Małpi rozum

informacje naukowe, medyczne
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
User avatar
skarabeusz
bywalec
Posts: 97
Joined: Tue Apr 18, 2017 3:08 pm
płeć: mężczyzna

Małpi rozum

Postby skarabeusz » Fri Apr 21, 2017 7:39 am

zacząć się zachowywać w sposób dziwaczny lub nieobliczalny, stracić rozsądek, panowanie nad sobą, zwariować
Z moich badań wynika, że umysł skierowany przeciwko osobie chorej pochodzi od małpy, zostało to zaprogramowane w toku ewolucji, rzesze ludzi atakujących osoby chore też podlegają pod małpi rozum ponieważ rozum ten nie wykazuje rozsądku w zderzeniu z odmiennością w czasie odczytywania jego skończonej puli marzeń stających się urojeniami. Ilość marzeń jest nieskończona wystarczy sięgnąć do literatury ale małpi rozum nie rozumie tego.

User avatar
skarabeusz
bywalec
Posts: 97
Joined: Tue Apr 18, 2017 3:08 pm
płeć: mężczyzna

Re: Małpi rozum

Postby skarabeusz » Sat Apr 22, 2017 1:35 pm

Reguła wzajemności - w psychologii społecznej zasada, którą kierują się ludzie. W skrócie mówi ona, że należy odwzajemniać się osobie, która coś dla nas zrobiła.

Reguła ta jest bardzo silna i powszechna, nabywamy ja bardzo wcześnie w procesie socjalizacji. Niekiedy twierdzi się też, że jest skutkiem setek tysięcy lat rozwoju człowieka w małych grupach społecznych (szerzej zobacz: hipoteza łowiecka).

Jedna z teorii mówi, że reguła wzajemności wykształciła się w społeczeństwach m.in po to, by zachęcić jednostkę do inicjowania kontaktów opartych na wzajemnej wymianie usług - bez ryzyka bycia eksploatowanym przez innych członków grupy.

Reguła wzajemności to także mechanizm adaptacyjny, umożliwiający podział pracy, wymianę różnych dóbr i usług oraz stworzenie takiej sieci współzależności, która wiąże poszczególne jednostki w wysoce skuteczne zespoły.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Regu%C5%8 ... no%C5%9Bci

Najważniejsza zasada małpiego rozumu.


Return to “wiedza o schizofrenii”

Who is online

Users browsing this forum: CommonCrawl [Bot] and 1 guest