Czas w życiu kiedy jest się podatnym na leczenie

informacje naukowe, medyczne

Moderatorzy: Maksymiliana, Moderatorzy zwykli

Awatar użytkownika
Łukasz1990
zaufany użytkownik
Posty: 15006
Rejestracja: pn lip 30, 2018 9:52 pm
płeć: mężczyzna
Gender: Male

Czas w życiu kiedy jest się podatnym na leczenie

Post autor: Łukasz1990 » pn paź 07, 2019 8:38 pm

Psychiatria zaleca zmiany leków co 5 lat, chyba że lek wciąż działa, u wielu osób po 5 latach przestaje działać.
Leków II generacji jest obecnie 9, do wygooglowania jakie to są. Leki I generacji powinny być wycofane z różnych przyczyn, szczególnie chodzi o skutki uboczne, degenerację mózgu, itp.
Gdy używa się jednego leku II generacji to przy zmianach jest to 45 lat stosowania leków, 50 lat zakładając że jeszcze raz jeden z leków zadziała po długiej przerwie, przeciętny pacjent choruje w wieku 25 lat to daje 75 lat życia na lekach, zakładając że w tym czasie zostaną wynalezione nowe leki 1 na 10 lat to ma leków do końca życia.
Gdy są stosowane 2 leki na raz to co 5 lat kończą się 2, co daje 22,5 lat stosowania leków, w tym czasie zostanie wynalezione 2 leki i daje to 27,5 lat brania leków. W praktyce, jedne mogą działać trochę dłużej inne krócej, leki skończą się u takiej osoby w wieku 50-55 lat.
Efektem będzie dożywotnia psychoza, chyba że w czasie wcześniejszego leczenia osobie udało się ogarnąć się i zakładając że układ dopaminowy słabnie z wiekiem to da radę radzić sobie bez leków.
Po końcu leków w wieku 50 lat człowiek nie będzie miał siły się już ogarniać ze względu na wiek. Co sobie wypracujesz średnio do 40stki to będziesz miał.
Jedzie karetka z zaświatów wiezie paru wariatów...

Wróć do „wiedza o schizofrenii”