do usuniecia

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
moi
moderator
moderator
Gadu-Gadu: 9

Re: ... o filmach w których się grzeje (meskalina)

Postby moi » Tue Sep 06, 2011 9:37 pm

To forum prywatne, więc ostatecznie Zbyszek zadecyduje, co wypada, a co nie umieszczać w pewnych działach.

Pozdrawiam.m.

Kamil Kończak
zaufany użytkownik

Postby Kamil Kończak » Wed Sep 07, 2011 3:04 am

O ludzie...Jak napisała prawidłowo Moi jest różnica pomiędzy pisaniem wspomnień z uwagami krytycznymi a golryfikowaniem dragów.Na tym forum są ludzie,którzy czasami mogą nie panować nad swoimi zachowaniami!Niektórzy będąc w psychozie przeczytają taki tekst i wezmą to do siebie.eN,dobrze wiesz,że akurat ja nie jestem poprawny więc odrzucam ten zarzut.Ja sam nigdy nie pisałem o tym żeby przestawać brać leki.Dzieliłem się tylko moimi krytycznymi przemyśleniami na temat psychiatrii a to jest różnica.Jest też zasadnicza różnica pomiędzy papierosami a substancjami psychoaktywnymi.Są przecież osoby,które zachorowały na schizofrenię po narkotykach!Po papierosach na schizofrenię jeszcze nikt nie zachorował.Piszesz eN o poprawności a mi się wydaje,że chcesz być niepoprawny aż do przesady,dla zasady.
Pragniesz czegoś? - rób to bo zaczniesz o tym marzyć.

" May your love of the form culminite in the love of
the formless."

https://www.youtube.com/watch?v=0joS1fzwFcU

eN
zaufany użytkownik

Postby eN » Wed Sep 07, 2011 11:56 am

Jest też zasadnicza różnica pomiędzy papierosami a substancjami psychoaktywnymi.Są przecież osoby,które zachorowały na schizofrenię po narkotykach!Po papierosach na schizofrenię jeszcze nikt nie zachorował.Piszesz eN o poprawności a mi się wydaje,że chcesz być niepoprawny aż do przesady,dla zasady.
Nikotyna jest substancją psychoaktywną, tak samo jak alkohol czy kofeina. Nie oznacza to oczywiście, że chorobę może spowodować każda z tych substancji.
Przypomina mi to emocjonalną reakcję na stwierdzenie JKM, że "za Hitlera były niższe podatki". Oczywiście ludzie najczęściej odczytują to zdanie jako gloryfikację przywódcy III Rzeszy, zbrodni Holocaustu i systemu totalitarnego w jednym. Gdyby JKM powiedział, że: "W trakcie okupacji naszego kraju przez III Rzeszę, pomimo przewagi militarnej i terrorowi prowadzonemu na naszych ziemiach, podatki nakładane na ówczesnych mieszkańców były niższe, niż podatki nakładane przez obecne władze w wolnej Polsce. Dlatego uważam, że obecny rząd jest ceteris paribus rządem gorszym od III Rzeszy" - to reakcja byłaby zupełnie inna, niż w pierwszym przypadku. Na tej samej zasadzie, pomijając istotne różnice pomiędzy skutkami działania poszczególnych substancji psychoaktywnych, staram się być konsekwentny, i nie czynić wyjątku tam, gdzie nie widzę ku temu powodów.

moi
moderator
moderator

Postby moi » Wed Sep 07, 2011 12:06 pm

Ja jednak widzę różnicę między gloryfikacją narkotyków a próba krytycznego ustosunkowania się do tego tematu. Kawiore nawet nie wysila się na cień refleksji, tylko podaje instruktażowe przykłady handlu narkotykami i sposobami zażywania ich. Ze względu na dobro młodszych czytelników tego forum Kawiore został poproszony o przeredagowanie swoich postów. Jeśli tego nie uczyni jego posty będa usunięte lub przesunięte do "Niechcianych" - wszystko w gestii Zbyszka. Bo - summa summarum- to forum prywatne i do Zbyszka należy decyzja jak potraktuje wynurzenia Kawiore.

Pozdrawiam.m.

eN
zaufany użytkownik

Postby eN » Wed Sep 07, 2011 12:17 pm

Oczywiście zgadzam się, że to właściciel podejmuje ostateczną decyzję, bo to właściciel ustala zasady. Jednak nie zgadzam się z powrotem do argumentacji "ochrony dzieci" którą - jak mi się wydaje - już obaliłem.

moi
moderator
moderator

Postby moi » Wed Sep 07, 2011 12:25 pm

Jak dla mnie, Twoje argumenty są mało przekonujące.

Pozdrawiam.m.

eN
zaufany użytkownik

Postby eN » Wed Sep 07, 2011 12:30 pm

W takim razie mogłabyś podać kontrargumenty, które pokazałyby mi że nie mam racji, albo powinienem mocniej zastanowić się nad uzasadnianiem swych poglądów.

moi
moderator
moderator

Postby moi » Wed Sep 07, 2011 12:36 pm

Już Ci napisałam: w moim osobistym odczuciu wynurzeniom Kawiore brakuje głębszej refleksji i myśli krytycznej, w związku z czym nie uważam ich za dobry przykład pisania o narkotykach, szczególnie dla młodszej, mniej wyrobionej części czytelników tego forum.

eN. na tym forum obowiązuje cenzura treści uważanych powszechnie za wulgarne i szkodliwe dla innych. Warto, żebyś o tym pamiętał podejmując takie dyskusje.

Pozdrawiam.m.

eN
zaufany użytkownik

Postby eN » Wed Sep 07, 2011 12:39 pm

Jak mawiała moja nauczycielka: "Masło maślane posypane gulkami maślanymi".
Czekam na reakcję Zbyszka.

moi
moderator
moderator

Postby moi » Wed Sep 07, 2011 12:42 pm

Lepsze to od posługiwania się wiecznie tautologiami rodem z JKM.

Moim zdaniem protestujesz dla zasady. Nie masz żadnego przekonującego argumentu, który przemawiałby za brakiem cenzury na tym forum.

Jeśli ktoś szuka ekscytujących opisów zażywania narkotyków, może to zrobić na innych forach. To forum służy do czegoś innego, niż rozpowszechnianie informacji o narkotykach i sposobach ich zażywania oraz rozprowadzania.

Pozdrawiam.m.

ocean
zaufany użytkownik

Re: do usuniecia

Postby ocean » Tue Sep 13, 2011 12:15 am

Pojadę radykalnie po temacie, gdyż nie jest mi ani obcy ani obojętny. eN to będzie do Ciebie. Zastanawiam się troskliwie, czy swoimi argumentami, których retoryka jest na tyle infantylna, ze nie chce mi ich przytaczac, chcesz zmącic nieco wody i zobaczyc co wypłynie po stronie niemodnych ograniczających wolnośc jednostki reakcjonistów. Tylko wypłynąc tu może ku Twojemu zaskoczeniu nie kolejny agrument, którego obalaniem mógłbyś się pięknie zając, ale najzwyczajniej w świecie trup jakiegoś nieszczęśnika, który przeczytał tekst o fascynacji narkotykami na tym forum, a okoliczności życia sprawiły że on po nie sięgnął, lub sam sobie te okoliczności zorganizował. Warto może w związku z tym przypomniec sobie prosta prawdę: słowo może zabic. Bardzo warto zdac sobie z tego sprawę pisząc zwłaszcza o swojej miłości do narkotyków lub broniąc takiej postawy na powszechnie dostępnym forum dla ludzi, którzy oczekują tutaj pomocy czy inspiracji, ludzi zagubionych, ludzi z krwi i kości, do których o narkotykach trzeba mowic umiejętnie i delikatnie, na pewno nie stosując w dyskusji taniej bazarowej retoryki. Zwłaszcza w tym wątku odpowiedzialnośc za słowo wzrasta i staje się bezcenna jak bezcenne jest ludzkie życie. Czy to dla Ciebie nadal masło maślane, czy temat propadowania narkotyków to tylko bułka z masłem?

eN
zaufany użytkownik

Postby eN » Tue Sep 13, 2011 10:39 am

Czy postulujesz cenzurę także w przypadku innych używek?

moi
moderator
moderator

Postby moi » Tue Sep 13, 2011 11:20 am

Pytanie jest nie do mnie, ale ja odpowiem: gdyby nawoływano za pomocą innych, legalnych używek do zachowań destrukcyjnych i niezgodnych z prawem, to tak - wtedy posty także nadawałyby się do usunięcia.

Pozdrawiam.m.

Kamil Kończak
zaufany użytkownik

Postby Kamil Kończak » Tue Sep 13, 2011 3:05 pm

eN po prostu za bardzo przesiąkł tekstami JKM.Czasami ktoś z logiki robi jej karykaturę.
Pragniesz czegoś? - rób to bo zaczniesz o tym marzyć.

" May your love of the form culminite in the love of
the formless."

https://www.youtube.com/watch?v=0joS1fzwFcU

eN
zaufany użytkownik

Postby eN » Tue Sep 13, 2011 3:59 pm

Nie wiem co na ten temat sądzi JKM.

Return to “BlindMasta”