Zwiastuny nawrotu

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
zyprexa78
zaufany użytkownik

Re: Zwiastuny nawrotu

Postby zyprexa78 » Fri Dec 13, 2013 3:37 pm

Chciałbym Was zapytać tak w temacie zwiastunów nawrotu o Górkę i Aurę w schizofrenii viewtopic.php?f=105&t=15762

Oprócz tych zwiastunów które opisałem pod linkiem powyżej to miałem kiedyś taki przypadek. Że po w tracie wakacji nad morzem piliśmy sobie winko dzień w dzień przez tydzień a ja miałem akurat wtedy zmniejszoną dawkę leku Solian do 100 mg dziennie. No i po powrocie zauważyłem drobne symptomy jakby nawrotu. Mianowicie miałem wzmożone uczucie jakby wszyscy mi się przyglądali i mnie obserwowali. Oprócz tego nic szczególnego ale i tak nieźle się wystraszyłem że to nawrót i sam zwiększyłem sobie dawkę do 200 mg dziennie i objawy minęły jak ręką odjął. Po dwóch miesiącach sam wróciłem do dawki 100 mg i jak na razie jest spokój no i unikam alkoholu nie chleje tak jak na wakacjach :)

jojo
zaufany użytkownik

Postby jojo » Fri Dec 13, 2013 10:03 pm

Jak miałam pierwszy nawrót, dziewięć lat po ostrym epizodzie psychotycznym, z 1999 roku, nie miałam żadnych zwiastunów. Nagle zaczęłam się zachowywać irracjonalnie i wierzyć w to, że jestem kimś innym.

Jak ostatnio miałam nawrót, w 2012 też nie spostrzegłam w porę zwiastunów psychozy. Po zajęciach w szpitalu, chodziłam tam na psychoedukację, doszłam do wniosku, że u mnie zwiastunem psychozy są wpierw urojenia- wówczas zaczynam wierzyć w to, że jestem kimś wyjątkowym, a dopiero później omamy słuchowe, które zaczynam brać za telepatię.

Poza tym miałam nietypowy zwiastun nawrotu. Wszystko zaczęło się od bardzo złego fizycznego samopoczucia. Byłam bardzo słaba, miałam zawroty głowy, problemy z utrzymaniem równowagi i pojawiło się urojenie, że nie siusiam normalnie, że siusiam samą wodą. Potem pojawiły się bardzo nieprzyjemne omamy dotykowe i związane z nimi omamy słuchowe- wierzyłam, że ktoś kogo nie widzę, robi mi cewnikowanie, abym mogła siusiać. :/

Nigdy wcześniej nie miałam takich omamów dotykowych.

Aha, wcześniej kłuło mnie w pośladkach, tak jak po zastrzykach i miałam urojenie, że ktoś mi robi zastrzyki. Wierzyłam, że aby mi je zrobić, wpierw mi podawał coś na sen. Więc, jak raz zjadłam świeżo otwarty jogurt, poczułam się tak senna, jak wówczas gdy mi podali haloperidol w herbacie.

Reasumując, wpierw mam jakieś urojenie, potem dochodzą do tego omamy słuchowe, ściśle z nim związane.
To, że jakiś lek komuś służy, nie znaczy że nie zaszkodzi innej osobie. :(

Mickey
zaufany użytkownik
Status: freelancer - CG

Postby Mickey » Sat Dec 14, 2013 2:55 am

Ja zaczynam być rozkojarzony i nadaktywny zwłaszcza w kontaktach z ludźmi. Poza tym zaczynam mieć wrażenie że jestem obserwowany, często zawieszam swoją uwagę na kimś i nie mogę się odczepić.

Francesco
zaufany użytkownik
Status: jatądrobnącząstkącowieczniezłegochceazawszeczynidobro
Gadu-Gadu: Czarnokrwista

Postby Francesco » Sun Dec 22, 2013 10:01 pm

.......................................................................................................
Bo to wszystko kłamstwo
Last edited by Francesco on Wed Jan 01, 2014 4:51 pm, edited 7 times in total.
~ Tylko idiota się obraża ~

mamuska
zaufany użytkownik

Postby mamuska » Sun Dec 22, 2013 10:15 pm

...
Last edited by mamuska on Fri Apr 08, 2016 9:42 pm, edited 1 time in total.

Francesco
zaufany użytkownik
Status: jatądrobnącząstkącowieczniezłegochceazawszeczynidobro
Gadu-Gadu: Czarnokrwista

Postby Francesco » Wed Jan 01, 2014 4:52 pm

.
Last edited by Francesco on Mon Jan 27, 2014 10:23 pm, edited 8 times in total.
~ Tylko idiota się obraża ~

JagodowyWilkołak
zaufany użytkownik

Postby JagodowyWilkołak » Wed Jan 01, 2014 6:25 pm

Chwiejność emocjonalna, następnie przyspieszenie subiektywnego odczuwania czasu.
Don't worry, be chory. :)

mamuska
zaufany użytkownik

Postby mamuska » Wed Jan 01, 2014 9:51 pm

przyspieszenie subiektywnego odczuwania czasu.
Chyba mialam to, ale juz w psychozie najbardziej zauwazylam to jak robilam pranie. Mam wyswietlacz cyfrowy na pralce i jak sie zaczyna prac to pokazuje 60 minut potem nagle zauwazylam ze juz jest 10 minut, a wogole tego nie odczulam. Wiedzialam ze czas mi jakos ucieka nie wiedzialam co sie dzieje.

lea
zaufany użytkownik

Postby lea » Sun Oct 19, 2014 9:34 pm

u mnie zaczyna się od zbytniej podejrzliwości a co za tym idzie odnoszeniu zbyt wielu rzeczy, czy usłyszanych słów do siebie.

Pozdrawiam
Last edited by lea on Tue Oct 21, 2014 3:10 pm, edited 1 time in total.
pustamiska pomóż klikając
walka zaczyna się w głowie

moi
moderator
moderator
Gadu-Gadu: 9

Postby moi » Sun Oct 19, 2014 9:37 pm

Wszystko nagle przyśpiesza. Odgłosy rzeczywistości stają się bardziej intensywne. Kolory także. Wszystko staje się bardziej intensywne. Dostaję dziwnego napędu. Potem nei można już nad tym zapanować.

Pozdrawiam.m.

Arom
zaufany użytkownik

Postby Arom » Sun Oct 19, 2014 9:52 pm

...
Last edited by Arom on Mon Feb 16, 2015 8:32 am, edited 1 time in total.

Buszra82
moderator
moderator

Postby Buszra82 » Tue Oct 21, 2014 12:42 pm

Wszystko nagle przyśpiesza. Odgłosy rzeczywistości stają się bardziej intensywne. Kolory także. Wszystko staje się bardziej intensywne. Dostaję dziwnego napędu. Potem nei można już nad tym zapanować.
Dokładnie jakbym czytała o sobie... ta cudowna intensywność doznań i przeżyć, która najpierw fascynuje i zachęca a potem niestety wykracza poza granice panowania...

RiggedSys
zarejestrowany użytkownik

Postby RiggedSys » Tue Aug 02, 2016 2:22 pm

Apatia, obojetnosc, zmniejszony apetyt, alienacja, anhedonia, zaburzenia snu i napedu, poczucie, ze nadciaga COS.

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Thu Aug 04, 2016 11:15 pm

Brak snu to pierwszy mój objaw, później pobudzenie, głosy i dalej to już wiemy, toczy się bardzo szybko aż do psychozy i utraty kontaktu ze światem rzeczywistym.

typasek
zaufany użytkownik

Postby typasek » Fri Aug 05, 2016 4:08 pm

Ja zaczynam coraz bardziej wierzyć, że to co jest urojeniem wydarzyło się naprawdę i wcale nie jestem chora tylko ludzie chcą taką ze mnie zrobić.
Ponadto, nasilenie odczuć takich jak:
[*]Czuję, że dookoła mnie dzieje się coś dziwnego, tajemniczego lub niezrozumiałego, co odnosi się do mnie
[*]Słyszę lub czuję, że ktoś komentuje moje zachowania i myśli
[*]Ktoś lub coś oddziaływuje na moje myśli, zachowania, emocje lub na moje ciało
[*]Ktoś mnie prześladuje lub spiskuje przeciwko mnie
[*]Ktoś chce zrobić mi coś złego, zniszczyć mnie lub pozbawiać czegoś ważnego
[*]Odczuwam niepokój
[*]Odczuwam smutek i przygnębienie lub przeciwnie, potężny zastrzyk energii
[*]Nie mam ochoty spotykać się z innymi osobami tylko siedze przed komputerem albo chodze po kościołach i się modlę
[*]Nie mam motywacji do działania innego, niż to wspomniane powyżej.

Return to “definicje pojęć, często zadawane pytania”