Oddział dzienny

Moderator: Darius

Forum rules
W dyskusji ogólnej proszę używać działu powyżej, tutaj tylko o konkretnych szpitalach, przychodniach, etc.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
pawel534
zaufany użytkownik

Oddział dzienny

Postby pawel534 » Mon Aug 24, 2015 6:11 pm

Kto był na oddziale dziennym ? Jakie macie wspomnienia i wrażenia ? Jak długo byliście ? Ja wybieram się na 3 m-ce narazie idę na 3 dni na próbę a potem zdecyduję czy chcę iść dalej. Ktoś był w Warszawie ?

pamal
zaufany użytkownik

Re: Oddział dzienny

Postby pamal » Mon Aug 24, 2015 6:50 pm

Ja byłam na Grottgera. Podobało mi się, tylko ludzie odrobinę nerwowi (jak w internecie) a ja nieprzytomna. Niestety dyżury były dla mnie nie do przejścia (stoisz przy tablicy, wszyscy patrzą). Poza tym nie miałam ochoty się integrować, a głównie chyba to było celem pobytu. No i przygnębiała mnie wizja niskokwalifikowanych prac. Ale wyszłam stamtąd zdrowsza.
Last edited by pamal on Mon Aug 24, 2015 11:08 pm, edited 1 time in total.

koniczynka26
bywalec
Status: rencistka

Postby koniczynka26 » Mon Aug 24, 2015 10:52 pm

Ja mam bardzo nieprzyjemne wspomnienia z pobytu na oddziale dziennym.
Miałam tam styczność z wieloma toksycznymi , nieprzyjemnymi , patologicznymi osobami, które usiłowały mną manipulować, wpływać na podejmowane przeze mnie decyzje i postępowanie , chcąc dostosować mnie do swoich oczekiwań i spowodować, abym się zmieniła pod ich wpływem i wyrzekła się swojej tożsamości , tego kim naprawdę jestem , ale w rezultacie im się to nie udało , ich wysiłki spełzły na niczym , bo ja potrafiłam postawić ostre, wyraźne , silne granice.
Postawienie silnych , ostrych granic , to podstawa , aby się obronić przed szkodliwym wpływem innych.

pamal
zaufany użytkownik

Postby pamal » Mon Aug 24, 2015 11:12 pm

Mnie ludzie denerwowali na większej dawce. Teraz raczej im współczuję, jak przed chorobą. To jest chyba uczucie, które w ciągu dnia towarzyszy mi najczęściej. Chyba, że popadam tego dnia w podenerwowanie, rozkojarzenie i spadek sprawności.

Ralf
zaufany użytkownik

Postby Ralf » Mon Aug 24, 2015 11:46 pm

Ja nie byłem ale po rozmowie z psychiatrą rozważam pójście na oddział dzienny by mi pomógł.
"Żyjemy w świecie przyjemności pozbawionych radości"
"Nie widzę gwiazd, lecz muszę trwać"

pawel534
zaufany użytkownik

Postby pawel534 » Tue Aug 25, 2015 5:28 pm

Byłem dziś pierwszy dzień, mam mieszane uczucia , myślałem że więcej się będzie działo, ludzie wydają się małomówni, niektórzy przysypiali ale ogólnie pozytywne wrażenia. Atmosfera w porządku. Ludzie w różnym wieku. Nie wiem czy mi ten oddział w czymś pomoże ale narazie zamierzam chodzić. Pobyt kojarzy mi się z pobytem w szpitalu. Różnego rodzaju zajęcia.

pamal
zaufany użytkownik

Postby pamal » Tue Aug 25, 2015 9:45 pm

Mi tłumaczono, że dużo wolnego czasu między zajęciami jest po to by ludzie się integrowali, rozmawiali.

pawel534
zaufany użytkownik

Postby pawel534 » Wed Aug 26, 2015 4:45 pm

Mi tego nikt nie wytłumaczył. Dziś bardziej mi się podobało choć np. zajęcia praca z ciałem średnio mi się podobały, ale już muzykoterapia gdzie potem każdy mówił o swoich oczekiwaniach, marzeniach, celach podobała mi się, lubię takie grupowe rozmowy. Jutro mam podjąć decyzję czy zostaję razem z lekarzami. Ja jestem zdecydowany.

JagodowyWilkołak
zaufany użytkownik

Postby JagodowyWilkołak » Wed Aug 26, 2015 5:12 pm

Mnie się bardzo podoba na Oddziale Dziennym.
Don't worry, be chory. :)

pawel534
zaufany użytkownik

Postby pawel534 » Wed Aug 26, 2015 6:53 pm

Jak długo już chodzisz i ile czasu trwa Twój oddział dzienny ?

JagodowyWilkołak
zaufany użytkownik

Postby JagodowyWilkołak » Wed Aug 26, 2015 6:57 pm

3 miesiące.
Don't worry, be chory. :)

koniczynka26
bywalec

Postby koniczynka26 » Thu Aug 27, 2015 12:25 am

Mam wrażenie, że niektórzy ludzie na oddziale dziennym, na który uczęszczałam cierpieli na kompleks Boga, bo uważali, że mają jakąś szczególną moc oddziaływania na innych ludzi, zmieniania ich i dostosowania ich do swoich oczekiwań i potrzeb i unormalniania ich na siłę , wbrew ich woli i przekonywania, by podejmowali decyzje , które niekoniecznie byłyby dla nich dobre i właściwe, próbując wpłynąć na ich postępowanie.
Koszmar, dlatego nigdy więcej nie wybieram się na oddział dzienny, by z takimi ludzmi nie mieć styczności.

pawel534
zaufany użytkownik

Postby pawel534 » Thu Aug 27, 2015 7:03 am

Koniczynka a może problem był nie tylko w tych ludziach ale i w Tobie ? Mi narazie się podoba na oddziale choć myślałem że będzie trochę inaczej.

koniczynka26
bywalec

Postby koniczynka26 » Thu Aug 27, 2015 1:52 pm

Pawel534, na tym oddziale dziennym, na którym byłam chodziło o relacje międzyludzkie w grupie. Po prostu, nie podoba mi się, gdy ludzie na siłę próbują kreować relacje w grupie terapeutycznej i na to się nigdy nie zgodzę, by ktoś narzucal mi swoje zdanie na temat danego członka grupy terapeutycznej i sugerował mi jak mam wobec niego postępować, skoro ja postępuje dobrze i właściwie, nikogo nie krzywdze i dystansuje się emocjonalnie do wielu członków grupy. Na tym oddziale dziennym, miałam, tylko lepszy kontakt z niektórymi dziewczynami, bo niektóre dziewczyny z oddziału lubiłam i dobrze mi się z nimi rozmawiało.

pawel534
zaufany użytkownik

Postby pawel534 » Thu Aug 27, 2015 5:28 pm

Rozumiem. Ja narazie mam dobre odczucia na temat ludzi na oddziale. Jutro powinienem zostać przyjęty. Zobaczymy czy się uda.

Return to “placówki służby zdrowia”