Prawda o lekach psychotropowych

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Pumba
zarejestrowany użytkownik

Prawda o lekach psychotropowych

Postby Pumba » Wed Oct 04, 2017 11:40 am

Prawda o lekach psychotropach jest bardzo prosta i można ją wyrazić praktycznie w kilku albo nawet jednym zdaniu. To nie są tak naprawdę żadne leki tylko niszczyciele ludzkiego ciała. Przy długim stosowaniu a u niektórych nawet przy stosunkowo niedługim niszczą one narządy wewnętrzne człowieka, wątrobę, trzustkę, serce, żołądek, niszczą także np wzrok. Np taki klozapol w przeciągu 5 lat jest w stanie zniszczyć, pogłębić wadę wzroku dokumentnie. Poza tym podnoszą ciśnienie tętnicze, uszkadzają nieodwracalnie niektóre części mózgu itp itd.
Bardzo łatwo wdaje się po nich cukrzyca i inne tego typu choroby. Te rzeczy są nie do udowodnienia dlatego psychiatrzy wypisując ten syf robią to w białych rękawiczkach. Koncerny farmaceutyczne trzepią na tych pseudo lekach grube pieniądze. Jeżeli komuś te leki pomagają to ok, tylko, że za tym idą także uszkodzenia wielu narządów wewnętrznych. Pomijam to jak wpływają one na codzienne funkcjonowanie człowieka, że zamulają go. To jest najmniej ważne, najważniejsze jest to jak bardzo uszkadzają stopniowo cały organizm człowieka.

seebek
zaufany użytkownik

Re: Prawda o lekach psychotropowych

Postby seebek » Wed Oct 04, 2017 2:21 pm

Wszystko się zgadza to co piszesz tylko jaką mamy alternatywę na tą okrutną chorobę? Zioła nie działają przeciwpsychotycznie, pozostają neuroleptyki ale w jak najniższej dawce aby zminimalizować uboki.
"Zycie ludzkie jest jak paczka kredek ... Raz kolorowe, a raz czarne, raz ostre, a raz tepe, raz dlugie, a raz krótkie, raz proste, a raz połamane...
Ale to niewazne. Najwazniejsze jest to, jaki obraz nimi namalujesz..."

piotrs
zaufany użytkownik

Postby piotrs » Wed Oct 04, 2017 4:33 pm

niestety prawda ale trzeba je brac w mozliwie najnizszej dawce inna na objawy pozytywne i podtrzymujaca po 3 miesiacach na negatywne niestety na cos trzeba umrzec jest zycie wieczne czeka

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postby AntonPawlowicz » Wed Oct 04, 2017 11:21 pm

seebek
zaufany użytkownik

Postby seebek » Wed Oct 04, 2017 11:28 pm

Hehe, dobre, lek na wszelkie bolączki, jutro biegnę do apteki po niepierdol!!! :lol:
"Zycie ludzkie jest jak paczka kredek ... Raz kolorowe, a raz czarne, raz ostre, a raz tepe, raz dlugie, a raz krótkie, raz proste, a raz połamane...
Ale to niewazne. Najwazniejsze jest to, jaki obraz nimi namalujesz..."

danielek
zaufany użytkownik
Status: portier
Gadu-Gadu: 63718896

Postby danielek » Thu Oct 05, 2017 9:32 am

haha

Pumba
zarejestrowany użytkownik

Postby Pumba » Thu Oct 05, 2017 12:03 pm

Jak dla mnie nie ma w tym nic śmiesznego, że leki psychotropowe niszczą ludzki organizm w błyskawicznym tempie.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Thu Oct 05, 2017 2:44 pm

Jak dla mnie nie ma w tym nic śmiesznego, że leki psychotropowe niszczą ludzki organizm w błyskawicznym tempie.
W "błyskawicznym" to raczej nieczęsto!

Niemniej jednak są to w oczywisty sposób trucizny dla ciała i psychiki i to jest cholerne skurwysyństwo tego świata, że stanowią podstawową ofertę terapeutyczną dla osób zaetykietkowanych jako schizofrenicy. A do tego jeszcze zmuszanie w majestacie prawa do zażywania tego gówna?! Przeskurwysyństwo i tyle!!!

pawel534
zaufany użytkownik

Postby pawel534 » Thu Oct 05, 2017 2:47 pm

Zmusić do brania mogą chyba tylko jak jest się w szpitalu przymusowo ? Czy jeszcze w jakimś innym przypadku ?

Alex1950
bywalec

Postby Alex1950 » Thu Oct 05, 2017 4:44 pm

Jedyna szansa/nadzieja, że będę pojawiać się leki mniej szkodliwe dla organizmu ludzkiego. Przy tej chorobie nie ma zbyt wiele możliwości. "Błyskawicznie" to raczej złe słowo - bardziej pasuję "stopniowo" jeżeli już.

Przymusowe branie leków - tylko szpital.
Nie przestawaj się uśmiechać, bo to sprawia że jesteś najpiękniejsza

Meduzola
bywalec

Postby Meduzola » Thu Oct 05, 2017 5:44 pm

Do tematu polecam piosenkę zespołu Farbenlehre "Handel", na mnie działa krzepiąco, oraz Zielone Żabki "Młodzi gniewni". Jeśli chodzi o leczenie szpitalne, skojarzyła mi się "Oda do młodości" Mickiewicza...

Sasek
zaufany użytkownik

Postby Sasek » Thu Oct 05, 2017 7:54 pm

I się kurde dziwią, że my to odstawiamy. Teraz wiem, że nie ma sensu odstawiać, Zolafren dla mnie jest jak jedzenie i picie xD Bez tych leków nie mamy szans. Bierzcie leki, bo to jedyna nadzieja na remisję.
:music-listening:

Meduzola
bywalec

Postby Meduzola » Thu Oct 05, 2017 8:09 pm

To niech mi receptę psychiatra przesyła pocztą, bo moja karta chorobowa pełna i nic nowego się nie odkryje w moim myśleniu i zachowaniu, co by trzeba było zanotować, łola Boga, hipnagogi ona ma...

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Thu Oct 05, 2017 8:44 pm

I się kurde dziwią, że my to odstawiamy. Teraz wiem, że nie ma sensu odstawiać, Zolafren dla mnie jest jak jedzenie i picie xD Bez tych leków nie mamy szans. Bierzcie leki, bo to jedyna nadzieja na remisję.
Oni się temu wcale nie dziwią!

Przy tych tzw. lekach zasadnicze znaczenie ma wielkość dawki, przy małych dawkach da się jakoś żyć, a nie tylko wegetować w apatii czy (pół)śnie. Tyle że psychiatrzy notorycznie przepisują za wysokie dawki... W warunkach "wolnościowych" to pacjent jeszcze ma szanse sobie taką pierwotną dawkę jakoś obniżyć, dostosować do swojego organizmu i swojego sposobu chorowania. Ale jak ktoś nie jest na wolności to ma zupełnie przejeba..e.

Chameleon
bywalec

Postby Chameleon » Thu Oct 05, 2017 8:55 pm

W tym wszystkim chodzi o coś innego, nauka ignoruje pewne fakty na temat działania ludzkiego mózgu już parę lat i przez to jest blokada na wynajdowanie leków opartych na lepszym modelu działania mózgu niż niekompletny oparty na neuroprzekaźnikach i sygnałach elektrycznych.
Ja bym nie obwiniał nauki, tylko psychiatrię, neurobiologia robi spore postępy przy czym psychiatria ignoruje czasopisma neurobiologów.

Return to “leki, terapie”