Wady brania neuroleptyków.

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Grażka73
zaufany użytkownik

Wady brania neuroleptyków.

Postby Grażka73 » Thu Dec 28, 2017 10:31 pm

Trafiłam dziś na bardzo ciekawy artykuł odnośnie szkodliwości neuroleptyków oraz dużo ciekawych informacji na temat chorujących na schizofrenię i nie tylko. Dosyć długi tekst ale wart przeczytania.
http://www.macierz.org.pl/artykuly/zdro ... _mocy.html
Dogmatyczne wyrocznie lekarskie nie robią już na mnie żadnego wrażenia.

Catastrophique
zaufany użytkownik

Re: Wady brania neuroleptyków.

Postby Catastrophique » Thu Dec 28, 2017 11:12 pm

Antypsychiatria to ruch społeczny, zapoczątkowany w latach 60-tychXX wieku, który głosił, że pacjenci placówek psychiatrycznych nie są osobami chorymi, ale jednostkami, które nie przyjmują wartości i norm społecznych, obowiązujących w zachodnim społeczeństwie. Zwolennicy antypsychiatrii głosili, że pojęcie "choroby psychicznej" jest narzędziem represji społeczeństwa wobec nonkonformistycznych jednostek
Represja społeczeństwa...Niesamowite jak durni potrafią byc ludzie. Szukanie problemow i teorii spiskowych tam gdzie byc ich nie powinno. Ta koalicja odpowiada za wiele ludzkich tragedii i powinna przestać istniec.
Ty prowadzisz mnie na głębokie wody. | Hello darkness, my old friend | januszkoch.wordpress.com - artykuły na temat schizofrenii, fobii społecznej, psychologii motywacji, rezyliencji, życia oraz wiary w Boga

Grażka73
zaufany użytkownik

Postby Grażka73 » Fri Dec 29, 2017 12:12 am

Znalazłam jeszcze jeden artykuł, polecam.
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... mozgu.read
Dogmatyczne wyrocznie lekarskie nie robią już na mnie żadnego wrażenia.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Fri Dec 29, 2017 12:39 am

Niestety z moich doświadczeń i przemyśleń też wynika że w psychiatrii szkodzenie pacjentom przeważa nad faktyczną pomocą dla pacjentów!!

Zresztą uspokajania, segregowania i obserwacji na dobrą sprawę nie można nazwać leczeniem!!! To jest jakiś eufemizm lansowany przez samych psychiatrów, aby mogli w spokoju kontynuować uprawianie swojego procederu!!

Wywoływanie u ludzi otyłości, cukrzycy, oziębłości płciowej, impotencji, depresji nie jest przecież żadnym leczeniem! Jest to dążenie do kontroli bez oglądania się na koszty, które ponoszą osoby kontrolowane!!!

piotrs
zaufany użytkownik

Postby piotrs » Fri Dec 29, 2017 2:40 am

LĘKI NIEPOKOJE nudnosci nasennosc impotencja tycie min
ale i TAK jest wiecej ZALET z brania lekow REMISJA ze nie ma objawow
zwolennik brania lekow jak wiekszosc na FORUM w optymalnych mozliwie najmniejszych dawkach
do konca swiata albo mojego lub jeden dzien dluzej

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Fri Dec 29, 2017 4:38 am

Problem jednak często tkwi w tym że pojęcie "optymalnych mozliwie najmniejszych dawek" inaczej rozumiesz Ty, a zupełnie inaczej np. psychiatra w szpitalu!!!

piotrs
zaufany użytkownik

Postby piotrs » Fri Dec 29, 2017 2:36 pm

inne wieksze na objawy POZYTYWNE np 400mg/d Solianu czy Amisanu jak nie zadziala to 600-800 a nie max dawki
albo zaczac czasami od 800 i zmniejszac stopniowo choc producenci zapewniaja ze 400 wystarczy w wiekszosci
inne mniejsze na objawy NEGATYWNE podtrzymujace
ci co mnie leczyli psychiatrzy to tylko 1200 albo 800 mg solanu i ona mowi mi ze maprawnikow lekarzy ze tak biora i chodza do pracy jakies brednie ja tylko lezalem i prawie plakalem

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Fri Dec 29, 2017 2:44 pm

Po pierwszej psychozie lekarz u której się leczyłem przekonywała mnie że mogę iść do pracy, przypominam sobie że w tym okresie brałem duże dawki leków. Mi się wydaje że lekarze nie mają pojęcia jak to jest na takich dawkach leków i wydaje się im że można normalnie funkcjonować. Wiemy wszyscy że te leki bardzo upośledzają i nie możliwe jest funkcjonować normalnie, ale widocznie to do lekarzy nie dociera.

Newt
zaufany użytkownik

Postby Newt » Fri Dec 29, 2017 6:16 pm

Wielu lekarzy przepisuje zbyt duże dawki. Były robione badania, które wykazały, że duże dawki wcale nie powodują lepszych efektów leczniczych, a jedynie nasilenie skutków ubocznych.
"My mommy always said there were no monsters. No real ones. But there are."

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Sat Dec 30, 2017 2:06 pm

Wielu lekarzy przepisuje zbyt duże dawki. Były robione badania, które wykazały, że duże dawki wcale nie powodują lepszych efektów leczniczych, a jedynie nasilenie skutków ubocznych.
Dokładnie, a w przepisywaniem za dużych dawek lubują się szczególnie starzy lekarze bo ci młodsi są zupełnie inaczej uczeni niż ci starsi w latach np . 60 czy 70 tych. Może dlatego że wtedy w Polsce był tylko haloperidol i elektrowstrząsy.

Return to “leki, terapie”