anonimowa mama słyszy głosy

Tu można pisać nawet bez rejestracji, lecz postów nie da się po ich wysłaniu poprawić ani zlikwidować.

Moderator: Darius

Forum rules
W tym dziale mogą jako goście pisać bez rejestracji osoby szukające pomocy, które obawiają się rejestracji. Uwaga: postu wysłanego jako gość nie da się już zmienić. Inaczej mógłby zrobić to z nim każdy inny gość. Dlatego doradzamy rejestrację. Wpisy nie dotyczące w ogóle tematu tego forum tj. schizofrenii będą usuwane.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
zbyszek
admin
Status: informatyk

anonimowa mama słyszy głosy

Postby zbyszek » Tue Jan 12, 2016 5:29 pm

W dniu 11.01.2016 o 16:51 ktoś pisze
Mam 27 lat. Od kilku miesięcy słyszę głosy. Ignorowałem to wcześniej, ale zacząłem się niepokoić. Czasem idę ulicą i wydaje mi się, że ktoś do mnie mówi lub gdy pracuję słyszę pojedyńcze słowa lub moje imię. Mam małe dziecko i boję się, że jeżeli o tym komuś powiem - uznaja mnie za niepoczytalnego i odbiorą mi małego. Proszę o pomoc, z góry dziękuję!
> Witaj,
> otwórz proszę osobny wątek w dziale "kto pomoże" , wpisz w nim to,
> co do mnie napisałaś i wyślij mi proszę adres tego wątku.
> pozdrawiam, Zbyszek

zbyszek
admin

Re: anonimowa mama słyszy głosy

Postby zbyszek » Tue Jan 12, 2016 5:31 pm

W dniu 12.01.2016 o 11:19, xxxx pisze:
Proszę, o nie pisanie do mnie, ktoś użył mojego maila wbrew mojej woli.
Czy nie domyślasz się, kto to może być ?
Czy nie zechciałbyś dopomóc tej osobie jak może założyć sobie własną
dodatkowa skrzynkę mailową ?
Nasze forum daje także możliwość pisania specjalnym dziale także
bez rejestracji. Najwyraźniej osoba, która używła Twoje skrzynki
obawia się, że może to się dla niej źle skończyć, gdyby została
zidentyfikowana.

Margareth
zaufany użytkownik

Postby Margareth » Wed Jan 13, 2016 12:16 am

Nikt nie może odebrać matce dziecka jeśli nie dzieje mu się krzywda. Miałam okazję poznać matkę z dwójka dzieci ze zdiagnozowana schizofrenia i była ona tylko pod nadzorem mopsu. Nawet jak jej stan się pogorszyl to dzieci przez cały czas były z nią. A jest to samotna matka. Należy rozpocząć leczenie, żeby się nie pogorszyło i nie potrzebna była hospitalizacja, bo w tym przypadku bywa gorzej.
A propo poczty to trzeba ją po prostu bardziej zabezpieczyć.
Nie ma już nic za ścianą powiek.

eðenu
zarejestrowany użytkownik
Status: psycholog

Postby eðenu » Sat May 27, 2017 6:14 pm

Dziecko można odebrać osobie czasowo niepoczytalnej, lub tymczasowo niewywiązującej się z obowiązków rodzicielskich. Objawy takie mogą zaniepokoić rodzinę, znajomych i sąsiadów, oraz nauczycieli dziecka.

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Sun May 28, 2017 10:57 pm

Oczywiście, że dziecko można odebrać matce jeśli u ojca będzie miało lepiej, a dzielenie kontaktu zostało wykluczone. W sporej części przypadków odebranie praw matce nie musi oznaczać, że dziecko nie będzie z nią mieszkać, a jedynie to, że ojciec potrafi zarządzać dla wspólnego dobra korzystniej.

Tupas

Postby Tupas » Fri Jul 28, 2017 11:01 am

Sąd może odebrać prawa rodzicielskie nawet obojgu gdy uzna,że zaniedbują dziecko,jego potrzeby,nie ma warunków do rozwoju.Gdy oboje rodziców nie wypełniają obowiązków.Dzieje się tak często jak ktoś zgłosi np sąsiad i już trafi sprawa do sądu.Sąd tak sam z siebie raczej nie zabiera tego,ale gdy są rozprawy,to wybiera najlepsze dobro dla dziecka.Nawet jak odbierze,to może te prawa przywrócić i oddać dziecko pod opiekę.Jednak musi widzieć ku temu jakieś zmiany,nie tylko słowne,ale np warunków i to ma kontrole co jakiś czas taki rodzic z początku.Musi widzieć zmianę z czego to wynikło,to zabranie.Rodzic nie musi być idealny,ale się starać.Jeżeli występuje choroba warto wziąć udział w terapii i mieć zaświadczenie.

- Eden _

Postby - Eden _ » Tue Aug 15, 2017 2:14 pm

Sprawy takie jak słyszenie głosów medycyna reguluje za pomocą leków na objawy pozytywne schizofrenii. Jakby ktoś miał taki problem niech szuka gabinetu prywatnego, lekarz dokumentację nosi w prywatnej walizce. I nie występować o grupę inwalidzką, a nikt się nie dowie. Ale jak zaczniesz mieć poglądy religijne, polityczne i seksualne, to się każdy dowie. Szczególnie, jak się z kimś pokłócisz, aby oddał pożyczone 100 złotych.

Eva Internet

Postby Eva Internet » Fri Oct 27, 2017 9:59 pm

Słyszenie głosów to nic takiego, są leki, jest ojciec. Powodzenia i pozdrawiam. Leczenie pomoże.

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Fri Oct 27, 2017 10:35 pm

Nic tylko udać się do lekarza zanim głębiej choroba wniknie.

Newt
zaufany użytkownik

Postby Newt » Sun Oct 29, 2017 3:20 pm

A jakie są przesłanki do odebrania dziecka osobie, która sprawuje nad nim prawną opiekę?

1. Choroba psychiczna

Jeśli dziecko wychowywane jest przez rodzica, u którego zdiagnozowano trwałą chorobę psychiczną (na przykład schizofrenię, psychozę, głęboką depresję), zostanie ono odebrane. W takiej sytuacji mama lub tata nie jest w stanie należycie zaopiekować się swoim potomkiem, nie zaspokoi jego potrzeb, a nawet może stanowić dla niego zagrożenie.

2. Uzależnienie

Dziecko zostanie odebrane także w sytuacji, gdy rodzic sprawujący nad nim opiekę cierpi na uzależnienie – od alkoholu, narkotyków, leków, hazardu. Nałogi uniemożliwiają zajmowanie się małymi domownikami w sposób należyty, a także sprawiają, że zostają im przekazane szkodliwe wzorce zachowania.
3. Długotrwała choroba

Rodzic, który cierpi na przewlekłą chorę uniemożliwiającą mu normalne funkcjonowanie, na przykład w znaczący sposób utrudniającą poruszanie się lub wymagającą regularnego przebywania w szpitalu również może nie zaspokajać potrzeb swojego dziecka. W takiej sytuacji to sąd decyduje, czy konieczne jest jego odebranie.
4. Więzienie

Gdy rodzic zostaje skazany i musi obyć karę w więzieniu zwykle automatycznie traci władzę rodzicielską, a dzieci zostają przeniesione do rodziny zastępczej lub najbliższych krewnych. W tym przypadku prawo do opieki nad potomkami można odzyskać po wyjściu na wolność.
5. Przemoc fizyczna i psychiczna

W rodzinie, w której wobec dzieci stosuje się kary cielesne (bicie, szarpanie, popychanie, klapsy), gdzie musi ono wysłuchiwać krzyków, wyzwisk czy gróźb ze strony mamy lub taty również zachodzą przesłanki do tego, by zainterweniował sąd. Interwencja może być natychmiastowa, bez prawomocnego wyroku, jeśli istnieje podejrzenie zagrożenia życia lub zdrowia dziecka. W takiej sytuacji pracownik społeczny może w ramach interwencji zabrać małoletniego z domu i umieścić go u najbliższych krewnych lub w rodzinie zastępczej, a następnie złożyć wniosek do sądu.
6. Zmuszanie dziecka do pracy

Nie chodzi tu oczywiście o wynoszenie śmieci, sprzątanie pokoju czy opróżnianie zmywarki, jak również o pracę dorywczą, którą dziecko podejmuje z własnej woli, by samodzielnie uskładać pieniądze na coś, o czym marzą. Zmuszanie do pracy będące niezgodne z prawem i skutkujące odebraniem dziecka polega na wyzyskiwaniu, narzucaniu wysiłku ponad siły dziecka po to, by na przykład zarobić na alkohol dla rodziców.
7. Nakłanianie dziecka do przestępstwa lub prostytucji

Dziecko zostanie zabrane z domu, jeśli będzie ono namawiane lub zmuszane do łamania prawa, na przykład kradzieży kieszonkowej lub wynoszenia produktów ze sklepu. Tym samym skutkować będzie nakłanianie do prostytucji.
8. Rażące zaniedbywanie obowiązków

Stosowne władze mogą odebrać dziecko rodzicom, którzy nie spełniają swojej roli. Nie zaspokaja podstawowych potrzeb potomka – głodzą go, pozostawiają samego w domu na długi czas, pozwalają mu nadużywać alkoholu czy narkotyków oraz tolerują fakt, że prowadzi on działalność przestępczą.
9. Rozwiązłość rodzica

Przesłanką do odebrania dziecka może być także rozwiązły styl życia rodzica, na przykład regularne sprowadzanie do domu nowych kochanków. W praktyce ta przesłanka rzadko jest wystarczająca do tego, by pozbawić matkę lub ojca władzy rodzicielskiej.
"My mommy always said there were no monsters. No real ones. But there are."

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Sun Oct 29, 2017 3:29 pm

Witaj, skąd pochodzi ten cytat ? Może podać url ?

Return to “dla niezarejestrowanych użytkowników”