Zażywanie leków a stan zębów

Tu można pisać nawet bez rejestracji, lecz postów nie da się po ich wysłaniu poprawić ani zlikwidować.

Moderator: Darius

Forum rules
W tym dziale mogą jako goście pisać bez rejestracji osoby szukające pomocy, które obawiają się rejestracji. Uwaga: postu wysłanego jako gość nie da się już zmienić. Inaczej mógłby zrobić to z nim każdy inny gość. Dlatego doradzamy rejestrację. Wpisy nie dotyczące w ogóle tematu tego forum tj. schizofrenii będą usuwane.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Hurtwoman

Zażywanie leków a stan zębów

Postby Hurtwoman » Tue Aug 01, 2017 12:55 pm

Witam. Mam do Was pytanie. Czy ktoś z Was zauważył jakiś związek między przyjmowaniem leków a stanem uzębienia?? Ja nigdy nie miałam większych problemów z zębami. Nawet po dłuższym okresie "stanu agonalnego", gdzie nie przypominam sobie, bym chodziła do jakiegokolwiek lekarza, gdy trafiłam w końcu do szpitala na 4 miesiące i po wyjściu poszłam do dentysty, nie było tak źle. Teraz po wielu latach brania leków nie wierzę, w to co słyszę od stomatologów: kamień, mnóstwo zębów do leczenia i najgorsze - leczenie kanałowe, które pojawia się nie po raz pierwszy. Jestem trochę zdołowana tym faktem, zwłaszcza że leczenie kanałowe nie należy do najtańszych (500 zł!!) Czy ktoś coś wie w tym temacie??

maajutka
zaufany użytkownik

Re: Zażywanie leków a stan zębów

Postby maajutka » Tue Aug 01, 2017 5:33 pm

Stan uzebienia nie jest zalezny od psychotropow tylko higieny,koniecznie trzeba myc zeby miekka szczoteczka pasta do zebow dwa razy dziennie I plukac plukankami moze to byc zwykly plyn z marketu ,nitkowac przynajmniej co drugi dzien a nawet co jakis czas uzywac zeli na dziasla

Kicius_XXL
moderator
moderator

Postby Kicius_XXL » Tue Aug 01, 2017 8:51 pm

Choroba psychiczna + leki ma to do siebie, że wiele rzeczy się nie chce. Często po ciężkim dniu kładłem się spać machając ręką na szczoteczkę.
Następstwem tych czynów, dość częstych zresztą, był maleńki szok kiedy miałem wizytę u stomatologa.
Rozpoznanie i diagnoza: siódemka i ósemka do wyrwania, dwa kanałowe leczenia, oraz dwa normalne.
Zalecenia są w tym przypadku dość oczywiste.

U mnie leczenie kanałowe i plomba to wydatek ok 250-300zł. Mikroskopijne jest droższe.
„Nie mów co chcesz, abyś nie usłyszał czego nie chcesz.” - Mikołaj Rej.

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Tue Aug 01, 2017 11:52 pm

Jeśli bierzesz leki psychotropowe, do tego źle się odżywiasz i nie dbasz o higienę uzębienia, nawet dbając to zęby mogą się posypać. Leki też mają wpływ na stan uzębienia.

Chwast
zaufany użytkownik

Postby Chwast » Wed Aug 02, 2017 12:36 am

ja nigdy nie myłem jakoś zębów.Nie chciało mi sie i nadal mi sie nie chce. Czasami raz na 5 dni umyje zęby zrobioną przez siebie pastą z sody oczyszczonej + wody utlenionej. Mam kamienie na zebach, żółte, przebarwione itd
Próchnica? Wszsytkie zęby zdrowe, żaden mnie nigdy nie bolał. Może i takie geny ale ja mysle, że pasty i płukanki nie są takie zdrowe.
,,Leki" na schizofrenie powodują zwiększenie krytycyzmu w stosunku do objawów i obniżenie go w stosunku do systemu. Tako rzecze chwast.

Tupas

Postby Tupas » Wed Aug 02, 2017 2:23 am

Leki powodują osad na zębach i szybciej się od tego może tworzyć kamień.Ważne jest czy nie je się słodyczy,rzeczy ,które tworzą przebarwarnie. Ja nosząc aparat muszę usuwać kamień,osad,co 3 miesiące koszt tego 150zł, kanałowo raczej nie leczę.Jednak słodyczy nie jem,a energie można mieć w naturalnym białku,wysiłku fizycznym,owocach.Dużo daje z diety wyeliminowanie słodyczy.Używam specjalnej pasty do aparatu.Jest to taki żel.

Hurtwoman

Postby Hurtwoman » Wed Aug 02, 2017 7:45 pm

Oki, dzięki wszystkim za odpowiedzi. Będę bardziej przykładać wagę do higieny zębów i tego, co jem. Mam nadzieję, że niebawem zobaczę rezultaty :)

piotrs
zaufany użytkownik

Postby piotrs » Wed Aug 02, 2017 8:03 pm

napewno higiena ale tabletki po czesci jaos wplywaja na zeby watrobe wage problemy somatyczne

Ocalam schizy religii
bywalec
Status: EDEИN

Postby Ocalam schizy religii » Wed Aug 02, 2017 9:22 pm

maajutka niby dentystka a nie wie, że Haloperidol działa na zęby
EDEИN to moje konto to kto ma schizy religii schizy polityczne, po to tu jesteśmy

misi3k

Postby misi3k » Tue Aug 22, 2017 4:08 pm

myślę, że odpowiedź na te pytanie znajdziecie w tym artykule: https://twojmedyk.pl/schizofrenia-czyli ... iec-temat/

Tupas

Postby Tupas » Thu Aug 24, 2017 7:37 am

Znów musiałem wydać 50zł na piaskowanie.Chce zrezygnować z kawy i zastąpić ją inką.Może mi się uda choć lubię kawę i niestety czasem jest to przymulenie lekami,chociaż ostatnio dzięki diecie białkowej i zmianie leków nie mam aż takiego przymulenia.Jednak mi zależy na wyglądzie zebów,obecnie lecze wszystkie zęby i już wydałem około 500zł.A jeszcze zostało trochę.Słodyczy praktycznie nie jem.Chce podkreślić,że chodzę do dentysty regularnie i zostawiam tam duży majątek.

Return to “dla niezarejestrowanych użytkowników”