Jak mam schudnąć?

Tu można pisać nawet bez rejestracji, lecz postów nie da się po ich wysłaniu poprawić ani zlikwidować.

Moderator: Darius

Forum rules
W tym dziale mogą jako goście pisać bez rejestracji osoby szukające pomocy, które obawiają się rejestracji. Uwaga: postu wysłanego jako gość nie da się już zmienić. Inaczej mógłby zrobić to z nim każdy inny gość. Dlatego doradzamy rejestrację. Wpisy nie dotyczące w ogóle tematu tego forum tj. schizofrenii będą usuwane.

Chwilowo zamknięte z powodu nmadmiaru spamu
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Alex1950
bywalec

Re: Jak mam schudnąć?

Postby Alex1950 » Sun Dec 31, 2017 3:54 pm

Moja była dziewczyna miała zasadę nie jeść po godzinie 18. Czasem spadło kilka kilo, czasem coś przybyło. Jadła porcję dziecka, gdzie bilans kaloryczny nie przekroczył 1200 kcal. Leki robiły swoje. Gdyby nie to zleciałaby z 2-3 kilo w miesiąc bez ćwiczeń. Sam na redukcji staram się nie jeść po 18 i to działa szczególnie na początku. Tylko do diety dorzucam ciężki trening na siłowni. A jak złapię wieczorny, późny głód to zostaję woda nie gazowana na oszukanie organizmu.
Nie przestawaj się uśmiechać, bo to sprawia że jesteś najpiękniejsza

PanSerduszko
bywalec

Postby PanSerduszko » Tue Jan 02, 2018 8:03 pm

Aleks z całym szacunkiem, ale niejedzenie po 18-tej jest powielaniem mało wartościowego cytatu z Pani Domu lub tym podobnych gazet.
Kiedy trenujemy musimy więcej jeść, tylko pilnować należy makro lub kalorii na maxa, albo jak ktoś lubi słodkie to w ramach rozgrzeszenia niechaj robi intensywne interwały (podobno nie niszczą mięśni i o wiele bardziej spalają tłuszcz, nawet do 48 godzin po wysiłku)
Ja np. odchodzę od liczenia kalorii i włączam wahadło na węglowodany i tłuszcze (zależy od aktywności ruchowej).
Białko mam na stałym, aczkolwiek niskim poziomie.
Wiem dobrze, że jakbym podbił białko np. do 1.8 gram na kilogram masy należnej to łatwiej byłoby mi o beztłuszczową masę mięśniową, ale niestety ten makroskładnik jest drogi.
Nie robię okresów redukcji i masy, ponieważ nie lubię wahań i wyglądać jak piłka podczas masowania, oraz rozregulowywać hormony na redukcji np. przed okresem letnim.
Moje wahania wynikają raczej od niejasnego działania Depakiny na mój organizm.
To chyba tyle.
Ile kosztuje Kalihna ?

schizo11
zaufany użytkownik

Postby schizo11 » Tue Jan 02, 2018 10:03 pm

Jedz dużo warzyw i chudego białka, ogranicz cukier pod każdą postacią oraz sól (bardzo ważne) i jedz owoce zamiast słodyczy. Warto. No i błonnik naturalny z produktów takich jak ciemne pieczywo, kasze, warzywa owoce. Mnie się tak udało schudnąć póki co 4 kg w miesiąc, ale liczę kalorię oprócz tego. I dużo wody :)

Alex1950
bywalec

Postby Alex1950 » Wed Jan 03, 2018 9:18 pm

Serduszko na nią nie jedzenie po 18 dawało częściej pozytywne niż negatywne skutki. Każdy organizm jest inny to jest ważne. Opisałeś mnie w kolejnych zdaniach. Staram się trzymać makro. Od nowego roku zaczęła się niby redukcja i co miesiąc będą ucinane kalorie. Z interwałami w pełni się z Tobą zgadzam, testowałem na sobie. Jednak nie jest to trening dla początkujących. Szczególnie palących. Można wypluć płuca. Najlepiej zacząć od treningu cardio lub aerobowego.

Tak jak napisał schidzo warto dorzucić do diety warzywa. A jeżeli ktoś lubi słodzić/słodycze (jak ja) to warto stosować zamiennik w postaci Erytrytolu ;)

PanSerduszko
bywalec

Postby PanSerduszko » Wed Jan 03, 2018 10:10 pm

http://stewiarnia.pl/produkt/stewia-czy ... ydu-a-20-g

Alex erytrytol całkiem dobry wybór, a próbowałeś tego ?

Ja skończyłem już 5 opakowanie, jest ono bardzo ekonomiczne, bo mi wystarcza na około 2 miesięcy.
2 miareczki na całą butlę robią swoje.
Dwa razy zmuszałem się do picia czystej wody, ale nie dało rady.
Teraz w butli mam 10 gram węglowodanów z izotonika plus 2 miarki stewii i smakuje to wszystko bardzo orzeźwiająco...

Parę lat temu eksperymentowałem z aromatami o przeróżnych smakach, ale mam mieszane odczucia co do glikolu propylenowego, który zawarty jest w większości aromatów.
Moja kompozycja wyglądała wówczas tak :

-kwasek cytrynowy
-aromat np. o smaku bananowym
-3 miarki stewii

Nie miało to kalorii, ale jakoś tak mnie bolała głowa parę godzin po spożyciu i to się powtórzyło jeszcze dwa razy i na tym poprzestałem...

Jak widać można pokombinować i trochę ograniczyć cukry proste.
Wady ? Chyba trochę więcej czasu zajmują takie eksperymenty.

Udaj się do dobrego dietetyka lub poszperaj trochę w internecie, kupuj np. Food Forum, popytaj ludzi związanych ze zdrowym trybem życia, bo czasami mogą udzielić przypadkowo darmowej rady :mrgreen:
Ile kosztuje Kalihna ?

Buszra82
moderator
moderator

Postby Buszra82 » Thu Jan 04, 2018 11:08 am

ja też właśnie słodzę zamiennikiem cukru a dokładniej ksylitolem czyli cukrem brzozowym, poza tym redukuję cukier skąd się da... a to co mogę polecić to sport, znaleźć dziedzinę która nas kręci, polubić i zaprzyjaźnić się z nią na dłużej, u mnie są to kijki ale i bieżnia, orbitrek czy basen a nawet zwykły spacer byle odbywało się to w miarę regularnie najlepiej w każdym tygodniu ...

Buszra82
moderator
moderator

Postby Buszra82 » Thu Jan 04, 2018 11:09 am

a najlepiej zaprzyjaźnić się ze sportem na całe życie :)

pawel534
zaufany użytkownik

Postby pawel534 » Thu Jan 04, 2018 4:28 pm

Ja mam stawię w domu używałem kiedyś ale teraz chudy jestem poza tym nauczyłem sie pić gorzkie herbaty, kawę tylko słodzę miodem na przykład.

Piotrek007
zaufany użytkownik

Postby Piotrek007 » Thu Jan 04, 2018 5:57 pm

W odchudzaniu wszystko sprowadza się do ujemnego bilansu kalorycznego.Wszelkiego rodzaju diety mogą tylko ułatwić ograniczenie spożycia kalorii,najprościej jest poprostu jeść to co się lubi ale liczyć kalorię i tyle.Nie powinno się obcinać więcej niż 500kcal dziennie (w przypadku dużej nadwagi może być 1000kcal) bo mało kto wytrzyma więcej niż kilka dni.Dzięki aktywnościom fizycznym można więcej jeść i chudnąć bez głodzenia się więc jeśli tylko ma się na to śiły to dużo łatwiej wtedy osiągnąć zamierzony cel.

Alex1950
bywalec

Postby Alex1950 » Fri Jan 05, 2018 6:28 pm

http://stewiarnia.pl/produkt/stewia-czy ... ydu-a-20-g

Alex erytrytol całkiem dobry wybór, a próbowałeś tego ?

Ja skończyłem już 5 opakowanie, jest ono bardzo ekonomiczne, bo mi wystarcza na około 2 miesięcy.
2 miareczki na całą butlę robią swoje.
Dwa razy zmuszałem się do picia czystej wody, ale nie dało rady.
Teraz w butli mam 10 gram węglowodanów z izotonika plus 2 miarki stewii i smakuje to wszystko bardzo orzeźwiająco...

Parę lat temu eksperymentowałem z aromatami o przeróżnych smakach, ale mam mieszane odczucia co do glikolu propylenowego, który zawarty jest w większości aromatów.
Moja kompozycja wyglądała wówczas tak :

-kwasek cytrynowy
-aromat np. o smaku bananowym
-3 miarki stewii

Nie miało to kalorii, ale jakoś tak mnie bolała głowa parę godzin po spożyciu i to się powtórzyło jeszcze dwa razy i na tym poprzestałem...

Jak widać można pokombinować i trochę ograniczyć cukry proste.
Wady ? Chyba trochę więcej czasu zajmują takie eksperymenty.

Udaj się do dobrego dietetyka lub poszperaj trochę w internecie, kupuj np. Food Forum, popytaj ludzi związanych ze zdrowym trybem życia, bo czasami mogą udzielić przypadkowo darmowej rady :mrgreen:
Serduszko jak byłem w sklepie w którym zaopatruje się w suplementy (www.sklep.kfd.pl), to akurat Erytrytolu nie było. Teraz się pojawił, więc trzeba będzie się przejechać :)
Czytam fora, oglądam filmiki i jest bardzo polecany.

Teraz przypomniałeś mi o stewii. Wiedziałem, że są 3 popularne zamienniki cukru: Erytrytol, Ksylitol i właśnie Stewia

Tutaj krótkie info o tym wszystkim: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/z ... 24577.html

Zbieram się zbieram i nie mogę zebrać to zrobienia własnego izotoniku. Receptura w necie jest na pierwszej lepszej stronie.
a najlepiej zaprzyjaźnić się ze sportem na całe życie :)
Wierzę, że uda mi się poza siłownią zaprzyjaźnić z MMA albo z Kick-boxingiem. Plany cały czas przekładane...
W odchudzaniu wszystko sprowadza się do ujemnego bilansu kalorycznego.Wszelkiego rodzaju diety mogą tylko ułatwić ograniczenie spożycia kalorii,najprościej jest poprostu jeść to co się lubi ale liczyć kalorię i tyle.Nie powinno się obcinać więcej niż 500kcal dziennie (w przypadku dużej nadwagi może być 1000kcal) bo mało kto wytrzyma więcej niż kilka dni.Dzięki aktywnościom fizycznym można więcej jeść i chudnąć bez głodzenia się więc jeśli tylko ma się na to śiły to dużo łatwiej wtedy osiągnąć zamierzony cel.
Znajomego dziewczyna miała zapotrzebowanie kaloryczne dzienne na poziomie 1200 kcal. Było to przed wyjazdem za granice i w dwa tygodnie trzeba było zgubić jak najwięcej tłuszczu. Śmiać mi się chciało, bo jeden mój posiłek wtedy (pizza) miał blisko 1500 kcal :D Jeżeli ktoś obcina kalorie to stopniowo i z głową!

PanSerduszko
bywalec

Postby PanSerduszko » Sat Jan 06, 2018 11:44 pm

Alex jest jeszcze tagatoza, jednak nie wyrwałem jeszcze czystej 100 %.
zawsze była z domieszką erytrytolu, inuliny i sukralozy.
mówią, że poliole mogą gazować, jednak ja w trakcie jej spożywania nie srałem na zwołanie.
Ile kosztuje Kalihna ?

PanSerduszko
bywalec

Postby PanSerduszko » Sat Jan 06, 2018 11:53 pm

izotonik będzie kilka razy lepszy jeżeli zrobimy samemu to fakt, jednak może smakować dla niektórych zbyt naturalnie, co będzie też zaletą jego czystości.
Ja jednak wolę delikatnie chemiczny posmak.
prawda jest taka, że powerady i inne gotowe produkty nie zawierają wcale tak dużo witamin i minerałów w stosunku do ceny produktu, a największym nieporozumieniem jest chyba dodawanie witamin A oraz D do takich suplementów, które nie są przecież popijane tłuszczem.
pozdrawiam

można podpatrzeć dokładny skład produktu gotowego, który kupujemy w sklepie z suplementami i na bazie tego stworzyć produkt 50 na 50, czyli w połowie naturalny i wówczas wilk byłby syty a owca cała.
hej
Ile kosztuje Kalihna ?

Alex1950
bywalec

Postby Alex1950 » Sun Jan 07, 2018 8:34 pm

O widzisz Serduszko kolejny zamiennik cukru. Wpisałem go na szybko w allegro to zbytnio nie jest popularny. Cena raczej "stanardowa" jak za zamiennik. Tylko znaleźć go bez "dodatków" to będzie sztuka.

Jeżeli ktoś da radę, to swego czasy na pobudzenie przed treningiem piłem ... kawę z colą. Dla nie których może się to wydać obrzydliwe teraz, ale na początku dodawało kopa. Później organizm się przyzwyczaił. W smaku ohydne, ale nie to było najważniejsze.

PanSerduszko
bywalec

Postby PanSerduszko » Sun Jan 07, 2018 10:46 pm

O widzisz Serduszko kolejny zamiennik cukru. Wpisałem go na szybko w allegro to zbytnio nie jest popularny. Cena raczej "stanardowa" jak za zamiennik. Tylko znaleźć go bez "dodatków" to będzie sztuka.

Jeżeli ktoś da radę, to swego czasy na pobudzenie przed treningiem piłem ... kawę z colą. Dla nie których może się to wydać obrzydliwe teraz, ale na początku dodawało kopa. Później organizm się przyzwyczaił. W smaku ohydne, ale nie to było najważniejsze.
Na zdrówko !!
Ile kosztuje Kalihna ?

Zenek

Postby Zenek » Wed Oct 03, 2018 2:24 pm

Przeczytaj dział Dieta na forum. Jest tam kilkadziesiąt tematów o odchudzaniu. Najczęściej to zaniedbanie, samopoczucie, jemy gdy jest nam niemiło. Gdy odrzucisz takie czynniki, jak zmęczona, pocieszam się bo niekochana, odrzucona, można przystąpić do diety, dbania o siebie.

Return to “dla niezarejestrowanych użytkowników”