Diagnoza

Moderator: Darius

Forum rules
W dyskusji ogólnej proszę używać działu powyżej, tutaj tylko o konkretnych szpitalach, przychodniach, etc.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Wagi
zarejestrowany użytkownik
Status: Nauczyciel

Re: Diagnoza

Postby Wagi » Sun Jun 18, 2017 1:02 pm

Jeśli ktoś świadomie mówi i potrafi kombinować to nie jest z nim tak źle, przy schizofrenii chory jest zupełnie oderwany od rzeczywistości i nie zdolny do kombinatorstwa.
czyli skoro ktoś twierdzi że jest elektronicznie torturowany przez fale i nie da go sie uświadomić że to jakaś choroba psychiczna bo twierdzi że jest ok i na co dzien funkcjonuje "normalnie" praca itp. Ale w sumie coś jest nie tak, to gdzie szukać pomocy?

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Sun Jun 18, 2017 2:51 pm

Takimi rzeczami się psychiatria nie przejmuje i to bardziej jakieś dziwactwo niż choroba.Nie można takich rzeczy sklasyfikować jako chorobę,bo to za mało.Jak pracuję,to tym bardziej nikt nic nie zrobi gorzej dla tej osoby ale co w tym,że tak mówi?jakby coś bardziej robił.Ludzie po pijaku różnie się zachowują i się nie leczą.Niektórzy mają uzależnienia różne lub fetysze i też się nie leczą.Świat jest pełen dziwactw,mało kto jest zwykły,pospolity,spokojny,bez problemów emocjonalnych i innych uzależnień.Wiele ludzi skrywa tajemnice swojego dziwnego zachowania.To są przeróżne rzeczy zakupoholizm,gromadzenie rzeczy,pedantyczność nikt tego nie nazywa jako tako chorobą,raczej stopniem pewnego zaburzenia.Fajnie spotkać osobę,która jest z "dobrego domu" ułożona,stabilna emocjonalnie,nie sprawiająca kłopotów.Jednak nie oszukujmy się każdy ma jakieś wady.Ktoś może być fanem piłki nożnej,czasem wypić mocniej na imprezie choć jego żona może być przeciwna temu,ale ideałów nie ma,może szukać nawet całe życie lepszego i jak znajdzie chwała jej za to,ale może na szukaniu też stracić swoje najlepsze lata.Czy w każdym czasie można mieć dzieci?nie.Nie ma nic gorszego jak ograniczanie się w związku.Ograniczenia powinno się zmieniać,pracować nad nimi by ich nie było.Tak więc idealnie mało kto ma i szczęśliwy jest.

Wagi
zarejestrowany użytkownik
Status: Nauczyciel

Postby Wagi » Sun Jun 18, 2017 3:10 pm

Wyzywanie sąsiada przez ścianę, bezsenne noce, kłótnie, kupowanie jakiś urządzeń mierzacych promieniowanie itp. Branie leków od psychiatry jak się chce, zapijanie to alkoholem lub marihuaną? Zachowanie typu nasluchiwanie (zatykanie uszu) i sluchanie co ktos(sasiad) niby mówi przez te fale to tylko pokrótce- to maniactwo?

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Sun Jun 18, 2017 3:19 pm

To raczej problem używek i skutków ich zażywania.Musi podjąć leczenie chociaż znając realia jeżeli sam nie będzie chciał nic z tego będzie.Raczej nic mu nie pomoże bez jego chęci.Jest to uciążliwe,ale takich jest wielu,najgorzej mają wtedy osoby najbliższe takiej osoby jak muszą to znosić.To nie jest tak jak w chorobach wezmie leki i się uspokoi.To jest gorsze od chorób,bo to zaburzenia gdzie leki są mało skuteczne,bo osobowość jest zaburzona mocno i ta osoba niekiedy mało jest świadoma tego co robi i kłopotliwe,bo nie wyciąga wniosków z tego zachowania.Jej emocje są wręcz pierwotne czyli bardzo ograniczone,takie osoby zdarza się,że nie czują wstydu tylko jedna emocja lub emocje negatywne kierują nią.Nie ma co liczyć na zmiany.Jedynie to może postępować.Jednym słowem udręka dla opiekuna tego człowieka.

pawel534
zaufany użytkownik

Postby pawel534 » Sun Jun 18, 2017 7:57 pm

Moim zdaniem to schizofrenia ale psychiatrą nie jestem żeby to stwierdzić z całą pewnością. Zgadzam się z jedną z opinii wcześniej że badania biologiczne nie potwierdzą schizofrenii i z tego co wiem diagnozuje się chorobę tylko przez wywiad. Moim zdaniem wielu chorych niestety na początkowym etapie choroby nie akceptuje swojej choroby. On po prostu wierzy w swoje urojenia a nie w to że może być chory psychicznie. Ja na początku choroby też tak miałem. Moim zdaniem do leczenia nikt go nie może zmusić zwłaszcza jak w miarę normalnie funkcjonuje i pracuje a w szpitalu umieszczają przymusowo tylko wtedy gdy ktoś zagraża komuś lub sobie. Przynajmniej tak było jak ja byłem w szpitalu kilka lat temu. Niestety marihuana i alkohol mogą pogłębić tylko problem moim zdaniem. Ja myślę że może mu się pogorszyć a nieprzespane noce mogą być zwiastunem psychozy.

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Sun Jun 18, 2017 11:05 pm

Jeśli ktoś świadomie mówi i potrafi kombinować to nie jest z nim tak źle, przy schizofrenii chory jest zupełnie oderwany od rzeczywistości i nie zdolny do kombinatorstwa.
czyli skoro ktoś twierdzi że jest elektronicznie torturowany przez fale i nie da go sie uświadomić że to jakaś choroba psychiczna bo twierdzi że jest ok i na co dzien funkcjonuje "normalnie" praca itp. Ale w sumie coś jest nie tak, to gdzie szukać pomocy?
Skoro funkcjonuje normalnie to jest jak Tup pisał, jakieś dziwactwo.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Mon Jun 19, 2017 12:06 am

Niekoniecznie dziwactwo. Mogą być urojenia, zespół paranoidalny czy paranoiczny. Z tym też można prawie normalnie funkcjonować, wykonywać swoje obowiązki, etc. Znam osobiście taki przypadek. Wręcz znam bardzo dobrze.

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Mon Jun 19, 2017 12:14 am

Nigdy się z czymś takim nie spotkałem, dziwne mieć objaw paranoidalny i na co dzień funkcjonować normalnie.

Return to “placówki służby zdrowia”