Autobiografia

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Jeżyk
zaufany użytkownik

Autobiografia

Postby Jeżyk » Mon Aug 06, 2007 6:07 pm

Moim marzeniem jest opublikować swoje pamiętniki. Pamiętniki Wacława Niżyńskiego wydano. Ale dopiero po jego samobójczej śmierci. Ja "jeszcze" żyję, niestety, więc nie wiem czy jakiś wydawca się tym zainteresuje :( . Poza tym Niżyński był GENIALNYM tancerzem, a ja jestem ZWYKŁA :) . Mam tego 8 zeszytów, jeden już przepisałam do komp, muszę zrobić to z resztą ale są zapisane drobnym maczkiem więc mam z tym problem. Jak przepiszę wyślę to do jakiegoś wydawnictwa, wtedy okaże się czy wzbudzą zainteresowanie. Oczywiście pozmieniam dane osobowe bo jeszcze żyję :D Najbardziej szokujące w tych zapiskach jest to że już w wieku kiedy miałam 12-14 lat widać z moich opisów przeżyć wewnętrznych pierwsze symtomy schizofrenii,a dopiero 10 lat później, czyli kiedy miałam 24 lata zdiagnozowano u mnie tą chorobę. Więc nadam tej książce tytuł NARODZINY SCHIZOFRENI albo SZKLANA KULA bo wiele razy pisałam że czuję się wśród ludzi jak w szklanej kuli, albo PSYCHOMACHIA (patrz na dole). Więc jeśli za parę lat zobaczycie w księgarni książkę o takim tytule to jej autorem będę ja- Jeżyk :D Mam nadzieję że stanie się światowym besselerem jak Piękny umysł :D
PSYCHOMACHIA - jeden z toposów średniowiecznych przedstawiający konflikt duszy z ciałem albo walkę między dobrem a złem o duszę człowieka

zalew
zaufany użytkownik

Postby zalew » Mon Aug 06, 2007 6:16 pm

Może opublikujesz w internecie? Chętnie bym poczytał.

fotex
zaufany użytkownik

Postby fotex » Mon Aug 06, 2007 6:53 pm

Jeśli chcesz powtórzyć sukces pięknego umysłu to pamiętniki wyślij do jakiejś wytwórni filmowej (polskiej)albo napisz im emaila że napisałaś to i to że jest o tym i o tym i czy da się na podstawie tego napisać scenariusz do filmu.

Jeżyk
zaufany użytkownik

Postby Jeżyk » Mon Aug 06, 2007 7:36 pm

Publikacja w internecie? A jak to się robi? Jestem trochę zielona w tych sprawach więc proszę o szczegółowe wskazówki :P Chociaź nie wiem czy to jest bezpieczne dla praw autorskich :?:

Film? Chmm... Fajny pomysł :D Więc jak przepiszę wszystko wyślę tekst do wydawnictwa i do wytwórni filmowej :) Wkońcu przydałby się jakiś dobry film o schizofrenii oprócz Pięknego umysłu, no nie :?: o zwykłym człowieku a nie geniuszu.
PSYCHOMACHIA - jeden z toposów średniowiecznych przedstawiający konflikt duszy z ciałem albo walkę między dobrem a złem o duszę człowieka

zalew
zaufany użytkownik

Postby zalew » Mon Aug 06, 2007 7:58 pm

Publikacja w internecie - są dziesiątki sposobów od własnej strony czy bloga po umieszczenie ksiązki na serwerze i danie linka np na evocie.

Jeżeli chodzi o stronę prawną - to są rozbieżne stanowiska
- jeżeli coś jest w necie to po co kupowac książkę
- internet nakręca sprzedaż książek bo więcej ludzi może cię poznać - darmowa reklama (możesz dać fragment ksiązki)

Jeżyk
zaufany użytkownik

Postby Jeżyk » Mon Aug 06, 2007 8:17 pm

Aha. Dzięki za informacje Zalew. Ale i tak muszę najpierw przepisać do kompa wszystko wtedy pomyślę nad formą publikacji. Na razie widzę to tak: najpierw wyślę tekst do różnych wydawnictw,a jak oni go odrzucą to opublikuję w necie.

Martyna
zaufany użytkownik

Postby Martyna » Mon Aug 06, 2007 9:21 pm

Moja profesorka ze szkoły publikuje podreczniki swojego autorstwa i z tego co sie orientuje musi sobie naklad sfinansowac sama.Tekze jak zaplacisz to ci wszystko wydadza,a za klape finansowa nikt nie wezmie odpowiedzialnosci.No chyba ze okazesz sie genialna to moze ci sfinansuja.Napisz w necie fragment i zobaczysz jak reaguja czytelnicy.Powodzenia ci zycze!

fotex
zaufany użytkownik

Postby fotex » Sat Aug 25, 2007 9:22 pm

Jak ci pisałem na privie możesz kupić syntezator mowy Ivona bussines i wyprodukować swojego audiobooka.Koszty wydania jednej płyty są niski tylko jak hcesz mieć mały nakład to poszukaj firmy która nie tylko tłoczy płyty ale także kopiuje.MOżesz także jak chcesz pliki mp3 ze swoimi pamiętnikami zamieścić w sieci tylko nie wiem gdzie.Może ktoś z forumowiczów będzie wiedział?

Jeżyk
zaufany użytkownik

Postby Jeżyk » Sun Aug 26, 2007 12:06 am

Tylko że ja mam nieodpowiedni głos do nagrania własnego audiobooka. Mam słodki głosik którego nienawidzę. Musiałabym znaleźć odpowiednią osobę do czytania na głos i nagrania tego. Ale to dobra myśl, szybciej się czyta niż przepisuje, lepiej się słucha niż czyta

Conrad
zarejestrowany użytkownik

Postby Conrad » Mon Aug 27, 2007 10:06 pm

Przeczytałem Twój post i skojarzyłem sobie z konkuresem lierackim Schiozfrenia otwórzcie drzwi "Tak blisko i tak daleko", opisanym przez Zbyszka. Pomyślałem sobie, że z tej autobiografi można by wałsnie ułożyć, jakiś tekst powiazany z tematyką konkursu. Mogłabyś spróbować swoich sił i dowiedzieć się czegoś o walorach literackich Twojego pisania.
Z tego co jednak wiem na konkurs trzeba podac swoje dane osobowe, a nie wiem czy nie chcesz być anonomowa. Są tam też jakieś nagrody pienięzne, chyba około trzech tysiaków za pierwsze miejsce.

Pozdrawiam!
droga od człowieka do człowieka prawdziwego wiedzie przez człowieka szalonego

Conrad
zarejestrowany użytkownik

Postby Conrad » Mon Aug 27, 2007 10:21 pm

Dopiero teraz doczytałem, że termin nadsyłania tekstów kończy się 20 sierpnia. Ale te konkursu są ogłaszana co roku, zmieniają sie tylko tematy, ale zawsze zahaczają o schizofrenie.
Pozdrowienia.
droga od człowieka do człowieka prawdziwego wiedzie przez człowieka szalonego

Jeżyk
zaufany użytkownik

Postby Jeżyk » Mon Aug 27, 2007 11:23 pm

Spróbuję w przyszłym roku zgłosić się na ten konkurs. Trzy tysiaki się przydzadzą :D Ciekawe ile kosztuje opłacenie własnego wydania książki :?:

Jeżyk
zaufany użytkownik

Postby Jeżyk » Sat Nov 03, 2007 12:14 pm

Mam już jeden zeszyt przepisany. Zatytuuję go: NARODZINY OBŁEDU. Nie wiem do jakiego wydawnictwa mam to wysłać, może coś zaproponujecie? Najpierw chyba wyślę kopię swojemu orynatorowi ze szpitala :D , aby napisał mi recenzję

fotex
zaufany użytkownik

Postby fotex » Tue Nov 06, 2007 9:29 pm

Może ktoś dzięki twojemu pamiętnikowi będzie mógł napisać pracę magisterską lub doktorską.Zapytaj się ordynatora czy istnieje rakowa możliwość?

Jeżyk
zaufany użytkownik

Re: Autobiografia

Postby Jeżyk » Wed Sep 10, 2008 3:21 pm

Dzisiaj dopiero wydrukowałam to co przepisałam- pierwszy zeszyt pamiętników. Jeszcze muszę to szczegółowo przejrzeć, napisać jakieś słowo wstępne i do boju i najlepiej żeby jakiś psychiatra i może ksiądz dał mi recenzję tego (ksiądz dlatego że dużo jest tam treści religijnej). No i skseruję kilkanaście egzemplarzy i powysyłam do różnych wydawnictw. Nie wiem czy to tak się robi ale spróbuję.

Return to “blind_masta”