Co to jest anhedonia ?.

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
mei
zaufany użytkownik

Re: Co to jest anhedonia ?.

Postby mei » Tue Nov 22, 2011 11:38 pm

.
Last edited by mei on Thu Feb 13, 2014 1:28 am, edited 1 time in total.
Kochajcie tych, których chcecie kochać, żyjcie tak, jak chcecie żyć i nigdy nie pozwólcie by ktokolwiek przeszkodził wam w zmienianiu waszych marzeń w rzeczywistość.
Jared Leto, 13.04.2014.

redaktor
zaufany użytkownik

Postby redaktor » Tue Nov 22, 2011 11:42 pm

W dużej dawce ?.

mei
zaufany użytkownik

Postby mei » Tue Nov 22, 2011 11:46 pm

.
Last edited by mei on Thu Feb 13, 2014 1:28 am, edited 1 time in total.
Kochajcie tych, których chcecie kochać, żyjcie tak, jak chcecie żyć i nigdy nie pozwólcie by ktokolwiek przeszkodził wam w zmienianiu waszych marzeń w rzeczywistość.
Jared Leto, 13.04.2014.

redaktor
zaufany użytkownik

Postby redaktor » Tue Nov 22, 2011 11:52 pm

Kurcze... to ja nigdy nie miałem(i nie mam )
anhedonii... muzyka zawsze sprawiała mi przyjemność, jedzenie też... nawet na Klozapolu. Inna sprawa, że zawsze brałem minimalne dawki...

mei
zaufany użytkownik

Postby mei » Wed Nov 23, 2011 12:05 am

.
Last edited by mei on Thu Feb 13, 2014 1:30 am, edited 1 time in total.
Jared Leto, 13.04.2014.

redaktor
zaufany użytkownik

Postby redaktor » Wed Nov 23, 2011 12:08 am

Na rispolepcie miałem ( z tego, co pamiętam ), różne objawy uboczne... ogólnie lek ten oceniam jako kiepski.

lilithu
zaufany użytkownik
Status: redaktor, bloggerka
Gadu-Gadu: 3275512

Postby lilithu » Thu Nov 22, 2012 2:49 am

U mnie anhedonia występowała przy każdym epizodzie a nawet czasem także w fazie "remisji" i to dość silnie. Objawiało się to u mnie nie tylko tą "niemożnością odczuwania przyjemności w każdej sytuacji" ale ogólnie niemożnością odczuwania czegokolwiek, tj. wszelkich uczuć i emocji. Byłam wtedy taka "wyjałowiona" - totalnie zero emocji. Tą pustkę emocjonalną przyrównałabym do takiego żywego trupa, zombie hehehe Przyznam, że to okropny stan i nieprzyjemny :/
"Śnij w kręgach. Tańcz w ciszy. Wsłuchaj się w wewnętrzny rytm życia. Tonąc w niegaszonym wapnie, łaknij. Nie ustawaj w walce,nie zatrzymuj w tańcu, bo nie usłyszysz muzyki."
W. Wharton
Czy ja wierzę?? nie ja nie wierzę, ja myślę...

sophie
zaufany użytkownik

Postby sophie » Fri Nov 23, 2012 3:56 pm

Ja biore neuroleptyki.
Moze juz nie mam uczuc ?
Kur.......... Mac

anhedonia to bardzo ciekawa sprawa.
Jak ideologia Mrocznej Trojcy

paulus
zaufany użytkownik

Postby paulus » Thu Nov 29, 2012 8:32 am

po przemyśleniach zaryzykuje stwierdzenie, że to leki powodują objawy negatywne. Nawet mój lekarz mówił, że mam anhedonię a to były po prostu źle dobrane leki.

Podziwiam osoby które żyją ze schizofrenią prostą :shock:

lilithu
zaufany użytkownik
Status: redaktor, bloggerka
Gadu-Gadu: 3275512

Postby lilithu » Fri Nov 30, 2012 9:01 pm

Drogi paulus!! Niestety ale muszę uznać Twoje twierdzenie za błędne, gdyż mylisz skutki uboczne leków z objawami negatywnymi choroby, być może dlatego, iż czasem mogą one być nieco podobne. Na przykład: część neuroleptyków powoduje takie "wyjałowienie emocjonalne" podobne do anhedonii, które jednak jest bardziej "otępieniem". Jednakże podkreślam, iż objawy negatywne i skutki uboczne leków nie są w żadnym wypadku TOŻSAME!!! :)
Ja akurat żyję z paranoidalną ale co tam! Również pozdrawiam wszystkich ze Schizis walczących :)
"Śnij w kręgach. Tańcz w ciszy. Wsłuchaj się w wewnętrzny rytm życia. Tonąc w niegaszonym wapnie, łaknij. Nie ustawaj w walce,nie zatrzymuj w tańcu, bo nie usłyszysz muzyki."
W. Wharton
Czy ja wierzę?? nie ja nie wierzę, ja myślę...

paulus
zaufany użytkownik

Postby paulus » Sat Dec 01, 2012 11:12 am

Możliwe że się mylę. Jednak często lekarze mylą objawy negatywne z skutkami ubocznymi leków. Moje potworne samopoczucie po solianie, dokładnie odpowiadało definicji objawów negatywnych. Także nie wiem czy częściej w schizofrenii (nie pisze tu o prostej bo to co innego) objawy negatywne wywołane są chorobą czy lekami
Pozdrawiam

y_ennefer
zaufany użytkownik

Postby y_ennefer » Thu Apr 25, 2013 9:08 pm

U mnie anhedonia występowała przy każdym epizodzie a nawet czasem także w fazie "remisji" i to dość silnie. Objawiało się to u mnie nie tylko tą "niemożnością odczuwania przyjemności w każdej sytuacji" ale ogólnie niemożnością odczuwania czegokolwiek, tj. wszelkich uczuć i emocji. Byłam wtedy taka "wyjałowiona" - totalnie zero emocji. Tą pustkę emocjonalną przyrównałabym do takiego żywego trupa, zombie hehehe Przyznam, że to okropny stan i nieprzyjemny :/
Mam to samo. Mnie to regularnie wraca, nie tylko po psychozach, ale nawet po czystych zaburzeniach nastroju. Dla mnie to nie życie, tylko wegetacja. Najgorzej, że ja się strasznie skupiam na swoim samopoczuciu i jeszcze bardziej się tym dobijam - ani emocji, ani odczuwania przyjemności, czasem się tylko zdarzy (głównie na terapii), że płaczę. Pozytywnych emocji zero. Dno...
Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić,
odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić
i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.

Faro
bywalec

Postby Faro » Sun May 18, 2014 11:23 am

Straszne doświadczenie bo nie można tego nazwać uczuciem bo uczuć nie ma. Tak jak by Ci ktoś wyjął serce i zmysły odczuwania wzruszeń.

Oczywiście, że występuje to po niektórych neuroleptykach. Jeśli jakiś lekarz twierdzi inaczej to jest po prostu niedouczony.

lawenda
zaufany użytkownik

Postby lawenda » Sun May 18, 2014 3:35 pm

Miałam tak zanim wystąpiła psychoza i w trakcie na początku. Oj wiem co to jest. Człowiek nie czuje nic, uczuć, satysfakcji, żalu. Pierwsze co się pojawiło to płacz, wywołany głosami które mi mówiły ze jestem do niczego, złą matką. Ale czułam żal, pierwszy raz od dawna, było mi tak przykro ze uklękłam i płakałam. Moja psycholog napisała brak odczuwania uczuć kiedy składałam papiery na komisję. Potem to powoli mijało. Teraz jest już dobrze.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Mon Dec 01, 2014 8:39 am

Możliwe że się mylę. Jednak często lekarze mylą objawy negatywne z skutkami ubocznymi leków. Moje potworne samopoczucie po solianie, dokładnie odpowiadało definicji objawów negatywnych. Także nie wiem czy częściej w schizofrenii (nie pisze tu o prostej bo to co innego) objawy negatywne wywołane są chorobą czy lekami
@paulus!
A na jakiej konkretnie dawce "Solianu" miałeś takie "potworne samopoczucie" :?: :?: :?:

Return to “definicje pojęć, często zadawane pytania”