Zwiastuny nawrotu

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
what_a_feeling
bywalec

Zwiastuny nawrotu

Postby what_a_feeling » Sun Jan 01, 2012 4:46 pm

Po czym poznajecie, że macie lub będziecie mieli nawrót? U mnie ciągła senność z bezsennością, zanik potrzeby kontaktów z ludźmi, zgnuśnienie, zmiany w apetycie.

zbyszek
admin
Status: informatyk

Re: Zwiastuny nawrotu

Postby zbyszek » Mon Jan 09, 2012 8:49 am

U mnie także zgnuśnienie i usztywnienie. Nie chce mi się wstawać z łóżka, mam brak napędu i odczuwam jakąś dziwną sztywność tak jakby nie chciało mi się ruszać stawami. Potem wydaje mi się, że jestem jakąś szczególną osobą, o której wszyscy wiedzą a jakaś grupa potajemnych przyjaciół oddziałuje na mnie emocjonalnie nakierowując mnie tym do jakiś szczególnych uczuciowych doznań lub wręcz do misji dziejowej

U innej z kolei osoby wyraźnym zwiastunem są trudności ze snem: wstaje w środku nocy, krząta się, już nie może spać. Potem pojawiają się sztywne i wymagające oceny etyczne i ogólnie skojarzenia religijne.

masspass
bywalec

Postby masspass » Sat Jan 14, 2012 8:40 am

Problemy ze snem mimo "końskiej" dawki leków na noc, zaburzenia żołądkowe, apatia, fobia społeczna, lęk przed ludźmi, lęk przed światem, natłok myśli, analizowanie co powiedziałem, co ktoś powiedział, problemy z koncentracją, problemy z wypowiadaniem zdań.

Melisa
zaufany użytkownik

Postby Melisa » Tue Jul 24, 2012 10:42 am

Miałam jeden nawrót. Zwiastuny to brak potrzeby snu, osłabienie apetytu, poczucie że stanie się coś bardzo złego, poczucie że zjeżdżam w dół po równi pochyłej i nic nie mogę na to poradzić.
Melisa

Jeżyk
zaufany użytkownik

Postby Jeżyk » Thu Jul 26, 2012 8:21 pm

Jeśli z telewizora mówią do mnie i jeśli nagłówki w gazetach też są skierowane do mnie - dzięki nim doznaję oświecenia- to znak że nawrót się zbliża.
PSYCHOMACHIA - jeden z toposów średniowiecznych przedstawiający konflikt duszy z ciałem albo walkę między dobrem a złem o duszę człowieka

Jeżyk
zaufany użytkownik

Postby Jeżyk » Fri Jul 27, 2012 10:37 am

Masz rację, przegłosowany, to prawdopodobnie jest już nawrót, chociaż trudno określić GRANICĘ między zbliżaniem się nawrotu a pełnym nawrotem. Może tą granicą jest ŚWIADOMOŚĆ ? Dopóki mam świadomość że coś dziwnego zaczyna dziać się ze mną, dopóki myślę np "mam głosy" to jest "zbliżanie się nawrotu" a gdy zacznę myśleć "czytam w ludzkim myślach, mam zdolność telepatii, Bóg mówi do mnie przez tv, nagłówki, Bóg lub kosmici" i to bez "CHYBA" czy "WYDAJE MI SIĘ, ŻE" to wtedy mamy pełny nawrót a nie tylko jego zwiastuny.
PSYCHOMACHIA - jeden z toposów średniowiecznych przedstawiający konflikt duszy z ciałem albo walkę między dobrem a złem o duszę człowieka

spodsztancy
zaufany użytkownik
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu

Postby spodsztancy » Wed Aug 22, 2012 1:50 am

Mam trochę inaczej. W trakcie nawrotu śni mi się albo jestem tak zdenerwowany, że mi się zdaje że śni mi się dokładnie to samo, co widzę po przebudzeniu, w psychozie i jest to tym gorsze, że nawet w śnie nie znajduję ucieczki i budzę się totalnie zmęczony i w nerwach, po prostu - zmasakrowany i nie do życia.
całuj rękę której nie możesz uciąć

is
zaufany użytkownik

Postby is » Thu Aug 23, 2012 8:29 am

W moim przypadku pierwszym zwiastunem nawrotu okazała się bezsenność.
"Mówię, krzyczę, piszę. Czy warto było mącić ciszę?"

mei
zaufany użytkownik

Postby mei » Fri Aug 24, 2012 8:13 pm

W moim przypadku duże poczucie szczęścia i bardzo dużo energii.
Kochajcie tych, których chcecie kochać, żyjcie tak, jak chcecie żyć i nigdy nie pozwólcie by ktokolwiek przeszkodził wam w zmienianiu waszych marzeń w rzeczywistość.
Jared Leto, 13.04.2014.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Wed Aug 29, 2012 11:50 am

Zaobserwowałem u siebie kilka silnych zwiastunów: duże i nieuzasadnione sytuacją zewnętrzną problemy ze snem, wzrost "produkcji intelektualnej" w moim pamiętniku, zwiększona aktywność na tym forum, nadmierne przejmowanie się bezdomnymi i ubogimi na ulicach (wbrew ulotkom MOPS-u).

sophie
zaufany użytkownik

Postby sophie » Sat Dec 22, 2012 9:11 pm

bezsennosc, zmeczenie, produkowanie wielu pomyslow w glowie a praktycznie nie zajmowanie sie albo zajmowanie sie na pol gwizdka waznymi sprawami, zmienne nastroje, zaniedbywanie przyjaciol, niechec przed wyjsciem domu albo chec dzialania...

moi
moderator
moderator
Gadu-Gadu: 9

Postby moi » Sat Dec 22, 2012 9:19 pm

zwiększona aktywność na tym forum
Nie zauważyłam. Chyba, żeby uwzględnić, że bywały okresy, gdy w ogóle nei pisywałeś na forum ;)
nadmierne przejmowanie się bezdomnymi i ubogimi na ulicach (wbrew ulotkom MOPS-u).
Ja też się przejmuję takimi osobami. Jak również bezdomnymi chorymi kotami, psami i innymi istotami. Czy jest to rzeczywiście oznaką chorobą, czy przejaw współczucia?

Pozdrawiam.m.

fuKs
bywalec

Postby fuKs » Mon Dec 24, 2012 5:06 am

Kurcze, u mnie nie co w drugą stronę.
Maksimum energii, minimum snu, potrzeba kontaktu z ludźmi, wiara w swoje możliwości, euforia, czerpanie energii "ze świata", minimum pożywienia, minimum stresu, minimum przejęcia gdy coś nie idzie po mojej myśli. A najlepsze jest to, że to wszystko miało wtedy sens... No ale.. głową muru nie przebijesz.
Tu wielu chce być tylko zwyczajnym człowiekiem - zwyczajnie witać dzień białym mlekiem i czarnym chlebem.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Mon Dec 24, 2012 5:17 am

nadmierne przejmowanie się bezdomnymi i ubogimi na ulicach (wbrew ulotkom MOPS-u).
Ja też się przejmuję takimi osobami. Jak również bezdomnymi chorymi kotami, psami i innymi istotami. Czy jest to rzeczywiście oznaką chorobą, czy przejaw współczucia?
Bezdomnym współczuję bardzo! Natomiast w mojej wypowiedzi użyłem zwrotu "nadmierne przejmowanie się". Jak dam drobną monetę to według mnie reaguję właściwie. Jak drobny banknot to już niewłaściwie! (To tak dla przykładu.)

moi
moderator
moderator
Gadu-Gadu: 9

Postby moi » Thu Dec 27, 2012 12:05 am

Rzeczywiście, gdybyś oddał takiej bezdomnej osobie wszystkie swoje pieniądze, mogłoby to świadczyć o jakiejś utracie kontroli nad sobą. Ale tego chyba nie robisz?

Pozdrawiam.m.

Return to “definicje pojęć, często zadawane pytania”