Myślenie magiczne

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
fuKs
bywalec

Re: Myślenie magiczne

Postby fuKs » Mon Dec 24, 2012 4:48 am

@sophie, chcę zostać Twoim uczniem :D
Tu wielu chce być tylko zwyczajnym człowiekiem - zwyczajnie witać dzień białym mlekiem i czarnym chlebem.

mamuska
zaufany użytkownik

Postby mamuska » Mon Apr 29, 2013 11:22 am

ja mialam magiczne myslenie. Myslalam ze mozgiem kontroluje lampy uliczne;) smieszne ale tak mi sie wydawalo Akurat jedna byla zepsuta gasila sie i zaswiecala ciagle myslalam ze ja w jakis sposob na to oddzialuje.

think
zaufany użytkownik

Postby think » Mon Apr 29, 2013 12:03 pm

Ja znowu mam wrażenie, że wpływam na ludzi. Sąsiad na przeciwko mnie dajmy na to zgasi światło albo otworzy okno w swoim mieszkaniu a ja już przypisuję to sobie, że to ja tak na niego wpłynęłam, przykładów można by mnożyć, ale jest to cholernie uciążliwe, a leki mi coś na to nie chcą pomóc.
Człowiek ma żal do człowieka, a życie jak osioł ucieka.
Pain makes people change.
Zobaczysz, jeszcze przejdę Ci dzisiaj przez myśl.

zbyszek
admin
Status: informatyk

Postby zbyszek » Mon Apr 29, 2013 2:31 pm

... leki mi coś na to nie chcą pomóc.
Zwróć uwagę, że nie działają do razu i dlatego wydaje się, że nie działają w ogóle, lecz po jakimś czasie jesteś w innym nastroju, masz inne myśli, a poprzedniego stanu nawet dobrze nie pamiętasz ! - Nie mamy mamy dobrych narzędzie percepcyjnych do kontrolwania stanu naszego umysłu samemu, choć to właśnie ich wytworzenie jest postulatem filozofów oraz rzekomym efektem medytacji i modlitwy.

think
zaufany użytkownik

Postby think » Mon Apr 29, 2013 5:25 pm

Biorę Solian już ponad 5 miesięcy i efektu jak nie było tak nie ma, czuję to ewidentnie, zupełnie jakbym nie brała leku w ogóle. Wcześniej brałam Rispolept i to samo, bez efektu. Skutków ubocznych też nie mam żadnych, na szczęście. Nie wiem jak długo jeszcze się mam z tym męczyć, nauczyło mnie to wszystko jednego, cieszyć się każdą chwilą życia, każdym momentem, bo w każdej następnej chwili może być gorzej.

zbyszek
admin
Status: informatyk

Postby zbyszek » Mon Apr 29, 2013 9:03 pm

A jak ocenia to lekarz ? Czy on także nie widzi efektu ?

think
zaufany użytkownik

Postby think » Tue Apr 30, 2013 10:25 am

Lekarz opiera się na tym, co ja mu powiem. Zauważył, że ogólny lęk się zmniejszył, ale ostatnio mówiłam, że cała reszta jest bez zmian, a on dalej kontynuuje leczenie Solianem. Mam wizytę w przyszłym tygodniu, będę musiała z nim pogadać.

Petruccio
zaufany użytkownik

Postby Petruccio » Tue Apr 30, 2013 2:34 pm

Chyba pojawia się w Polsce sekta "solianowska" ;) Jak mi zmieniono na Solian, to przestałem m.in. spać. Lekarka w przychodni zwiększyła mi dawkę, ale było coraz gorzej, no więc trafiłem do szpitala. Co w szpitalu poradzili? Ano postanowili zwiększyć Solian jeszcze bardziej do maksymalnych dawek :D Postanowiłem spieprzyć ze szpitala jak najszybciej mówiąc, że się czuję "rewelacyjnie". A po powrocie do domu poprosiłem lekarza prowadzącego o powrót do poprzedniego leku ;)

think
zaufany użytkownik

Postby think » Tue Apr 30, 2013 2:49 pm

W moim przypadku nie było tak źle, nie mogę powiedzieć, że Solian został mi narzucony, sama poprosiłam lekarza, żeby mi go zaaplikował bo słyszałam, że taki skuteczny itd, i lekarz w końcu się zgodził, hehe, głupio mi teraz prosić, żeby znowu zmieniał lek, ale chyba nie mam wyjścia, po prostu powiem mu, że nie skutkuje.

Petruccio
zaufany użytkownik

Postby Petruccio » Tue Apr 30, 2013 2:56 pm

No ja niby też jak miałem zmieniany, to sam zaproponowałem Solian, "bo mówią, że taki dobry" ;) Ale jaki się okazał, już wiadomo ;)

Roberto87
bywalec
Status: w przygotowaniu...

Postby Roberto87 » Wed Jul 03, 2013 11:38 am

U mnie myślenie magiczne nasiliło się przełomem 12/13 roku. Kiedyś pojawiało się sporadycznie...jednak teraz odczułem, że próbuje mną zawładnąć- decydować za mnie. Co robić o danej porze, jaką drogą dojeżdżać do pracy. Zauważyłem, że pojawia się w momentach dużego stresu, jak i lęki również, które bywają wielkim ciężarem. Wtedy mój świat zamienia się w chaos myśli, gdzie jednak spośród ich wielu wybieram zazwyczaj tą właściwą...
Jak mi przeszło? Zauważyłem, że się zatracam w rzeczywistości, że tracę kontrolę nad sobą. Uznałem te myśli za nieskuteczne więc widocznie wyparłem je, bo teraz rzadko pojawiają się.

Teraz zastanawiam się czy myślenie magiczne nie jest czasem pochodną synchroniczności, działającą w odwrotnym kierunku z różną dozą prawdopodobieństwa. Osobiście wierzę we wszechzwiązek zdarzeń, jednak podejrzewam, że on jest przyczółkiem do cierpienia.
"Pełny człowiek to ta­ki, który zarówno przechadza się z Bo­giem, jak i zma­ga z diabłem." C.G. Jung

Ralf
zaufany użytkownik

Postby Ralf » Mon Aug 05, 2013 3:36 pm

Mam schizofrenie i to najfajniejsza choroba jaka mnie w życiu spotkala.
Polecam kazdemu zdrowo zachorowac :D
Bawmy się!!! :D
"Żyjemy w świecie przyjemności pozbawionych radości"
"Nie widzę gwiazd, lecz muszę trwać"

pamal
zaufany użytkownik

Postby pamal » Mon Aug 05, 2013 4:09 pm

Tragedia z tym myśleniem magicznym, ja potrafiłam podejmować decyzje na podstawie jakichś "znaków" lub rzeczy nieistotnych. I nie były to znaki tak jak pewnie je Kościół rozumie.
Jakieś stowarzyszenie zostawiło Pismo Św. w ośrodku wczasowym, trafiłam na list św. Jakuba i odtąd modlę się o mądrość w kierowaniu życiem i zdrowy rozsądek bo tego mi brakuje i staram się z wiarą modlić. Czuję jakby moja kora przedczołowa źle funkcjonuje i to od urodzenia. Funkcje społeczne, podejmowanie decyzji. Miałam jakieś talenty małe a to moje pokręcenie i brak miłości szacunku do SIEBIE i innych i brak mądrości w kierowaniu życiem sprawiło, że teraz nie mam nic.

JagodowyWilkołak
zaufany użytkownik

Postby JagodowyWilkołak » Wed Aug 07, 2013 1:18 pm

Też mam myślenie magiczne, przez nie czuję się kimś ważnym.
Don't worry, be chory. :)

Karol87
bywalec

Postby Karol87 » Tue Sep 24, 2013 1:56 pm

myślenie magiczne to na przykład to "przechodzę koło latarni i ona gaśnie" a ona gaśnie nawet jak myślący magicznie nie przechodzi kolo niej.

ja tego mialem i mam dużo a najbardziej mi doskwiera taka myśl, że jak gdzieś wyjadę daleko od domu to moja rodzina umrze :( i dlatego nie wychodzę z domu no chyba, że muszę ale bardzo się wtedy o nich boję.

Return to “definicje pojęć, często zadawane pytania”