Pierwszy szpital psychiatryczny w Europie

Tu można pisać nawet bez rejestracji, lecz postów nie da się po ich wysłaniu poprawić ani zlikwidować.

Moderator: Darius

Forum rules
W tym dziale mogą jako goście pisać bez rejestracji osoby szukające pomocy, które obawiają się rejestracji. Uwaga: postu wysłanego jako gość nie da się już zmienić. Inaczej mógłby zrobić to z nim każdy inny gość. Dlatego doradzamy rejestrację. Wpisy nie dotyczące w ogóle tematu tego forum tj. schizofrenii będą usuwane.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Tupas

Pierwszy szpital psychiatryczny w Europie

Postby Tupas » Mon Sep 18, 2017 11:46 pm

Natknąłem się na niego czytając książkę z psychologii i daję link do jego historii,nie każdy wie jak było kiedyś,może też dla niektórych pocieszające.

http://www.weekendowo.pl/ciekawostki/p, ... edlam.html

Fragment:
Gdyby w okolicach XV wieku zbliżyć się do budynku Bedlam, moglibyśmy odnieść wrażenie, że wkraczamy na plan filmowy filmu grozy. Angielski szpital psychiatryczny był bowiem swego czasu jedyną tego typu placówką w całej Europie, przyjmując ludzi chorych umysłowo, a także tych, którzy ze względu na agresywne zachowanie i skłonność do przemocy zostali uznani za niezdolnych do życia w społeczeństwie. W tamtych czasach jednostki skazane na pobyt w Bedlam nie mogły liczyć na leczenie psychiatryczne znane nam dziś. Ośrodek funkcjonował raczej na zasadzie więzienia, w którym zamykano wszystkich tych, którzy z jakiegoś powodu nie wpisywali się w schemat przeciętnego mieszkańca ówczesnego Londynu. Stwierdza się, że ogromna liczba pacjentów Bedlam w dzisiejszych czasach nie zostałaby nawet poddana terapii psychiatrycznej. Ci zaś, którzy tam trafili, mogli liczyć jedynie na niekompetencje sadystycznego personelu medycznego, bestialską przemoc, upokorzenie i przede wszystkim zapomnienie. Przed nami mroczna historia Bedlam, pierwszego szpitala psychiatrycznego w Europie.

hvp2
zaufany użytkownik

Re: Pierwszy szpital psychiatryczny w Europie

Postby hvp2 » Wed Sep 20, 2017 1:06 am

Jak byłem około 20 lat temu na pewnym oddziale ogólnopsychiatrycznym w podkrakowskim Kobierzynie to był tam też pacjent z nerwicą natręctw. Choć nie był traktowany "Haloperidolem" oraz od razu miał wolne wyjścia to jednak był przekonany że trafił do piekła.

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Sat Dec 09, 2017 8:03 am

Jak byłem około 20 lat temu na pewnym oddziale ogólnopsychiatrycznym w podkrakowskim Kobierzynie to był tam też pacjent z nerwicą natręctw. Choć nie był traktowany "Haloperidolem" oraz od razu miał wolne wyjścia to jednak był przekonany że trafił do piekła.
Ja też nigdy nie dostałem Halo,serio to jest takie mocne?

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Sat Dec 09, 2017 8:17 am

Jesteś mega otumaniony, w głowie nie masz żadnych myśli, dostajesz objawy zespołu Parkinsona oraz trudny do określenia dyskomfort zwany dysforią poneuroleptyczną... Do tego wkrótce dołącza depresja... Uczucie dotkliwego zmęczenia... No i jeszcze akatyzja czyli przymus chodzenia... W gruncie rzeczy bez względu na to, co aktualnie robisz jest Ci po prostu źle.

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Sat Dec 09, 2017 9:41 am

Jesteś mega otumaniony, w głowie nie masz żadnych myśli, dostajesz objawy zespołu Parkinsona oraz trudny do określenia dyskomfort zwany dysforią poneuroleptyczną... Do tego wkrótce dołącza depresja... Uczucie dotkliwego zmęczenia... No i jeszcze akatyzja czyli przymus chodzenia... W gruncie rzeczy bez względu na to, co aktualnie robisz jest Ci po prostu źle.
Brzmi strasznie.

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Mon Dec 11, 2017 12:39 pm

Bo to jest piekło w ludzkim umyśle ale też uwidacznia się na zewnątrz, dlatego ten pacjent był o tym przekonany.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Mon Dec 11, 2017 3:15 pm

Oddział 6a w tamtych latach był oczywistym piekłem dla ludzi tam zamkniętych!!!

Nie wiem czy coś się tam z upływem czasu zmieniło na lepsze i z całą pewnością nie chcę się tego dowiedzieć!!!

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Tue Dec 12, 2017 12:36 am

Kiedy sobie pomyślę jak ja snułem się po korytarzu po pierwszej psychozie, zalekowany i w zupełnie obcym sobie miejscu to robi mi się smutno. Już wtedy wiedziałem że coś się skończyło i nie wiedziałem czy wrócę do dawnej sprawności fizycznej i umysłowej. Smutno mi że i ja musiałem to przechodzić, nie czuję się z tym dobrze, tyle zmarnowanego czasu i zupełne cofnięcie w sferze intelektualnej i fizycznej. *słowo niedozwolone* mać dlaczego to mnie spotkało!

Return to “dla niezarejestrowanych użytkowników”