odnośnik do czata na forum

Moderator: Darius

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
japalach
bywalec

Re: odnośnik do czata na forum

Postby japalach » Sun Jul 06, 2014 11:13 pm

Witam,

A moze powinnismy polaczyc sily. Ja tak sadze wlasnie.

Ja/My na pieknymumysle mamy gotowy czat, ktory powstal na szybko i bedzie systematycznie rozwijany...
Zbyszek ma bardzo rozpowszechniona domene schizofrenia.evot.org
Eden ma marzenie poszerzyc oferte i zrobic forum na lepszym, nowszym, komercyjnym silniku..

Czemu nie zrobic takiego czegos:

Zlozyc sie na IPB i jakies komponenty. Postawic na schizofrenia.evot.org z przeniesionymi kontami userow forum IPB. Do tego jako iframe czy pod domene czat.evot.org dolozyc moj czat.

Akurat puczat to w zasadzie serwer Jabber/XMPP, czyli kazdy klient XMPP php,js,flashowy moze polaczyc sie z nim.

Zamiast wywarzac drzwi na wlasna reke, polaczmy sile i zrobmy evota Next Generation :-)

Pozdrawiam,
JaPAlach
"Patrząc z rynsztoka do gwiazd. " [M.T.]
Zapraszam na www.pieknyumysl.com

zbyszek
admin
Status: informatyk

Re: odnośnik do czata na forum

Postby zbyszek » Sun Jul 06, 2014 11:55 pm

Na razie nie znam dobrych argumentów za zmianą oprogramowania na ipb. ipb podobno lepiej radzi sobie ze spamem, ale my także dajemy sobie z tym obecnie radę. ipb oferuje lepszy płatny support, lecz przecież ja sam robię to za darmo ! ipb wymaga silniejszego serwera lecz czy serwer wydaje się szybszy dużo zależy od ogólnego obciążenia sieci w Polsce.
Na razie zmieniamy oprogramowania na wersję phpbb 3.1 (Aereus) "Small is beautifull".

Wolę nie dzielić się odpowiedzialnością. To się często źle kończy.

Jeśli chodzi o czat - OK, postawcie jakiś czat. A może ktoś zechce zatroszczyć się o to, żeby nasz dotychczasowy mchat shoutbox działał dobrze pod phpbb 3.1 ? Wszystko co potrzebne dostępne na stronach http://phpbb.com.

Return to “czat”