jakie macie sposoby na ćwiczenie myślenia

informacje naukowe, medyczne
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
hvp2
zaufany użytkownik

Re: jakie macie sposoby na ćwiczenie myślenia

Postby hvp2 » Fri Jan 06, 2017 9:54 am

Powiedziałbym wurm,że gry z ludzmi bardziej rozwijają.Niestety te komputerowe są niebezpieczne w sensie izolacji społecznej,zaniedbania emocjonalności.
Zgadzam się w 100% :!: :!: :!:

Niemiecki psychiatra Manfred Spitzer napisał nawet na ten temat całą książkę.

wurm
zaufany użytkownik

Postby wurm » Fri Jan 06, 2017 5:01 pm

No tak ale dzisiejsza technologia gier daje mozliwosc komunikowania sie z innymi graczami mozna miec kamerke i sobie gadac to nie jest tak do konca ze siedzisz sam i nawalasz w klawiature a masa graczy komputerowych to nie jakies tepe dzidy tylko normalni ludzi
I'm just the man in the middle
Of a complicated plan.
No one to show me the light.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Fri Jan 06, 2017 5:12 pm

Jednak nadal jest to kontakt za pomocą technologii, a nie bezpośredni w realu.

Prosty przykład: dwóch gości lubi strzelać. Jeden to zamiłowanie będzie realizował za pomocą gier FPP, a drugi zapisze się do jakiejś grupy uprawiającej paintball i zacznie się w to bawić w realu. Czy uważasz, że zakres doświadczeń jednego i drugiego gościa będzie zbliżony :?: U jednego tylko klawiatura, ekran, mysz i głośniki, a drugi musi spotykać się w realu, zakupić sobie umundurowanie i broń, czasem wytarzać w błocie, itp.

Podobnie lepiej jest z kimś się spotkać osobiście niż jedynie rozmawiać przez telefon. Takie przykłady można mnożyć...

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Sat Jan 07, 2017 11:48 am

Jednak nadal jest to kontakt za pomocą technologii, a nie bezpośredni w realu.

Prosty przykład: dwóch gości lubi strzelać. Jeden to zamiłowanie będzie realizował za pomocą gier FPP, a drugi zapisze się do jakiejś grupy uprawiającej paintball i zacznie się w to bawić w realu. Czy uważasz, że zakres doświadczeń jednego i drugiego gościa będzie zbliżony :?: U jednego tylko klawiatura, ekran, mysz i głośniki, a drugi musi spotykać się w realu, zakupić sobie umundurowanie i broń, czasem wytarzać w błocie, itp.

Podobnie lepiej jest z kimś się spotkać osobiście niż jedynie rozmawiać przez telefon. Takie przykłady można mnożyć...
Otóż to.

Przykład lubię książki i siedzę tylko na forum.Czytam tylko w domu.A można urozmaicić to spotkaniami z książkami,omawiać książki itp,zajrzeć do biblioteki i tam spędzać czas.

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Sat Jan 07, 2017 11:53 am

Ja grałem w grę jedną i dużo mi ona zajmowała czasu.To bym dobry sposób wyłączyć się z życia,problemów,emocji.Tylko wszystko pięknie tylko są przykłady gość gra,a dziecko płacze.Nawet przywali temu dziecku,bo mu przeszkadza w grze.
Pózniej budzisz się z tej gry i życie jest nudne,jałowe,bez znajomych w realu itp,to znów wracasz do gier,bo tam jest ciekawiej i tak mucisz gry parę lat,a życie te pożyteczne rzeczy,obowiązki zaniedbujesz i niszczysz swoją emocjonalność.

https://www.youtube.com/watch?v=YEa1H_gNwHM

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Mon Jan 09, 2017 2:33 am

Czytałem ostatnio,że trzeba mieć różnorodność dla mózgu,bo on pózniej wpada w monotonie i zanika jego rozwój.

pawel534
zaufany użytkownik

Postby pawel534 » Mon Jan 09, 2017 1:36 pm

Ja nadal jestem zdania że jak leki pogarszają myślenie to żadne ćwiczenia nie pomogą na to. Jak byłem w szpitalu lubiłem grać w szachy. Przez net też można z innymi grać w szachy np. na kurnik.pl

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Mon Jan 09, 2017 2:20 pm

Pawel oczywistym jest,ze ludzie w remisjach biorą podtrzymujące dawki i ćwiczenia są potrzebne.Ja zalekowany w ciężkim stanie czytałem Hamleta by walczyć z demencją.

wurm
zaufany użytkownik

Postby wurm » Mon Jan 09, 2017 7:47 pm

apropos jeśli można powiedzieć ze ktoś bierze lekói i doświadcza negatywów to można być tak ze negatywy są przez leki chociaż pozytywy znikaja
I'm just the man in the middle
Of a complicated plan.
No one to show me the light.

odoldoka
zarejestrowany użytkownik

Postby odoldoka » Wed Feb 15, 2017 9:14 pm

osobiście polecam zabawy tylko i wyłącznie w realu! Świetny przykład paintballa! Osobiście zaraziłem się tym sportem od pierwszej gry w Active Hours w Prusach ( paintball w Krakowie), podczas gry człowiek niesamowicie musi się skupić a przy tym może naprawdę zmusić się do refleksji :) Jeżeli macie ochotę zagrać, polecam wam szczególnie tutaj! https://active-hours.pl/

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Thu Feb 16, 2017 2:05 am

osobiście polecam zabawy tylko i wyłącznie w realu! Świetny przykład paintballa! Osobiście zaraziłem się tym sportem od pierwszej gry w Active Hours w Prusach ( paintball w Krakowie), podczas gry człowiek niesamowicie musi się skupić a przy tym może naprawdę zmusić się do refleksji :) Jeżeli macie ochotę zagrać, polecam wam szczególnie tutaj! https://active-hours.pl/
Chyba pierwszy raz w życiu spotykam się z postem o charakterze reklamowym, którego nie mam ochoty zgłaszać do moderacji. :clap:

unreal
zaufany użytkownik

Postby unreal » Mon Mar 12, 2018 4:45 pm

Na pamięć i koncentrację pomagają wszystkie odwrócone asany.

PanSerduszko
zaufany użytkownik

Postby PanSerduszko » Sun Apr 29, 2018 8:24 pm

scrable nieco mi poprawiają myślenie.
jeśli nie lubisz książek, krzyżówek, poezji to polecam chociaż scrable.
Ile kosztuje Kalihna ?

dzwonkowy
zaufany użytkownik
Status: schizofrenik - rezydent

Postby dzwonkowy » Sun Apr 29, 2018 10:25 pm

nauka słówek w obcym języku na pamięć
Każdy dźwiga własny schiz.

budkatelefoniczna
zaufany użytkownik

Postby budkatelefoniczna » Sat May 05, 2018 11:02 pm

ja staram się przedstawiać schizofrenię w atrakcyjny i interesujący sposób... wychodzi mi to coraz lepiej... dzięki czemu będę mógł kiedyś o niej porozmawiać... może kogoś zaciekawić nie wprowadzając przy tym grobowej i niezręcznej atmosfery... jako atrybut do psychologicznych wywodów... uważam, że rozmowa jest najpiękniejszym elementem człowieczeństwa i dobrze jest jak staje się ona człowieka pasją

Return to “wiedza o schizofrenii”