Warszawa,Sobieskiego ,oddział F9,F10

Moderator: Darius

Forum rules
W dyskusji ogólnej proszę używać działu powyżej, tutaj tylko o konkretnych szpitalach, przychodniach, etc.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
misiek25
zaufany użytkownik

Warszawa,Sobieskiego ,oddział F9,F10

Postby misiek25 » Fri Jul 31, 2009 7:39 pm

Czy ktoś z was leżał czy przebywał na oddziale F9,lub F10 w warszawie na sobieskiego??
Ja właśnie dostałem skierowanie tam i chciałbym sie zapytać was jak tam jest.
Jakie warunki ,jacy lekarze,czy są terapie,przepustki ,czy nie aplikują tam elektrowstrząsów wszystkim,czy miły personel jest co tam mozna robić ogólnie.

pozdrawiam
skorpion :0)

Petruccio
zaufany użytkownik

Re: Warszawa,Sobieskiego ,oddział F9,F10

Postby Petruccio » Fri Jul 31, 2009 9:54 pm

Ja raz leżałem na F10. Było bardzo miło i sympatycznie. Było to na przełomie lat 2004-2005. Warunki socjalne są bardzo dobre. Pokoje z tego co pamiętam są zazwyczaj 4-osobowe. Każdy ma swoje WC. Dostajesz kluczyk do szuflady na swoje rzeczy, także masz większą pewność, że nikt ci nic nie ukradnie. Personel odnosi się z szacunkiem do pacjentów (nawet nie chcieli mówić do mnie na "ty" :)). Jak ja tam byłem, to właśnie zakładali duże akwarium ;) Nie wiem, czy dalej tam jest. Jeżeli chodzi o jedzenie to jest smaczne, tylko trochę mało. Przynajmniej kiedyś tak było.
Są różne formy terapii: poprzez zajęcia z psychologiem przez muzykoterapię, psychorysunek, psychozabawę, psychoedukację, wycieczki (w czwartki; sami pacjenci wybierają, gdzie chcą iść), zajęcia ruchowe... Są nawet dla chętnych spotkania modlitewne z księdzem. I dyskoteki :)
Jeżeli chodzi o przepustki, to takowe istnieją, ale oczywiście tylko w dni wolne od zajęć. Dzień zaczyna się od śniadania o godz. 8.30, a zajęcia kończą się chyba przed piętnastą z przerwą na obiad, ale już nie pamiętam dokładnie. Potem masz czas wolny. Lekarz ustala, czy masz wyjścia tylko na teren szpitala, czy ewentualnie do miasta. Pierwszego dnia nie ma się żadnych wyjść. Na oddziale jest 20 kilku pacjentów.
Raczej elektrowstrząsów tam nie dostaniesz. Jak ja tam byłem, to parę osób się o nie ubiegało, ale nie za bardzo chcieli je aplikować :wink:
Każda z pielęgniarek jest jednocześnie terapeutą i jedna z nich będzie twoim, który współpracuje z lekarzem.

Nie wszystko ująłem, ale tak pokrótce to wygląda.
Życzę udanego pobytu!
Pozdrawiam.

misiek25
zaufany użytkownik

Postby misiek25 » Fri Jul 31, 2009 11:07 pm

Dzięki piotr6.
Pozdrawiam
skorpion :0)

kubaszek1985 -+
zarejestrowany użytkownik

Postby kubaszek1985 -+ » Thu Oct 01, 2009 9:27 pm

jesm kuba lezalem na Sobieskiego 3 razy,na F7 bylem ciezko chory, elektrowstrzasy iinne wreszcie Klozapol, na temat jak mi tam bylo moga powiedziec moi rodzice co przezyli to strasznie,mama codziennie po pracy siedziala kolo mnie karmila,tata mnie kąpał,brat opiekowal sie mna,tak wiec jedynie moge zawdzieczac wszystko rodzinie, jestem w warszawy teraz lecze się prywatnie, w ubieglym roku lekki nawrot choroby na szczescie krotkotrwaly bylem w Tworkach opieka super,lekarze mili.Jezeli chcesz do mnie pisac to moj adres mateni@neostrada.pl zycze zdrowia kuba

Kamil Kończak
zaufany użytkownik

Postby Kamil Kończak » Thu Oct 01, 2009 9:31 pm

X
Last edited by Kamil Kończak on Tue Aug 30, 2011 7:34 am, edited 1 time in total.
Pragniesz czegoś? - rób to bo zaczniesz o tym marzyć.

" May your love of the form culminite in the love of
the formless."

https://www.youtube.com/watch?v=0joS1fzwFcU

kubaszek1985 -+

Postby kubaszek1985 -+ » Sun Oct 04, 2009 1:55 am

moje rozpoznanie to schizofrenia paranoidalna, brałem Risolept za pierwszym razem i było po nim dobrze dlatego zaniechałem jego brania i popadłem w tzw katatonie.Dlatego trafiłem ponownie do Insyutu, lezałem długo jak pisałem wcześniej bralem różne leczenie nie dało efeków i dlatego dostałem Klozapol bioredo dzisiaj i jest roznie tez nie wiem jak długo go brać lekarz mówi żedługo sam nie wie.
Czesć kuba

kuni
zaufany użytkownik

Postby kuni » Sun Oct 04, 2009 1:07 pm

Moj syn bieze Klozapin(Clozapin) u nas Leponex. To byl ostatni lek na rynku ktory zostal wprowadzony do leczenia dla mojego syna. On mu pomaga. Ma mniej urojen ale negatywne mysli jeszcze sie manifestuja. Jest pod scisla kontrola lekarzy . Co drugi dzien badanie krwi, codziennie mierzenie cisnienia i pulsu serca. Wiadomo jakie moga byc powiklania po tym leku dlatego taka ostroznosc. Sam producent tego wymaga. Najpierw badanie chrzaski kostnej na biale cialka krwi, to bylo podstawa zeby wprowadzic ten lek do jego leczenia. Po 18 tygodniach badania krwi co miesiac.
Powiklania po tym leku to slinienie ale tylko w nocy na poduszke. Nie przybiera narazie na wadze, ale trzyma sie zasad tz. nie je za wiele. Negatywne symptomy to towarzyszaca depresja. Codziennie bierze w sumie 16 tabletek. Sam sie dziwi ze jeszcze zyje.
Pozdrawiam
Kuni

MAdzialena
zaufany użytkownik

Postby MAdzialena » Sun Oct 04, 2009 3:35 pm

Jacie, czytam post Piotra6 i jestem zdziwiona. To jakiś prywatny szpital?

kubaszek1985 -+

Postby kubaszek1985 -+ » Sun Oct 04, 2009 4:13 pm

Kuni
Jakub po lekach podobnych też sie slinił ale to przeszło, najgorsze są dla mnie jego stany ktore opisalam.Dla Twojego syna pozdrowienia i wsparcie macie odemnie i od mojej rodziny,musimy się wspierać,teraz zobaczyłam ze nie jsteśmy sami, a co do w/wym szpitala to jest to jednostka z terapeutami dobrymi , bo kuba leczony jest przez jednego z nich prywatnie.

Petruccio
zaufany użytkownik

Postby Petruccio » Sun Oct 04, 2009 10:11 pm

To jakiś prywatny szpital?
Jest to szpital państwowy.

arekqw

Postby arekqw » Wed Feb 27, 2013 10:03 pm

equazen

Postby equazen » Sat Mar 16, 2013 3:47 pm

Obecnie jestem na F9. Jak masz pytania to pytaj.

Co do powyższego planu zajęć to uległ on zmianie.

Zagubiona we mgle
zaufany użytkownik

Postby Zagubiona we mgle » Sat Mar 16, 2013 4:18 pm

Fajnie, ja bym mogła mieszkać w szpitalu. :D

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Sun Mar 17, 2013 12:25 am

Pokoje z tego co pamiętam są zazwyczaj 4-osobowe. Każdy ma swoje WC. Dostajesz kluczyk do szuflady na swoje rzeczy, także masz większą pewność, że nikt ci nic nie ukradnie. Personel odnosi się z szacunkiem do pacjentów (nawet nie chcieli mówić do mnie na "ty" :)). Jak ja tam byłem, to właśnie zakładali duże akwarium ;) Nie wiem, czy dalej tam jest. Jeżeli chodzi o jedzenie to jest smaczne, tylko trochę mało.[...]
Są różne formy terapii: poprzez zajęcia z psychologiem przez muzykoterapię, psychorysunek, psychozabawę, psychoedukację, wycieczki (w czwartki; sami pacjenci wybierają, gdzie chcą iść), zajęcia ruchowe... Są nawet dla chętnych spotkania modlitewne z księdzem. I dyskoteki :)
Jeżeli chodzi o przepustki, to takowe istnieją, ale oczywiście tylko w dni wolne od zajęć. Dzień zaczyna się od śniadania o godz. 8.30, a zajęcia kończą się chyba przed piętnastą z przerwą na obiad, ale już nie pamiętam dokładnie. Potem masz czas wolny. Lekarz ustala, czy masz wyjścia tylko na teren szpitala, czy ewentualnie do miasta. [...]
Każda z pielęgniarek jest jednocześnie terapeutą i jedna z nich będzie twoim, który współpracuje z lekarzem.
Chciałem ten post wydobyć z zapomnienia, gdyż dowodzi on, że jak psychiatrzy lub/i stojący nad nimi decydenci chcą stworzyć sensowne warunki leczenia to najwyraźniej potrafią! Powyższy opis jest tego dowodem. Jednak nie wszędzie tak jest i nie rozumiem do końca dlaczego. Niby ten sam NFZ, ta sama choroba i wreszcie to samo państwo.

mei
zaufany użytkownik

Postby mei » Sun Mar 17, 2013 10:09 am

Tak, f10 to oddział wyjątkowy. Personel tam traktuje pacjentów z szacunkiem i warunki są dobre. Bardzo miło wspominam czas, w którym tam byłam.
Natomiast byłam podczas ostatnich wakacji w tym samym szpitalu tylko, że na innym oddziale. Tzw. ogólnym, gdzie podawane są tylko leki. Było strasznie. Wredne pielęgniarki, fatalne warunki. Uciekłam stamtąd po kilku dniach.
Kochajcie tych, których chcecie kochać, żyjcie tak, jak chcecie żyć i nigdy nie pozwólcie by ktokolwiek przeszkodził wam w zmienianiu waszych marzeń w rzeczywistość.
Jared Leto, 13.04.2014.

Return to “placówki służby zdrowia”