jakie macie sposoby na ćwiczenie myślenia

informacje naukowe, medyczne
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
hvp2
zaufany użytkownik

Re: jakie macie sposoby na ćwiczenie myślenia

Postby hvp2 » Fri Jan 06, 2017 9:54 am

Powiedziałbym wurm,że gry z ludzmi bardziej rozwijają.Niestety te komputerowe są niebezpieczne w sensie izolacji społecznej,zaniedbania emocjonalności.
Zgadzam się w 100% :!: :!: :!:

Niemiecki psychiatra Manfred Spitzer napisał nawet na ten temat całą książkę.

wurm
zaufany użytkownik

Postby wurm » Fri Jan 06, 2017 5:01 pm

No tak ale dzisiejsza technologia gier daje mozliwosc komunikowania sie z innymi graczami mozna miec kamerke i sobie gadac to nie jest tak do konca ze siedzisz sam i nawalasz w klawiature a masa graczy komputerowych to nie jakies tepe dzidy tylko normalni ludzi
Here we are, born to be kings
We're the princes of the universe

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Fri Jan 06, 2017 5:12 pm

Jednak nadal jest to kontakt za pomocą technologii, a nie bezpośredni w realu.

Prosty przykład: dwóch gości lubi strzelać. Jeden to zamiłowanie będzie realizował za pomocą gier FPP, a drugi zapisze się do jakiejś grupy uprawiającej paintball i zacznie się w to bawić w realu. Czy uważasz, że zakres doświadczeń jednego i drugiego gościa będzie zbliżony :?: U jednego tylko klawiatura, ekran, mysz i głośniki, a drugi musi spotykać się w realu, zakupić sobie umundurowanie i broń, czasem wytarzać w błocie, itp.

Podobnie lepiej jest z kimś się spotkać osobiście niż jedynie rozmawiać przez telefon. Takie przykłady można mnożyć...

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Sat Jan 07, 2017 11:48 am

Jednak nadal jest to kontakt za pomocą technologii, a nie bezpośredni w realu.

Prosty przykład: dwóch gości lubi strzelać. Jeden to zamiłowanie będzie realizował za pomocą gier FPP, a drugi zapisze się do jakiejś grupy uprawiającej paintball i zacznie się w to bawić w realu. Czy uważasz, że zakres doświadczeń jednego i drugiego gościa będzie zbliżony :?: U jednego tylko klawiatura, ekran, mysz i głośniki, a drugi musi spotykać się w realu, zakupić sobie umundurowanie i broń, czasem wytarzać w błocie, itp.

Podobnie lepiej jest z kimś się spotkać osobiście niż jedynie rozmawiać przez telefon. Takie przykłady można mnożyć...
Otóż to.

Przykład lubię książki i siedzę tylko na forum.Czytam tylko w domu.A można urozmaicić to spotkaniami z książkami,omawiać książki itp,zajrzeć do biblioteki i tam spędzać czas.

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Sat Jan 07, 2017 11:53 am

Ja grałem w grę jedną i dużo mi ona zajmowała czasu.To bym dobry sposób wyłączyć się z życia,problemów,emocji.Tylko wszystko pięknie tylko są przykłady gość gra,a dziecko płacze.Nawet przywali temu dziecku,bo mu przeszkadza w grze.
Pózniej budzisz się z tej gry i życie jest nudne,jałowe,bez znajomych w realu itp,to znów wracasz do gier,bo tam jest ciekawiej i tak mucisz gry parę lat,a życie te pożyteczne rzeczy,obowiązki zaniedbujesz i niszczysz swoją emocjonalność.

https://www.youtube.com/watch?v=YEa1H_gNwHM

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Mon Jan 09, 2017 2:33 am

Czytałem ostatnio,że trzeba mieć różnorodność dla mózgu,bo on pózniej wpada w monotonie i zanika jego rozwój.

pawel534
zaufany użytkownik

Postby pawel534 » Mon Jan 09, 2017 1:36 pm

Ja nadal jestem zdania że jak leki pogarszają myślenie to żadne ćwiczenia nie pomogą na to. Jak byłem w szpitalu lubiłem grać w szachy. Przez net też można z innymi grać w szachy np. na kurnik.pl

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Mon Jan 09, 2017 2:20 pm

Pawel oczywistym jest,ze ludzie w remisjach biorą podtrzymujące dawki i ćwiczenia są potrzebne.Ja zalekowany w ciężkim stanie czytałem Hamleta by walczyć z demencją.

wurm
zaufany użytkownik

Postby wurm » Mon Jan 09, 2017 7:47 pm

apropos jeśli można powiedzieć ze ktoś bierze lekói i doświadcza negatywów to można być tak ze negatywy są przez leki chociaż pozytywy znikaja
Here we are, born to be kings
We're the princes of the universe

odoldoka
zarejestrowany użytkownik

Postby odoldoka » Wed Feb 15, 2017 9:14 pm

osobiście polecam zabawy tylko i wyłącznie w realu! Świetny przykład paintballa! Osobiście zaraziłem się tym sportem od pierwszej gry w Active Hours w Prusach ( paintball w Krakowie), podczas gry człowiek niesamowicie musi się skupić a przy tym może naprawdę zmusić się do refleksji :) Jeżeli macie ochotę zagrać, polecam wam szczególnie tutaj! https://active-hours.pl/

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Thu Feb 16, 2017 2:05 am

osobiście polecam zabawy tylko i wyłącznie w realu! Świetny przykład paintballa! Osobiście zaraziłem się tym sportem od pierwszej gry w Active Hours w Prusach ( paintball w Krakowie), podczas gry człowiek niesamowicie musi się skupić a przy tym może naprawdę zmusić się do refleksji :) Jeżeli macie ochotę zagrać, polecam wam szczególnie tutaj! https://active-hours.pl/
Chyba pierwszy raz w życiu spotykam się z postem o charakterze reklamowym, którego nie mam ochoty zgłaszać do moderacji. :clap:

unreal
zaufany użytkownik

Postby unreal » Mon Mar 12, 2018 4:45 pm

Na pamięć i koncentrację pomagają wszystkie odwrócone asany.

PanSerduszko
bywalec

Postby PanSerduszko » Sun Apr 29, 2018 8:24 pm

scrable nieco mi poprawiają myślenie.
jeśli nie lubisz książek, krzyżówek, poezji to polecam chociaż scrable.
Ile kosztuje Kalihna ?

dzwonkowy
zaufany użytkownik
Status: schizofrenik - rezydent

Postby dzwonkowy » Sun Apr 29, 2018 10:25 pm

nauka słówek w obcym języku na pamięć
Każdy dźwiga własny schiz.

budkatelefoniczna
zaufany użytkownik

Postby budkatelefoniczna » Sat May 05, 2018 11:02 pm

ja staram się przedstawiać schizofrenię w atrakcyjny i interesujący sposób... wychodzi mi to coraz lepiej... dzięki czemu będę mógł kiedyś o niej porozmawiać... może kogoś zaciekawić nie wprowadzając przy tym grobowej i niezręcznej atmosfery... jako atrybut do psychologicznych wywodów... uważam, że rozmowa jest najpiękniejszym elementem człowieczeństwa i dobrze jest jak staje się ona człowieka pasją

Return to “wiedza o schizofrenii”