zajebiste schizy. I paliłem dalej bo dzięki mj łatwiej zasypiałem i nie zamartwiałem się. Tylko paranoja duża. Ale bierzecie leki, ja też biorę więc w miarę to da się kontrolować. Im dalej w las tym zdrowiej. Zaczynam czuć, odczuwać emocje, nawet się czasami zaśmieje. Czasami poczuje taki zryw w stronę miłości, nagle na płomień świecy
czuję OGROMNĄ RADOŚĆ no przewspaniałe uczucie jak dobrze jest je sobie przypomnieć.
Nadal jestem zajebiście zamulony i każdy mi na to zwraca uwagę w robocie ale już nie jak zombie. Uważam, że to po prostu jest lek pierwotnej generacji i długo wchodzi i kumuluje się ale koniec końców szpachluje i wyklepuje wszystkie klepki w głowie. I głęboko w niego wierzę. Ave Maria. Duszo ziemi.
Love is the question.

Awatar użytkownika
44
zaufany użytkownik

Post autor: 44 » czw kwie 18, 2019 2:12 pm

Dawniej wierzono, że onanizm jest przyczyną chorób psychicznych. Czytając to forum można w to uwierzyć. Dlatego lepiej się nie onanizować.
Just remember that death is not the end. Heaven or hell? The choice is Yours.

Awatar użytkownika
Tup
zaufany użytkownik

Post autor: Tup » ndz kwie 21, 2019 12:53 am

Nie mam pojęcia,chyba ciągle są jakieś problemy.Zmiany nastrojów i stanów.Szczęście,przypadek?Nie ma w tym logiki,ta choroba bywa nieprzewidywalna.

Awatar użytkownika
44
zaufany użytkownik

Post autor: 44 » ndz kwie 21, 2019 2:31 pm

Niestety leki przeciwpsychotyczne mocną obciążają wątrobę. A gdy dodamy do leków alkohol lub inną niezdrową żywność, to może już być tragedia dla wątroby. Dlatego warto codziennie jeść świeżą rzodkiewkę. Działa dobrze na wątrobę, a jeszcze lepiej czarna rzepa. Od łacińskiej nazwy czarnej rzepy pochodzi nazwa leku na wątrobę raphacholin. Niestety trudno jest kupić taką rzepę, przynajmniej u mnie. Tylko czarna rzepa musi być z ekologicznych upraw, bo łatwo wchłania rakotwórcze azotany. Też ostropest plamisty regeneruje i poprawia funkcjonowanie wątroby.

kaznodzieja
zaufany użytkownik

Post autor: kaznodzieja » ndz kwie 21, 2019 6:48 pm

Izajasza 33;24 ,, I żaden mieszkaniec nie powie: „Jestem chory”. Lud mieszkający w tej krainie dostąpi odpuszczenia winy.
Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.

Awatar użytkownika
Tup
zaufany użytkownik

Post autor: Tup » ndz kwie 21, 2019 7:39 pm

Bliscy z wiedzą społeczną.

Awatar użytkownika
Tup
zaufany użytkownik

Post autor: Tup » pn kwie 22, 2019 3:02 pm

Zrozumienie,że jesteśmy wartościowi i potrzebni jak inni ludzie,zwierzęta.

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Post autor: Digital » pn kwie 22, 2019 3:38 pm

Niby komu? Tak jesteśmy potrzebni że faszeruje się nas lekarstwami w końskich dawkach, zamyka w ośrodkach i ogólnie spycha się na margines społeczny.

Awatar użytkownika
44
zaufany użytkownik

Post autor: 44 » pn kwie 22, 2019 4:09 pm

(12): Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.

[Biblia Paulistów, Mt 23]

Wróć do „leki, terapie”