Tworki - ktoś tam był?

Moderator: Darius

Forum rules
W dyskusji ogólnej proszę używać działu powyżej, tutaj tylko o konkretnych szpitalach, przychodniach, etc.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Damian77777
zaufany użytkownik

Re: Tworki - ktoś tam był?

Postby Damian77777 » Fri Jan 17, 2014 1:17 am

:P

Porucznik Borewicz
bywalec

Postby Porucznik Borewicz » Wed Feb 04, 2015 1:40 am

Czy link do tego filmu jest już na forum? Oglądaliście "Przystanek Tworki" ? https://www.youtube.com/watch?v=Lr-g_iIfluw
Nie wiem ile jest prawdy w relacjach pacjentów i personelu, nigdy nie przebywałem w szpitalu psychiatrycznym.
pochowany za życia

Petruccio
zaufany użytkownik

Postby Petruccio » Wed Feb 04, 2015 9:21 pm

Tak, jest. Chyba Gehenna wrzucała. Oglądałem.

misiek25
zaufany użytkownik

Postby misiek25 » Sun May 17, 2015 4:16 am

siema .niestety miałem to przyjemność odwiedzić Tworki,tak wyszło ,byłem na oddziale IIfk u Pani dr Mosiołek ,robili mi tam zabiegi ew,zle było zemną , to raczej nie hotel jak to ktoś napyisał, ale też nie jest tak bardzo zle czy starsznie ,leżlem w sali dwu osobowej, na oddziale były 3 palarnie bo to jest duży oddział podzielony na trzy sektory ,oddział liczył ok 70 - 80 osób , mieliśmy stół do piglake , piłkarzyki , 3 telewizory,palarnia całodobowo otwarta ,duża stołówka,miałem sesje z psychologami - tylko troszeczke sie nie nadawałem na terapie, chodziłem po dużym parku ,kilka razy zawedrował w okolice cmentatrza ,mają kościółek bardzo ładny , ksiądz do nas przychodził raz na miesiac , jest tam bardzo dużo zajęć ,na które nie chodziłem ,bo albo nie nadawałem sie albo nie chciałem,nie były obowiazkowe ,społeczność ,grupa ,psychorysunek ,muzyko terapia, praca z ciałem czy gimanstyka ,przychodził gosć i grał nam na organach i wszyscy (oprócz mnie ) spiewalii hej sokoły ,można było sie czasmi pośmiać ,od rana do wieczora zajecia,leudzie mieli komputerki z netem i sobie korzystali. Jak sie ktoś zle czół albo cos chciał od lekarza to szedł pod pokoj gdzie zawsze dyżurował lekarz i mozna było z nim pogadać , dwa kilometry od szpitala była biedronka ,a na terenie szpitala były 3 sklepiki ,chodziłem do takiego gosćia po fajki, personel w porządku ,miłe panie pielęgniarki i salowe ,kase przetrzymywałem w depozycie u sióstr,a co mnie tylko denerwowało to że oni cały czas Obserwóją,ingiwilują ,mają podgląd nawet w łazienkach ,taki specyficzny szpital, jak juz kogoś wezmą na oko to ma przechlapane. jeśli chodzi o jedzenie to dało sie jakos jeść. Nie hotel ale dało sie wytrzymać, Nie pomogli mi za wiele w ty szpitalu , po wyjsciu długi czas czółem sie jeszcze zle ,ale po jakimś czasie nastąpiła porawa..
Pozdawiam
skorpion :0)

Meideen
zarejestrowany użytkownik

Postby Meideen » Mon May 18, 2015 3:00 pm

Witajcie
W styczniu i lutym byłam w Tworkach, najpierw na oddziale II FK a potem na V oddziale terapeutycznym.

Czas na II FK prawie cały przespałam na lorafenie. Za to V wspominam super - ludzkie warunki, fajne zajęcia terapeutyczne, można mieć swojego lapka a sale są dwuosobowe albo nawet jednoosobowe - każdy ma swoje wc. Jest wi-fi i siłownia. Oczywiście na początku zabierają ostre przedmioty.Terapia trwa mniej więcej 6 tygodni, ale uwaga - nie przyjmują tam kiedy się ma myśli samobójcze. Mi pobyt tam wiele dał i z czystym sercem polecam. Naprawdę tam odpoczęłam i się podleczyłam. W dodatku nareszcie dobrze ustawili mi leki.
Cza­sem, w so­bie, brak miej­sca na siebie.

pamal
zaufany użytkownik

Postby pamal » Mon May 18, 2015 3:16 pm

Kiedyś oglądaliśmy tu film o Tworkach na youtube, lekarze zrobili na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Wspaniale
zaufany użytkownik

Postby Wspaniale » Mon May 18, 2015 3:44 pm

Kiedyś oglądaliśmy tu film o Tworkach na youtube, lekarze zrobili na mnie bardzo pozytywne wrażenie.
Opinie pacjentów znających tych lekarzy z filmu, które można było poczytać,
były bardzo niepochlebne. Nie byłem w Tworkach, ale wiem, że nie można sobie wyrabiać zdania o kimś na podstawie sprzedawanego przez niego wizerunku medialnego, a takim jest występowanie w filmie. To jakby wierzyć, że politycy są tacy jak się pokazują w mediach.

Return to “placówki służby zdrowia”