Kilka pytań

Tu można pisać nawet bez rejestracji, lecz postów nie da się po ich wysłaniu poprawić ani zlikwidować.

Moderator: Darius

Forum rules
W tym dziale mogą jako goście pisać bez rejestracji osoby szukające pomocy, które obawiają się rejestracji. Uwaga: postu wysłanego jako gość nie da się już zmienić. Inaczej mógłby zrobić to z nim każdy inny gość. Dlatego doradzamy rejestrację. Wpisy nie dotyczące w ogóle tematu tego forum tj. schizofrenii będą usuwane.

Chwilowo zamknięte z powodu nmadmiaru spamu
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Monika331

Kilka pytań

Postby Monika331 » Wed Dec 13, 2017 11:20 pm

Witam serdecznie . W mojej rodzinie od 4 lat jest chora siostra , pierwsze zachorowanie skończyło się szpitalem i chyba było najbardziej stresujące bo nie wiedzieliśmy co jej jest , była bardzo pobudzona , otwierała okna , odkręcała gaz w kuchence , wodę itp. Zaczęła się leczyć , wróciła do dawnego stanu , było ok dopóki nie odstawiła leków . Już 3 raz je odstawiała i były nawroty choroby . Moje pytania to : jak z nią rozmawiać gdy widzimy że kolejny raz odstawiła leki by poznać przyczynę ? Znajoma która z nią pracuje mówiła że w pracy ciągle szuka zaczepki do kłótni i powtarza że weźmie zwolnienie na miesiąc bo nie może się denerwować , czy takie zachowanie jest normalne ? Dodam że teraz jest w domu bo znów przestała brać leki i nie wiem czy to możliwe że zrobiła to celowo ? Nie wiem jakich argumentów szukać by jej dać do zrozumienia iż leczenie nie może przerywać , ma 3 letnią córkę i nawet to nie wpłynęło gdy mówiłam że ona jej potrzebuje . Nie wiem już co robić , może ktoś coś poradzi . Z góry dziękuję.

hvp2
zaufany użytkownik

Re: Kilka pytań

Postby hvp2 » Wed Dec 13, 2017 11:28 pm

Można przekonywać delikatnie że leki stanowią osłonę przeciwstresową, że zmniejszają prawdopodobieństwo nawrotu, że lepiej żeby brała jakąkolwiek małą dawkę niż zupełnie nic...

Natomiast jak takie łagodne argumenty nie będą skutkować to można po prostu po chamsku postraszyć, że jak się nie będzie leczyć, to w końcu MOPS jej zabierze dziecko :!: Przecież takie rzeczy niestety w Polsce się zdarzają.

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Wed Dec 13, 2017 11:43 pm

Musi zrozumieć że leki to dla niej konieczność, bez nich następują nawroty choroby. Chora osoba dużo traci przez ciągłe psychozy, stan jej zdrowia się pogarsza, następnie potrzebuje dłuższego okresu wyjścia z choroby. Kluczem jest zrozumienie że jest się chorym a leki tylko niwelują objawy choroby nie lecząc jej.

Monika331

Postby Monika331 » Thu Dec 14, 2017 12:54 am

Argument w sprawie dziecka też już był to tylko patrzyła bez słowa , ja jestem chora na serce i nie wyobrażam sobie odstawienia leków dla tego też ciężko mi zrozumieć jej postępowanie . A czy gdybym zgłosiła się do jej lekarki by przedstawić sytuację to nie pogorsze sprawy to znaczy nie poczuje się kontrolowana np.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Thu Dec 14, 2017 2:41 am

Może przede wszystkim wypytaj taktownie siostrę dlaczego właściwie ona nie chce brać tych leków...

Alex1950
zaufany użytkownik

Postby Alex1950 » Sun Dec 17, 2017 12:15 am

Może przede wszystkim wypytaj taktownie siostrę dlaczego właściwie ona nie chce brać tych leków...
Pewnie jest już zdrowa, ale niech Monika się wypowie.
Nie przestawaj się uśmiechać, bo to sprawia że jesteś najpiękniejsza

Return to “dla niezarejestrowanych użytkowników”