Schizofrenia a prawojazdy kat B

Tu można pisać nawet bez rejestracji, lecz postów nie da się po ich wysłaniu poprawić ani zlikwidować.

Moderator: Darius

Regulamin forum
W tym dziale mogą jako goście pisać bez rejestracji osoby szukające pomocy, które obawiają się rejestracji. Uwaga: postu wysłanego jako gość nie da się już zmienić. Inaczej mógłby zrobić to z nim każdy inny gość. Dlatego doradzamy rejestrację. Wpisy nie dotyczące w ogóle tematu tego forum tj. schizofrenii będą usuwane.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Mikołaj88

Schizofrenia a prawojazdy kat B

Postautor: Mikołaj88 » pt maja 19, 2017 9:17 pm

Witam!
Czy chorując na schizofrenie paranoidalną i mając rentę z ZUS o całkowitej niezdolności do pracy oraz niepełnosprawność 02-P w stopniu umiarkowanym mogę starać się o prawo jazdy kategorii B?
Czy to po prostu strata czasu i pieniędzy?

Jakie są Wasze doświadczenia / sugestie?

jakotako
zaufany użytkownik

Re: Schizofrenia a prawojazdy kat B

Postautor: jakotako » pt maja 19, 2017 11:34 pm

Możesz ale zdarza się choć pewnie rzadko, że prawo jazdy zabiorą za chorobę tak jak mi.
O czym pisałem szeroko na tym forum.
Jednak zanim mi je zabrali to miałem je przez kilkanaście lat.
Tu ten mój temat o tym;
viewtopic.php?t=6639

Mikołaj88

Postautor: Mikołaj88 » ndz maja 21, 2017 12:42 am

Możesz ale zdarza się choć pewnie rzadko, że prawo jazdy zabiorą za chorobę tak jak mi.
O czym pisałem szeroko na tym forum.
Jednak zanim mi je zabrali to miałem je przez kilkanaście lat.
Tu ten mój temat o tym;
viewtopic.php?t=6639
Dzięki za odpowiedź.

Przeczytałem Twój post na ten temat :(
Choć mi nie chodziło o odbieranie, a o samą możliwość uzyskania.
Nie leczyłeś się u psychiatry, mimo choroby (ona jest na całe życie), miałeś sprawę w sądzie i z tego co wywnioskowałem chorobę wcześniej zataiłeś :arrow: przypuszczam iż to było przyczyną odebrania uprawnień.

Poszperałem trochę w sieci i znalazłem coś z czego wynika, że posiadanie prawa jazdy przez schizofrenika jest legalnie możliwe.

https://portal.abczdrowie.pl/pytania/pr ... ranoidalna
lub
https://portal.abczdrowie.pl/pytania/sc ... rawo-jazdy

To chyba jest kwestia indywidualna.... każdy choruje inaczej.
Sam do końca nie jestem przekonany...bo jeśli branie leków dyskwalifikuje i WOMP-e lekarz o to spyta to nikt nigdy, z tą chorobą, nie miałby szans na uzyskanie prawka.

Twój post:"Chcą mi zabrać prawo jazdy!!!" był założony w 2011 czy od tamtej pory udało coś Ci się zdziałać w sprawie prawa jazdy? Czy to już na Amen?

Awatar użytkownika
Chłopiec Papuśny
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 46660127

Postautor: Chłopiec Papuśny » ndz maja 21, 2017 4:18 am

Ja się nie pucowałem, że mam schizofrenię. Trzeba być idiotą by się do tego przyznać. Dostałem prawko cztery lata temu i teraz idę na powtórne badania. Prędzej mi zabiorą za wzrok niż za schizofrenię.
Per aspera ad astra
Przez cierpienie do gwiazd

Mikołaj88

Postautor: Mikołaj88 » ndz maja 21, 2017 7:19 pm

1 Czy korzysta Pan/Pani z opieki zdrowotnej z powodu jakiej kolwiek choroby, przebytych urazów lub niepełnosprawności?

2 Czy przyjmuje Pan/Pani leki przepisane na receptę, dostępne bez recepty lub suplementy diety?
Jeżeli tak, to jakie?
……………………………………………………………………
3.22 Choroby psychiczne, depresję lub zaburzenia nerwicowe

4 Czy kiedykolwiek miał Pan/Pani operację lub wypadek, lub był/a Pan/Pani w szpitalu z jakiegokolwiek powodu?
Jeżeli tak, to proszę opisać ………………………………………………..........................
12 Czy pobiera Pan/Pani rentę z tytułu niezdolności do pracy? Jeżeli tak, to z jakiego powodu?
……………………............................................…………………………………………………
13 Czy posiada Pan/Pani orzeczenie stwierdzające niepełnosprawność? Jeżeli tak, to jakie i z jakiej przyczyny?
…………………………………...................................................................................
V. Pouczony/a o odpowiedzialności karnej z art. 233 Kodeksu karnego – oświadczam, że podane przeze mnie dane są zgodne z prawdą.

Te pytania z ankiety na temat stanu zdrowia>OLAĆ???
Połączą bazy danych albo ktoś podkabluje to będzie masakra...
Ja się nie pucowałem, że mam schizofrenię. Trzeba być idiotą by się do tego przyznać. Dostałem prawko cztery lata temu i teraz idę na powtórne badania. Prędzej mi zabiorą za wzrok niż za schizofrenię.
Całemu światu ogłaszać nie zamierzam. Już dawno wszyscy wiedzą;)

Awatar użytkownika
zdrowy
zaufany użytkownik

Postautor: zdrowy » ndz maja 21, 2017 8:11 pm

Ankieta w takiej formie jest od kilku lat. Wcześniej nie było nic o odpowiedzialności karnej- po prostu się wypełniało ją i tyle. Zrobisz jak uważasz. Jeśli czujesz się na siłach by kierować samochód to czemu by nie zrobić prawa jazdy.
Według mnie to trochę byłby przejaw dyskryminacji nie dopuścić kogoś bo ma F20, ale z drugiej strony uprawnienia do kierowania pojazdem wymagają pewnych umiejętności. A leki mogą ograniczać te umiejętności. Każdy przypadek powinien być rozstrzygany indywidualnie.Musisz ocenić swoje predyspozycje.

jakotako
zaufany użytkownik

Postautor: jakotako » ndz maja 21, 2017 10:58 pm

/.../ Twój post:"Chcą mi zabrać prawo jazdy!!!" był założony w 2011 czy od tamtej pory udało coś Ci się zdziałać w sprawie prawa jazdy? Czy to już na Amen?
Nie próbowałem go odzyskać.
Są leki które można brać i prowadzić samochód.

Edena

Postautor: Edena » pn maja 22, 2017 12:53 pm

Mi psychiatra powiedział, mnie Pan uspokoi, jak Pan założy bloga opowie na co chory i poda mi linka.

Mikołaj88

Postautor: Mikołaj88 » pn maja 22, 2017 11:02 pm

Ankieta w takiej formie jest od kilku lat. Wcześniej nie było nic o odpowiedzialności karnej- po prostu się wypełniało ją i tyle. Zrobisz jak uważasz. Jeśli czujesz się na siłach by kierować samochód to czemu by nie zrobić prawa jazdy.
Według mnie to trochę byłby przejaw dyskryminacji nie dopuścić kogoś bo ma F20, ale z drugiej strony uprawnienia do kierowania pojazdem wymagają pewnych umiejętności. A leki mogą ograniczać te umiejętności. Każdy przypadek powinien być rozstrzygany indywidualnie.Musisz ocenić swoje predyspozycje.
Właśnie konkretnie o dyskryminację mi chodziło, choć sam bezpośrednio jej działania nigdy nie odczułem i mam nadzieje, że nigdy nie doświadczę.
Ukrywać choroby nie zamierzam (przy najbliższej okazji spytam się co na to mój lekarz) , po prostu kilka opinii z netu na temat schizofreników, za kierownicą dało mi do myślenia (Co to teoretycznie może się wydarzyć gdy taki delikwent prowadzi: coś zobaczy? usłyszy? no i....).

Czy wszystkich mierzą jedną miarką...F20 dziękujemy Pani/u.
To samo diabetyk, epileptyk.....

A tak konkretnie. Jest tu ktoś kto ma prawko i wypełnił ankietę z F20?:)

Wróć do „dla niezarejestrowanych użytkowników”