Co to jest anhedonia ?.

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
paulus
zaufany użytkownik

Re: Co to jest anhedonia ?.

Postby paulus » Mon Dec 01, 2014 10:58 am

Możliwe że się mylę. Jednak często lekarze mylą objawy negatywne z skutkami ubocznymi leków. Moje potworne samopoczucie po solianie, dokładnie odpowiadało definicji objawów negatywnych. Także nie wiem czy częściej w schizofrenii (nie pisze tu o prostej bo to co innego) objawy negatywne wywołane są chorobą czy lekami
@paulus!
A na jakiej konkretnie dawce "Solianu" miałeś takie "potworne samopoczucie" :?: :?: :?:
Hvp2, byłem na stosunkowo niewysokiej dawce. Brałem wtedy 400 mg Solianu i bodajże 300 Perazinu.
Nie wiem, może było to złe połączenie, a może jak dla mnie za duże dawki, nie wiem.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Mon Dec 01, 2014 12:00 pm

Hvp2, byłem na stosunkowo niewysokiej dawce. Brałem wtedy 400 mg Solianu i bodajże 300 Perazinu.
Nie wiem, może było to złe połączenie, a może jak dla mnie za duże dawki, nie wiem.
Dzięki! Bardzo mi pomogłeś! :)

A czemu brałeś dwa neuroleptyki równocześnie :?:
Długo brałeś te dwa leki razem?

schizo11
zaufany użytkownik

Postby schizo11 » Mon Dec 01, 2014 12:17 pm

Jak dla mnie to Solian/Amisan zdecydowanie wyciąga człowieka z objawów negatywnych ale w małych dawkach (do 300mg) ale w połączeniu z klasykami być może, że daje objawy negatywne.

paulus
zaufany użytkownik

Postby paulus » Mon Dec 01, 2014 12:46 pm

A czemu brałeś dwa neuroleptyki równocześnie :?:
Długo brałeś te dwa leki razem?
Brałem prawie rok. Słabo na mnie działa tylko jeden psychotrop.
Teraz biorę nawet trzy neuroleptyki razem :)

spodsztancy
zaufany użytkownik
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu

Postby spodsztancy » Wed Dec 03, 2014 2:07 am

ja miałam tak, że nawet mi się żadnej muzyki nie chciało wówczas słuchać, bo była tak nudna, że nie było warto jej włączać i cała rzeczywistość przestała cieszyć, nic kompletnie nic nie sprawiało mi radości, wszystko było strasznie męczące i życie jawiło się jako trwanie nie-do-zniesienia.

Trwanie nie do zniesienia co do sekundy, odrealnienie i poczucie niezrozumienia do tego, co siuę dzieje; czy na ulicy czy w telewizji czy internecie - wstręt
Haniu, chyba rozumiem czego doświadczyłaś. Mnie wkvrwiało i jednocześnie nudziło, wydawało się nienaturalne jak w jakimś teatrzyku jebnych marionetek, wszystko.

Wszystko pozytywne było karykaturą życia.

..
Ale teraz się cieszę. Wyszedłem z tego stanu. Oglądam bez bólu seriale w telewizji, internet też nie boli i czuję, że mogę cokolwiek napisać.
całuj rękę której nie możesz uciąć

lilithu
zaufany użytkownik
Status: redaktor, bloggerka
Gadu-Gadu: 3275512

Postby lilithu » Tue Dec 16, 2014 1:04 am

hvp2 - podbijam twoje pytanie hehe :P No wlasnie na jakiej @paulus he?? :think:
"Śnij w kręgach. Tańcz w ciszy. Wsłuchaj się w wewnętrzny rytm życia. Tonąc w niegaszonym wapnie, łaknij. Nie ustawaj w walce,nie zatrzymuj w tańcu, bo nie usłyszysz muzyki."
W. Wharton
Czy ja wierzę?? nie ja nie wierzę, ja myślę...

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Mon Jan 05, 2015 10:10 am

Mialem anhedonie kiedy miałem depresje,stwierdzila,to lekarz na oddziale dziennym.Jaki to stan hmm brak marzeń,radości,brak zainteresowania rzeczami dotąd ważnymi.Jesli wystepuje satysfakcja to w malym stopniu.Trudnosc w skupieniu sie na czyms.Negatywne spojrzenie na życie.Cos podobnego do wypalenia ale inne bardziej dajace w kość.Emocje ograniczaja sie do minimum.

Return to “definicje pojęć, często zadawane pytania”