Jak wielu nas jest?

Moderator: Darius

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Erika_Kohut
zaufany użytkownik
Status: Trójca
Gadu-Gadu: 48512284

Re: Jak wielu nas jest?

Postby Erika_Kohut » Thu May 12, 2016 3:23 pm

Mam f.21
Milosc to iluzja

Cynamon
zaufany użytkownik

Postby Cynamon » Thu May 12, 2016 4:11 pm

ja mam zabużanie mieszane - czyli kilka zaburzeń na raz
mi brak wyobraźni i marzeń pojawił się jak lekarz zmienił mi leki na inne

Erika_Kohut
zaufany użytkownik

Postby Erika_Kohut » Thu May 12, 2016 4:16 pm

Ja mialam same mysli juz wczesniej i takie jakby odrealnienia i urojenia. A po lekach tylko mi sie nasililo, tyleze spalam przez rok. No i emocji bylo brak napietych a to bylo akurat ok. Mimoto byly mega negatywy i nie mialam sily na nic.

Na poczatku tez mialam zaburzeniq osobowosci mieszane, potem schizofrenia niezroznicowana, potem zab.schizotypowe, potem borderline i teraz juz mam ostateczna diagnoze zaburzenia osobowosci i schizotypia jest glowna osia,p
Milosc to iluzja

Cynamon
zaufany użytkownik

Postby Cynamon » Thu May 12, 2016 4:20 pm

no tak można mieć obie te rzeczy
mam zaburzenie osobowości i schizofrenię paranoidalną

Erika_Kohut
zaufany użytkownik

Postby Erika_Kohut » Thu May 12, 2016 5:08 pm

Ja eraczej nie mam f.20, to bylo takie wstepne ogolne ukieurunkowanie.
Milosc to iluzja

Erika_Kohut
zaufany użytkownik

Postby Erika_Kohut » Thu May 12, 2016 10:05 pm

http://www.psycholog-psychoterapia.slas ... ypowe.html

Bardzo mnie meczy ta diagnoza, ta szyba i bariera.pomiedzy ludzmi i swiatem... chcialabym czuc sie bardziej.ludzko, pamietam, ze nawet umialam, ze byly lepsze chwile. A terwz to dazy tylko do skrajnego introwertyzmu. Pojde na terapie,bardzo chce miec jakies relacje z ludzmi. Tylko czy mi sie uda? Nie chce tego poglebiac. Chcialabym miecosobowosc, a nie jej brak... a czuje jakbym nic nie miala.

Uwazam tez, ze mam wiele cech borderline. A to troche sie momentami wyklucza,te dwa zaburzenia.
Milosc to iluzja

AB
bywalec

Postby AB » Tue Sep 13, 2016 11:51 pm

Ja mam osobowość unikającą i zależną. Poza tym mam schizofrenię paranoidalną. Sam myślałem, że lekarze i terapeuta zdiagnozują mi schizotypowe zaburzenie osobowości albo pograniczne zaburzenie osobowości, ale okazuje się, że moja "własna diagnoza" była błędna. Osobowość unikająca wg wiedzy psychologiczno- medycznej jest podatna na wystąpienie urojeń prześladowczych i halucynacji- objawów pozytywnych. Np. osobowość schizoidalna jest podatna na wystąpienie negatywnych objawów schizofrenii. U mnie jest tak, że mam objawy pozytywne (szczególnie głosy- pomimo regularnego brania leków), ale i negatywne nie są mi obce (jak to ktoś napisał, mam "schizofrenicznego lenia"). Oczywiście nie u każdego ze osobowością unikającą czy schizoidalną wystąpi schizofrenia.
Odchodząc trochę od tematu wspomnę, że lekarz tłumaczył mi, że zaburzenie osobowości to jedno, a schizofrenia jest czymś ponad zaburzenie osobowości. Po prostu ludzie mają różne osobowości i niektóre z nich predysponują do wystąpienia choroby, a niektóre nie lub w mniejszym stopniu predysponują. Z pewnością do wystąpienia schizofrenii predysponują osobowość schizotypowa, schizoidalna, paranoiczna, unikająca, pograniczna. O ile lekarz nie uznaje, że te osobowości są "pseudonerwicowymi formami schizofrenii"- wtedy można uznać, że nawet zaburzenie osobowości jest schizofrenią.
Pozdrawiam AB

AB
bywalec

Postby AB » Thu Sep 15, 2016 4:03 pm

Zapomniałem, że nerwica natręctw również może być wstępem do schizofrenii.

kotek
zaufany użytkownik

Postby kotek » Sun Dec 25, 2016 7:45 pm

Ja miałem dziwne, "magiczne" natręctwa w wieku ok. 13-15 lat. Diagnozę zaburzeń schizotypowych otrzymałem po raz pierwszy w wieku 23 lat, w wieku 24 lat przez pewien czas miałem rozpoznanie schizofrenii (paranoidalnej).

Mam wątpliwości co do tego, czy naprawdę mam chociażby zaburzenia schizotypowe (tym bardziej mam wątpliwości co do schizofrenii). Wydaje się, że olanzapina zmniejszyła "angażowanie się", "nakręcenie" na "podejrzane" myśli, idee.

Tonhar
bywalec
Gadu-Gadu: 64192154

Postby Tonhar » Thu Nov 09, 2017 11:55 pm

Ja osobiście nie miałem nigdy problemów z wyobrażaniem sobie czegoś (może jakieś tam minimalne, ale pewnie nawet niezwiązane z F21), za to mam masę innych problemów od tych zaburzeń, które na szczęście powoli przemijają, a to za sprawą leków.
Jedno życie, a spraw tyle...

Return to “zab.schizotypowe”