Leki antypsychotyczne LAI

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
tomsoul
zaufany użytkownik

Re: Leki antypsychotyczne LAI

Postby tomsoul » Fri Nov 30, 2018 11:13 pm

Ta?? A kto ci to niby powiedział że koniecznie 3 miesiące?? Co to ja robot a nie człowiek?

F20
zaufany użytkownik
Status: Elektrotechnik
Gadu-Gadu: 63718896

Postby F20 » Sat Dec 01, 2018 5:47 am

Jak wystąpią skutki uboczne to 3 miesiące cierpienia, jak lek okaże się za słaby lub wzrośnie tolerancja to 3 miesiące psychozy.
a skąd to wiesz, że jak wystąpią skutki uboczne to 3 miesiące cierpienia i że jak lek okaże się za słaby to 3 miesiące psychozy.
Zadziwiające założyłem ten wątek żeby ludzie dzielili się wiedzą opartą w konkretach, a nie własnymi obawami. Zadziwiające jest to forum zamiast szukać info i dzielić się wiedzą to forumowicze albo piszą opierdolach nie związanym z tematem albo cedzą coś co im się wydaje przez swoje malkontenctwo .
Zadziwiający jest też fakt żeby ludzie nie dążą do poprawy swojej sytuacji w chorobie.

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Sat Dec 01, 2018 1:02 pm

F20 ja cię przepraszam że wtrążoliłem się w twój temat z własnymi problemami, tak wyszło bo coś we mnie pękło i musiałem się wykrzyczeć, bardzo cię z tego miejsca przepraszam

F20
zaufany użytkownik
Status: Elektrotechnik
Gadu-Gadu: 63718896

Postby F20 » Sat Dec 01, 2018 2:54 pm

F20 ja cię przepraszam że wtrążoliłem się w twój temat z własnymi problemami, tak wyszło bo coś we mnie pękło i musiałem się wykrzyczeć, bardzo cię z tego miejsca przepraszam
Oki też tak u mnie bywa :D

PiotrM
zarejestrowany użytkownik

Postby PiotrM » Thu Dec 06, 2018 7:37 pm

LAI to dobry pomysł jeśli chodzi o osoby ciężej chore z silnymi objawami pozytywnymi. Jeśli ktoś takowych nie ma a tylko męczy się z negatywami to niestety, ale to zły pomysł.
1. Intensywność choroby zmienia się w czasie, czy to sama z siebie, czy pod wpływem stresów. Będą więc okresy kiedy lek będzie działał za mocno i takie kiedy będzie za słaby.
2. Każdy lek ma działania niepożądane-męczyć się 3 miesiące? Raczej nie.
3. Jak już wspomniałem na negatywy nie działa.
4. Jeżeli ktoś ma problem z regularnym braniem leków to faktycznie jest chory i jest to opcja dla niego.

Ogólnie bardziej mi to wygląda na opcję dla rencistów niż ludzi któży normalnie starają się żyć mimo schizofrenii.

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Thu Dec 06, 2018 9:49 pm

Ogólnie bardziej mi to wygląda na opcję dla rencistów niż ludzi któży normalnie starają się żyć mimo schizofrenii.
He ogromna większość chorych na schizofrenie bierze rente. I co to znaczy normalnie żyć ze schizofrenia? Bez renty? Takich jest bardzo mało. Dasz rade pracować(i nie biorąc renty) mimo problemów z chorobą? Ciekawe...

----

Dodam tylko że osoby ze schizofrenią również pracują ale jeśli mają rente to nie zawieszają jej. Chyba że przekroczą magiczną sume że zus sam zawiesi.

Return to “leki, terapie”