ZIP - korzystacie?

Moderator: Darius

Forum rules
W dyskusji ogólnej proszę używać działu powyżej, tutaj tylko o konkretnych szpitalach, przychodniach, etc.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Wspaniale
zaufany użytkownik

ZIP - korzystacie?

Postby Wspaniale » Fri May 29, 2015 11:17 am

Jest tu ktoś taki, kto się skusił? :)

ZIP czyli zintegrowany informator pacjenta, krótko mówiąc dostęp do informacji o tym, z jakichś świadczeń się skorzystało, ile to kosztowało (wizyta), jakie refundacje na leki się otrzymało. Zarejestrowałem się i cudów się nie dowiedziałem. Nie robiono mi cesarki ani nawet nie usuwano jajników. Jak na moje oko rejestr jakiś wybiórczy albo tak rzadko chodzę do lekarzy. Ot, taka ciekawostka. Każdy kto by chciał może to zrobić w każdej chwili przez internet lub osobiście. Ale tak czy siak nie obejdzie się bez wizyty w nfz, żeby odebrać login i hasło wygenerowane przez system. https://zip.nfz.gov.pl/ap-portal/user/m ... o?view=001

schizo11
zaufany użytkownik

Re: ZIP - korzystacie?

Postby schizo11 » Fri May 29, 2015 5:02 pm

Ja kiedyś chciałem założyć ale zapomniałem. Może jeszcze kiedyś założę, choć generalnie sensu w tym nie widzę.

Wspaniale
zaufany użytkownik

Postby Wspaniale » Fri May 29, 2015 5:12 pm

W założeniu przez ten system można się chyba umawiać do specjalistów, wcześniej wyszukiwać w ich bazie takowych sprawdzając czas oczekiwania; nie sprawdzałem, czy to jest i czy działa. Traktuję to jednak jako ciekawostkę.

JagodowyWilkołak
zaufany użytkownik

Postby JagodowyWilkołak » Fri May 29, 2015 5:14 pm

Trzeba się pofatygować do oddziału i mi się nie chce.
Don't worry, be chory. :)

Wspaniale
zaufany użytkownik

Postby Wspaniale » Fri May 29, 2015 5:24 pm

Wielu ludziom się wiele nie chce. Mnie przeraża moje niechcenie i rezygnację z uroków życia. Umówić się i się wybrać na spotkanie przerasta mnie, wymaga nie lada wysiłku i determinacji, budzi moją wściekłość, kiedy walczę ze sobą, by wyrwać się z tego marazmu i fizycznego zmęczenia.

Gehenna
zaufany użytkownik

Postby Gehenna » Fri May 29, 2015 8:04 pm

.
Last edited by Gehenna on Wed Jan 06, 2016 4:11 pm, edited 1 time in total.

Wspaniale
zaufany użytkownik

Postby Wspaniale » Fri May 29, 2015 8:11 pm

Czas oczekiwania można sprawdzić w necie na stronie nfzetu. Aby zapisać się do specjalisty trzeba zwykle i tak fizycznie dostarczyć skierowanie.
Skierowanie dostarczam przychodząc na pierwszą wizytę, a umawiam się zwykle telefonicznie. Korzystałem z jakiejś strony szukając kardiologa, bardzo się przydało, zamiast czekać 365 dni znalazłem takiego, który przyjął mnie dziesiątego dnia od zapisania się.
Może się mylę, ale wydaje mi się, że w życiu można znaleźć lepsze uroki niż wizyta w oddziale nfz ;)
Dzięki tej wizycie dowiedziałem się, że w tym samym miejscu załatwia się pieluchomajtki. Wiedza bezcenna dla umysłu, zaraz poczułem się zdrowszy,
prawie jak młody bóg, uświadamiając sobie, że takich luksusów jeszcze nie potrzebuję.

Return to “placówki służby zdrowia”