2 nowe leki na schizofrenię

Awatar użytkownika
Dreamer
zaufany użytkownik

Re: 2 nowe leki na schizofrenię

Post autor: Dreamer » wt sty 10, 2017 9:34 pm

.
Ostatnio zmieniony czw wrz 21, 2017 7:33 pm przez Dreamer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AMerei
zaufany użytkownik

Post autor: AMerei » wt sty 10, 2017 11:11 pm

ola333 pisze:Chciałabym, żeby te nowe leki były dostępne w Polsce, bo dla mnie najbardziej uciążliwym skutkiem ubocznym jest tycie na nich. Biorę tylko 50 mg kwetaplexu xr i ważę 10 kg więcej niż przed braniem leków, strasznie mam wzdęty brzuch i przez to czuję się mniej atrakcyjna.
ja przytyłam z 55 kg do 73 i też mam tzw. ciążę gastronomiczną, czyli mocno wzdęty brzuch, który w ogóle nie pasuje do szczupłej sylwetki, płakać się chce... :evil:
"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Marek Aureliusz.

Awatar użytkownika
Tup
zaufany użytkownik

Post autor: Tup » śr sty 11, 2017 12:46 pm

ola333 pisze:Chciałabym, żeby te nowe leki były dostępne w Polsce, bo dla mnie najbardziej uciążliwym skutkiem ubocznym jest tycie na nich. Biorę tylko 50 mg kwetaplexu xr i ważę 10 kg więcej niż przed braniem leków, strasznie mam wzdęty brzuch i przez to czuję się mniej atrakcyjna.
ia leku.
.
Ja miałem trochę problem też z brzuchem i robiłem brzuszki.Obecnie wygląda on dużo lepiej.W pracy też go ćwiczę w zasadzie i teraz jest płaski może nie kaloryfer,ale nie jest zle.Sophi widziała może ocenić:P

Awatar użytkownika
ola333
zaufany użytkownik

Post autor: ola333 » śr sty 11, 2017 10:10 pm

AMerei, wiem, co czujesz, ja też zawsze byłam bardzo szczupła, a teraz wyglądam jakbym była w ciąży, bardzo nienaturalnie to wygląda, jeszcze przy moim wzroście to tragedia....
W Wigilię moja teściowa po wieczerzy powiedziała, niby w formie żartu: "W ciąży jesteś? Bo widzę brzuch". Jestem przyzwyczajona do tego, że moja teściowa jest nietaktowna, więc odpowiedziałam: "Bez przesady" i spojrzałam na jej brzuch, a ona chyba to zauważyła i powiedziała: "Mój brzuch to by słonia pomieścił". Dobrze, że zdaje sobie z tego sprawę hehe ... ;)
Tup, kiedyś chodziłam regularnie na fitness (jak brałam rispo) i po 6 miesiącach regularnych ćwiczeń i katowania się dietą schudłam 6 kg, przez jakiś czas w ogóle nie miałam brzucha, ale później nie miałam czasu chodzić tak często na fitness i znowu przytyłam. A teraz chodzę do pracy i jakoś nie mogę się zmobilizować, żeby znowu zacząć chodzić, jestem zbyt zmęczona po pracy, poza tym w takie mrozy to mnie się nie chce nigdzie iść po pracy.

Awatar użytkownika
AMerei
zaufany użytkownik

Post autor: AMerei » śr sty 11, 2017 10:52 pm

Ola,
mnie kiedyś ekspedientka zapytała"chłopiec czy dziewczynka?" miałam ochotę powiedzieć "nie, obojnak", bo kurcze czemu baba zadaje mi takie pytania? napisałaś "przy moim wzroście" tzn? ja mam 172 cm, jestem szczupła, podobają mi się moje nogi, bo są dość zgrabne a przede wszystkim wreszcie nie wyglądają jak patyki, ale gdy chudnę to własnie najpierw chudną mi nogi a dopiero na samym końcu brzuch, bo nadal miałam oponkę nawet jak ważyłam 58 kg :evil:
"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Marek Aureliusz.

Awatar użytkownika
ola333
zaufany użytkownik

Post autor: ola333 » śr sty 11, 2017 11:22 pm

Hehe ale mnie rozśmieszyłaś tym tekstem o obojniaku :) Szkoda, że jej tak nie odpowiedziałaś, bo co ją to obchodzi.
Co do wzrostu to mam 152 cm i teraz ważę 49 kg, to dużo przy moim wzroście, a jak nie brałam leków ważyłam 40 kg. Ja jestem bardzo drobna bo mam bardzo szczupłe kości, w sumie na lekach tyję tylko na brzuchu, a reszta ciała nadal jest bardzo szczupła, więc to śmiesznie wygląda. Tęsknię za płaskim brzuszkiem, który miałam wcześniej.
Lekarka medycyny pracy zauważyła, że mam brzuch, widziałam jak na niego zerkała, ale na szczęście nic nie powiedziała ani o nic nie zapytała.
I tak masz lepiej ode mnie bo jesteś wysoka, więc na pewno u Ciebie mniej się rzuca w oczy, że przytyłaś niż u mnie.

Awatar użytkownika
AMerei
zaufany użytkownik

Post autor: AMerei » czw sty 12, 2017 12:18 am

obie mamy przerypane;) ja mam jutro randkę i na szczęście jest zima i ubieramy się ciepło, to facet nie zauważy dużego brzucha i nie ucieknie od razu (mamy iść na spacer po parku) heh
zresztą randka randką a co z rozmowami o pracę? dramat :evil:

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » czw sty 12, 2017 8:16 pm

hvp2 pisze:Wszystkie neuroleptyki to syf, a zwłaszcza te typowe, czyli starszej generacji (z lat 50. i 60. XX wieku). Żeby wyjść ze schizofrenii trzeba sobie usunąć z życia te przyczyny, przez które się choruje. Nawet najdoskonalsze substancje chemiczne nic tu nie pomogą, jeśli równocześnie nie będą wprowadzane korzystne zmiany w życiu, tj. w świecie otaczającym osobę chorą.
Z jednej strony prawda jest to co piszesz, ale z drugiej, gdyby tak latwo sie dalo usunac te przyczyny, to nie bylaby schizofrenia. Gdyz wlasnie ta choroba polega na utrwaleniu owych "przyczyn" na tyle mocno, ze nic sie z tym nie da zrobic. Mozna probowac, ale zazwyczaj czlowiek jedynie sie zapetla. Gorzej jeszcze, jak zadnych przyczym po prostu nie ma i chodzi zwyczajnie o uszkodzone partie mozgu, ale tak faktycznie zdarza sie rzadziej.
Wracajac do tematu, nikt tu nie pisze o lekach z lat 50 i 60tych. Mnie chodzilo raczej o Solian, jest na rynku od 15 prawie lat i jest lekiem w miare bezpiecznym. Duzo bardziej bym mu ufal niz jakims tam niezbadanym rewelacjom. Zazywam go od wielu lat i jakos mi nie zaszkodzil w zadnym stopniu. Zdecydowanie nie uwazam, ze to syf, a raczej wybawienie, ratunek i po prostu szansa na zycie, dla mnie i dla wielu.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » czw sty 12, 2017 8:20 pm

pawel534 pisze:Leków może jest dziesiątki tylko w ilu z nich powtarza się ta sama substancja czynna ? Przecież nie ma sensu brać różnych leków różnych producentów z tą samą substancją czynną skoro jeden lek z tą substancją się nie sprawdził.
Wlasnie jest bardzo duzo sprawdzonych lekow, w ktorych nie powtarza sie ta sama substancja czynna. I jesli dany lek nie pomaga lub dziala zle (skutki uboczne), to zazwyczaj warto jest siegnac po inny, tak samo pewny i wyprobowany. Choc czasem wystarcza odpowiednio zmodyfikowac dawke, ale do tego potrzebny jest dialog z lekrzem prowadzacym. Jesli zle czujemy sie po leku, ale o tym lekarzowi nie powiemy, to on zazwyczaj nie wyczyta tego z naszych mysli i sam po sobie nie zacznie korygowac dawki lub zmieniac leku.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » czw sty 12, 2017 8:29 pm

AMerei pisze:
ja przytyłam z 55 kg do 73 i też mam tzw. ciążę gastronomiczną, czyli mocno wzdęty brzuch, który w ogóle nie pasuje do szczupłej sylwetki, płakać się chce... :evil:
A robilas USG, moze jest zatrzymanie wody, albo problemy z watroba lub nerkami. Nie warto cale zlo zrzucac na leki, choc oczywiscie moga one byc przyczyna posrednia. Jednak duze znaczenie maja pokarmy jakie jemy. Tluste jedzenie, slodycze, weglowodany proste, takie jak cukry, ziemniaki, biale oczyszczone pieczywo - wszystko to nam bardzo szkodzi i skraca zycie. Dlaczego dawniej krolowie i arystokracja zyli krotko i najczesciej umierli na ataki apopleksyjne, a zwykli chlopi w tych samych czasach dozywali pozniej starosci? Z prostej przyczyny, ze chlopi byli biedni i niedogadzali jak zamozna szlachta swojemu podniebieniu. Zjadali bardzo proste postne pokarmy, do tego w ilosciach bardzo umiarkowanych, czerstwy czarny chleb z otrebami, duzo kapusty, czesto kiszonej, burakow, marchwi oraz inne warzywa. Gdzie szlachta zajadala sie wybornym slodkim pieczywem z bialutkiej oczyszczonej maki oraz roznorakim ociekajacym w tluszcz miesiwem.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » czw sty 12, 2017 8:33 pm

Tup pisze:Ja miałem trochę problem też z brzuchem i robiłem brzuszki.Obecnie wygląda on dużo lepiej.W pracy też go ćwiczę w zasadzie i teraz jest płaski może nie kaloryfer,ale nie jest zle.Sophi widziała może ocenić:P
Dokladnie, wystarcza nawet same cwiczenia izometryczne, czyli wielokrotne napinanie brzucha i zatrzymywanie, po czym rozluznianie. Poza tym warto cwiczyc brzuszki i podciaganie nog na drazku roporowym. Lecz nie wszystko od razu, kondycje wyrabia sie bardzo stopniowo i wolno by zanadto nie sforsowac nieprzyzwyczajonego do wysilku organizmu i nie nabawic sie problemow natury kardio.

Awatar użytkownika
ola333
zaufany użytkownik

Post autor: ola333 » czw sty 12, 2017 11:23 pm

Anton Pawłowicz, nie mam żadnych problemów z wątrobą ani z nerkami, bo wyniki badań z krwi i z moczu mam dobre. Jak kiedyś odstawiłam leki to od razu schudłam i ważyłam nawet mniej niż 40 kg więc śmiem sądzić, że przyczyną tycia są właśnie leki. Z tym odchudzaniem się to trzeba uważać bo mnie nadmierne odchudzanie się i częste bieganie doprowadziło do anemii i do omdlenia w kościele więc nie wiem czy to dobra opcja. W końcu wkurzyłam się i odstawiłam leki przed ślubem, od razu schudłam, więc cel został osiągnięty. Jak odstawiam leki to po 2 dniach już nie mam brzucha :)
AMerei, ja na szczęście poznałam mojego męża przed chorobą, kiedy byłam bardzo szczupła. Nie martw się, niektórzy faceci wolą kobiety, które mają trochę ciała, przynajmniej tak mówią.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » pt sty 13, 2017 6:28 pm

Wyniki krwi i moczu to jeszcze nie wszystko, popros lekarza o badanie USG, tylko na nim mozna zobaczyc czy watroba jest otluszczona. Chora watroba moze przez lata nie dawac zadnych oznak, a proby watrobowe moga byc przy tym dobre. To, ze chudlas po odstawieniu lekow rowniez moze oznaczac, ze wlasnie watroba niewydala obciazona przez leki np., nie wizelas tego pod uwage? Obciazona stluszczona watroba powoduje zatrzymanie metabolizmu i powstawanie tak zwanej oponki w okolicach brzucha, nawet gdy czlowiek ogolnie jest szczuply.
Do anemii i omdlenia doprowadzilo Ciebie nie bieganie lub odchudzanie sie, a zle nawyki zywieniowe. Pozywienie musi byc raz, ze zdrowe, a dwa pelnowartosciowe - musi dostarczac organizmowi wszystkich niezbednych skladnikow odzywczych, wlasnie by nie nabawic sie anemii. Dlatego warto zasiagnac opinii dietologa, albo poczytac fachowa literature na ten temat. Serdecznie polecam tu znakomite ksiazki Bozeny Zak Cyran.
A odstawianie lekow na wlasna reke, to zadne wyjscie, moze schudniesz, ale mozesz tez narobic rzeczy ktorych naprawic sie juz nie da.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » pt sty 13, 2017 7:41 pm

Bieganie faktycznie moze byc zbyt forsowne, zdobywac kondycji warto zaczac od dlugich spacerow przykladowo, nastepnie intensywnych spacerow szybkim krokiem oraz cwicen izometrycznych. A wszystko po woli, stopniowo, rozlozone w czasie. W przypadku gdy dochodzi wysilek fizyczny, dieta powinna byc bardziej zbalansowana i obfita w rozne substancje odzywcze, takie jak owoce i warzywa, orzechy, daktyle, ogolnie duzo bakalii, nalezy suplementowac rowniez magnez oraz potas, czasem inne witaminy.
Na anemie doskonalym panaceum sa buraki, zakwas z burakow oraz pokrzywa.

Awatar użytkownika
ola333
zaufany użytkownik

Post autor: ola333 » pt sty 13, 2017 9:24 pm

Anton proponuję napisać książkę bo widzę, że znasz się na wszystkim. Na pewno będzie bestsellerem. :clap:

Wróć do „leki, terapie”