Prawda o lekach psychotropowych

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
pawel534
zaufany użytkownik

Re: Prawda o lekach psychotropowych

Postby pawel534 » Thu Oct 05, 2017 8:55 pm

Ze szpitala można wypisać się na własne żądanie o ile ktoś przymusowo nie jest umieszczony w szpitalu.

Meduzola
bywalec

Postby Meduzola » Thu Oct 05, 2017 9:11 pm

Od samego początku w dawkowaniu chodzi o jakiś nieludzki algorytm oparty na zyskach... a że w szpitalach są to końskie dawki bez szans na spontaniczność, gdzie pielęgniarki muszą rozliczyć każdą tableteczkę, to inna sprawa.

Pumba
zarejestrowany użytkownik

Postby Pumba » Thu Oct 05, 2017 9:32 pm

Spośród wszystkich leków to chyba tylko chemia w przypadku nowotworu jest bardziej szkodliwa od leków psychotropowych i to nie powiedziane, że zawsze. Jestem pewny, że większość ludzi, która je bierze gdyby nie ustawa o zdrowiu psychicznym nawet by tego syfu nie wzięła do ust. Zdrowie jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu dla niektórych nawet najważniejszą, niestety leki te uszkadzają tak jak pisałem wcześniej narządy wewnętrzne, a szczególnie wątrobę, i nawet leki osłonowe tutaj niewiele zdziałają. Skład chemiczny jest tak silny, że swoje robi. Niektórzy ludzie nawet nie zdają sobie sprawy ze szkodliwości, bo człowiek po długoletnim ich braniu potrafi zmienić się już nieodwracalnie, czyli osoba, którą była kiedyś już nie istnieje a więc nie uświadamia sobie tej zmiany. Dawny człowiek sprzed uzdrawiającej kuracji odchodzi w niepamięć.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Thu Oct 05, 2017 10:29 pm

niestety leki te uszkadzają tak jak pisałem wcześniej narządy wewnętrzne, a szczególnie wątrobę, i nawet leki osłonowe tutaj niewiele zdziałają. Skład chemiczny jest tak silny, że swoje robi. Niektórzy ludzie nawet nie zdają sobie sprawy ze szkodliwości, bo człowiek po długoletnim ich braniu potrafi zmienić się już nieodwracalnie, czyli osoba, którą była kiedyś już nie istnieje a więc nie uświadamia sobie tej zmiany. Dawny człowiek sprzed uzdrawiającej kuracji odchodzi w niepamięć.
Wiesz to nie jest do końca tak z tym uszkadzaniem wątroby, bo ja np. brałem około 22 lata fenotiazyny o których jest napisane jednoznacznie, że mają działanie hepatotoksyczne, a do tego jeszcze prawie codziennie piłem piwo, choć w ulotkach tych leków było napisane że niewolno... No i wprawdzie na bieżąco miałem często złe wyniki ALAT/ASPAT/bilirubina to jednak koniec końców wątroba to zniosła zwycięsko, tj. wyniki się unormowały wraz ze zmienieniem leku na solian oraz porzuceniem C2H5OH. Inna sprawa, że ja tych fenotiazyn brałem raczej niewiele.

Fenotiazyny szkodzą natomiast na wzrok, zarówno upośledzają plamkę żółtą, jak i powodują wzrost ciśnienia w gałce ocznej, więc jak ktoś ma dużego pecha to może od nich oślepnąć (słyszałem o takim przypadku). Poza tym fenotiazyny upośledzają funkcje psychiczne, co wychodzi w specjalistycznych testach oraz w szczególności upośledzają pamięć, co wiem niestety również po samym sobie. Do tego wywołują nadmierną senność oraz tzw. objawy negatywne w rodzaju awolicji i anhedonii.

Z tą zmianą w człowieku to masz rację, ale być może to skutek samej choroby (śmierć dotychczasowej osobowości, przynajmniej ja osobiście przez takie coś przeszedłem i to nie było urojenie (złudzenie), ale niestety fakt psychologiczny).

Meduzola
bywalec

Postby Meduzola » Fri Oct 06, 2017 12:09 pm

No właśnie, neurobiologia, bierze pod uwagę cały układ nerwowy, podczas gdy psychiatria izoluje mózg od reszty ciała, by całą uwagę skupić na neuroprzekaźnikach... Niestety rozwija się ona za oceanem, a my czekamy i czekamy... na granty z Uni. W przypadku Alzheimera odkryto rolę homocysteiny, którą można zwalczać jedną z witamin z grupy B... Czy badania neurobiologiczne są robione na świadomych pacjentach, nie wiem, bioetycy musieliby się wypowiedzieć.

Sasek
zaufany użytkownik

Postby Sasek » Fri Oct 06, 2017 12:12 pm

Jak odstawiłem leki na 5 miesięcy to byłem na powrót sobą.
:music-listening:

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Fri Oct 06, 2017 3:34 pm

A co sprawiło że do leków wróciłeś?

Sasek
zaufany użytkownik

Postby Sasek » Fri Oct 06, 2017 4:38 pm

A co sprawiło że do leków wróciłeś?
Fobia społeczna. Zolafren mi na to pomaga i depresję. I za dużo myślałem. I na głosy pomaga, na urojenia nie.

danielek
zaufany użytkownik
Status: portier
Gadu-Gadu: 63718896

Postby danielek » Fri Oct 06, 2017 5:37 pm

Siła olanzy ye ye

Sasek
zaufany użytkownik

Postby Sasek » Sat Oct 07, 2017 12:19 am

Siła olanzy ye ye
Olanza is good, the best for me ^_^

PanSerduszko
bywalec

Postby PanSerduszko » Sat Oct 07, 2017 1:14 pm

najbardziej niesmakującym mi cytatem jest, że leki 2 generacji powodują znacznie mniej skutków ubocznych od leków pierwszej generacji ?
ale może się przekonam, jeśli zostanę naprostowany.
Ile kosztuje Kalihna ?

Sasek
zaufany użytkownik

Postby Sasek » Sat Oct 07, 2017 3:44 pm

najbardziej niesmakującym mi cytatem jest, że leki 2 generacji powodują znacznie mniej skutków ubocznych od leków pierwszej generacji ?
ale może się przekonam, jeśli zostanę naprostowany.
Podobno tak i są bezpieczniejsze, ale reguły na to nie ma. Niektórzy reagują lepiej na starsze leki.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postby AntonPawlowicz » Sat Oct 07, 2017 4:21 pm

Tyle że psychiatrzy notorycznie przepisują za wysokie dawki... W warunkach "wolnościowych" to pacjent jeszcze ma szanse sobie taką pierwotną dawkę jakoś obniżyć, dostosować do swojego organizmu i swojego sposobu chorowania. Ale jak ktoś nie jest na wolności to ma zupełnie przejeba..e.
Dobrze, ze zapisuja takie dawki, lepiej duze dawki niz jakby ktos mial kogos zabic, albo sobie zrobic krzywde. Nasza choroba uznawana jest za smiertelna wiec i leczenie jest adekwatne. Jesli ktos sam sobie obniza dawke, to robi to na wlasne ryzyko i powinien sie liczyc z konsekwencjami. Odstawianie to nie zarty, tak, grozi to smiercia, niestety.
Nie twierdze, ze nalezy zazywac ogormne dawki, powtarzam - nalezy nauczyc sie rozmawiac z lekarzem, a nie wychodzic z zalozenia, ze nic sie nie zmienilo, to nie mam mu nic do powiedzenia. Lekarz monitoruje stan pacjenta, nasz stan psychiczny i fizyczny, jesli stan zdrowia sie poprawia, pacjent ma mozliwosc prosic o obnizenie dawki, tak samo jesli lek szkodzi w jakikolwiek sposob moze ubiegac sie o zmiane leku. Ale robienie czegokolwiek na wlasna reke, majstrowanie z lekami, jest karygodne.

Nie wiem poza tym co to za dyrdymaly sa w tym watku, ze leki szkodza i ze to trucizna. Panadol to tez chemia i tez trucizna, jak sie go obezreszt to masz pewnego deda i niby co nie nalezy go brac na bol glowy? Nawet Apap, to maja ludzie zdychac z bolu? Wszystkie leki to chemia, zawsze jakos tam moga szkodzic. Ale nasze i tak sa tysiac razy mniej szkodliwe niz nawet durna aspiryna ktora potrafi wyzrec dziury w sluzowce zoladka.
Sam zazywam leki od 15 lat i jakos mi nie zaszkodzily, ani sie nie zatrulem, ani mi nie wysiadly zadne organy, ani nie mam cukrzycy. A znam ludzi w moim wieku, co zadnych lekow nie biora i nigdy nie brali, a ledwo przeda, a sa nawet tacy, co niestety ich juz nie ma z nami i tez lekow nigdy nie brali. Ale brali co innego, czesto mowili na to - sama natura :lol:
Znam ludzi co zazywaja Klozapol od ponad 10 lat i nic, a nic im ten lek nie zaszkodzil. Znam pania co zazywa Haloperidol od 30 lat i smiga calkiem dobrze wiec wszystko co tu piszecie to sa zwykle wydumane dyrdymaly wyssane z palca. Imaginacje i halucynacje :auto-ambulance: Procz choroby ciezkiej glowy nic wam nie dolega i prawdopodobnie dolegac nie bedzie i jesli grzecznie bedziecie leki zazywac, zazwyczaj spokojnie dozyjecie poznej starosci. Duzo gorzej bez lekow, zazwyczaj wtedy pikuje sie z okna jak Magik, albo i co jeszcze gorszego - mozna taki upadek przezyc i do konca pozostac warzywem.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Sat Oct 07, 2017 4:43 pm

1. Że komuś akurat tak rozwinie się zespół urojeniowy, że będzie faktycznie niebezpieczny dla innych czy siebie ogólnie prawdopodobieństwo jest niskie. Prędzej będzie leżał krzyżem i płakał że jest wielkim grzesznikiem. :icon-mrgreen:

2. schizofrenia jest chorobą śmiertelną nie tylko wskutek wzmożonego ryzyka samobójstwa, ale przede wszystkim wskutek działań ubocznych leków psychotropowych, palenia tytoniu oraz skrajnie biernego trybu życia prowadzonego przez większość osób chorujących (a prowadzą taki tryb życia m.in. wskutek zalekowania neuroleptykami).

3. "Nasze" leki na pewno nie są 1000x mniej szkodliwe od aspiryny czy apapu gdyż wpływają NEGATYWNIE na osobowość (unicestwiają ją) i sposób przeżywania własnego życia (na neuroleptykach ludzie trwają a nie żyją!!).

Sasek
zaufany użytkownik

Postby Sasek » Sat Oct 07, 2017 5:27 pm

Psychotropy szkodzą, ale choroba bez nich bardziej.

Return to “leki, terapie”