niechciane posty

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
marek-sportowiec
nadużywający

Re: Remisja

Postby marek-sportowiec » Sat Aug 27, 2011 2:29 pm

O ile jest! Schizofrenia umie się dobrze maskować! Niby jest poprawa, a jest źle, bo choroby często nie widać i trudno to stwierdzić! nawet pacjent, może zataić!
Pierwsza wojna atomowa nadchodzi! Nie pomogą pojazdy czy broń palna! Armia jest zbyteczna! Wojacy się nie przydadzą! Zasobów coraz mniej, bo są marnotrawione bezlitośnie przez samego człowieka!
Puss djevel Dreng, øl rødhåret bjørn.
taurus-piskus

spodsztancy
zaufany użytkownik
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu

Re: Co to są głosy ?

Postby spodsztancy » Wed Sep 14, 2011 4:54 am

Odczuwa się je nie jako wrażenia akustyczne, lecz jako pewne przekonania.
Wreszcie się doczekałem konkretów. Uf.
całuj rękę której nie możesz uciąć

asthar
zaufany użytkownik

Re: Co to jest psychoza ?

Postby asthar » Sat Sep 17, 2011 3:31 pm

można nie wiedzieć że się ma/miało psychozę?

--------------- uwaga admina
Sorry, w tym dziale chodzi wyłącznie o definicje i opisy pojęć, ew. ich przykłady z własnego doświadczenia, a nie o inną dyskusję. zob. "jak używać tego działu".

mamuska
zaufany użytkownik

Postby mamuska » Sat Sep 17, 2011 4:16 pm

chyba mozna bo ja chyba tak mialam ale trwalo to bardzo krotko. Potem bylam znowu zdrowa. Dopiero po ostatniej psychozie uzmyslowilam sobie ze juz raz mialam cos podobnego.

Sorry, w tym dziale chodzi wyłącznie o definicje i opisy pojęć, ew. ich przykłady z własnego doświadczenia, a nie o inną dyskusję. zob. "jak używać tego działu".

spodsztancy
zaufany użytkownik

Postby spodsztancy » Sat Sep 17, 2011 8:15 pm

można nie wiedzieć że się ma/miało psychozę?
Ja nie wiem czy miałem taki mocny odlot, jak niektóre osoby tutaj, ale miałem/mam stwierdzone stany psychotyczne/psychozy. Moje same przechodziły po jakimś czasie... do czasu ostatnich, które już nie chciały same przejść. Myślę, że jak najbardziej można nie wiedzieć, że się ma psychozę. Ja wiedziałem i nie wiedziałem jednocześnie, tkwiłem w czymś w rodzaju podwójnej orientacji, raz się wskazówka przechylała w jedną, raz w drugą, krytycyzm rósł i malał. Ale, jak pisałem już, nie miałem, bardzo rozbudowanych urojeń. Nie mam też stwierdzonej schizofrenii.

Co do tego czy można nie wiedzieć, że się MIAŁO psychozę, myślę, że można nie wiedzieć pod warunkiem, że przebiegała łagodnie, system urojeniowy nie był zbyt rozbudowany i dziwaczny, a pychoza ustąpiła po czasie samoistnie i się nie trafiło do lekarza.

Poza tym, podczas nawrotu można myśleć, że się nie miało psychozy, bo poprzednia psychoza była w istocie dostrzeżeniem prawdy.

milcząca czarna mery
zaufany użytkownik

Postby milcząca czarna mery » Sat Sep 17, 2011 10:37 pm

jak to jest możliwe, że mam zdiagnozowaną schizofrenię, a nigdy nie miałam żadnej psychozy? nie zdarzyło mi się jeszcze mieć urojeń ani niczego w tym rodzaju, mam jak najbardziej prawdziwy ogląd rzeczywistości. Czy lekarz może zdiagnozować schizofrenię na podstawie bólu głowy, który mija po zeldoxie (i innych neuroleptykach)? Bo ból głowy to był jedyny objaw mojej schizofrenii, w którą zresztą nie wierzę.

Arom
zaufany użytkownik

Re: Co to jest psychoterapia ?

Postby Arom » Sat Sep 17, 2011 10:41 pm

Przy moim uczuciu, że to wszystko co się ze mną dzieje - to tylko moja wina. Opowiadanie o swoim życiu powoduje u mnie jeszcze większe poczucie winy, a flaki wywracają mi się na drugą stronę... Psychoterapia? Nie, dziękuję!

zbyszek
admin
Status: informatyk

niechciane posty

Postby zbyszek » Sat Sep 17, 2011 11:14 pm

Uwaga, w tym dziale chodzi wyłącznie o definicje i opisy pojęć, ew. ich przykłady z własnego doświadczenia, a nie o inną dyskusję. zob. "jak używać tego działu". Dlatego inne dyskusje są przenoszone do tego watku.

spodsztancy
zaufany użytkownik

Postby spodsztancy » Sun Sep 18, 2011 4:34 am

To nie było tylko przekonanie, że to do mnie. To były teksty mówione specjalnie do mnie.
Jaka różnica?
Tak naprawdę nikt nigdy ich nie wypowiedział. Były w mojej głowie.
A teraz to już kompletnie zgłupiałem. :? Jeśli były w Twojej głowie, to były z zewnątrz i akustyczne?

spodsztancy
zaufany użytkownik

Postby spodsztancy » Mon Sep 19, 2011 3:57 pm

Bo to nie było tak, że słyszę np. prawdziwe wiadomości w radiu i myślę, że to do mnie. To było tak, ze słyszę z radia dziennikarza dyskutującego z przedstawicielami episkopatu Polski na temat "najsłynniejszej dziewicy w Polsce" (wiem, ze to śmieszne :) ), która stała się "najsłynniejszą k..." i została ekskomunikowana. Takiej dyskusji nigdy w radiu nie było, a ja to słyszałam z radia, jeszcze biegłam do niego, żeby lepiej słyszeć. Takich historii było dużo.
Czym innym natomiast jest, że np. tekst piosenki jest skierowany do mnie. To już jest urojenie.
A, no to takie i takie miałem. A nawet parę wzrokowych, całkiem realnych, zwłaszcza jeden. Choć to, co definiujesz jako głosy należało u mnie do zdecydowanej mniejszości i dominowały urojenia, błędne interpretacje. Każdy może nazywać jak chce. Osobiście, nazwałbym to wytworem śmiertelnie zmęczonego psychozą umysłu.

---------- uwaga admina
sorry, w tym dziale tylko defnicje pojęć, a nie wolne dyskusje

redaktor
zaufany użytkownik

Re: Dereizm

Postby redaktor » Sat Oct 08, 2011 12:07 pm

Fantazjować można przestać, a zaburzenia nie możesz "wyłączyć".
Tak... ale przy diagnozie w szpitalu lekarz może pomieszać fantazjowanie i wybujałe plany życiowe pacjenta z dereizmem...

redaktor
zaufany użytkownik

Re: Remisja

Postby redaktor » Sat Oct 08, 2011 4:41 pm

Remisję zdefiniować można jako stan chorego na schizofrenię, gdy nie ma stanu ostrego psychozy. Czy tak ?
No chyba nie. Można nie mieć ostrego stanu, a mieć jakiś objaw. U niektórych to głosy od czasu do czasu, u innych lęki czy derealizacja, ale jakoś się funkcjonuje. Wtedy mówi się o niepełnej remisji.
A jak ma się remisja do objawów negatywnych ?. Mogą one w jej trakcie występować ??.

moi
moderator
moderator
Gadu-Gadu: 9

Re: Co zabrać do szpitala, jak zorganizować tam pobyt ?

Postby moi » Sun Oct 09, 2011 5:11 pm

A nie boicie się kradzieży w szpitalach? Ja właśnie niedługo wybieram się do szpitala (ale nie na oddział psychiatryczny) i z przezorności biorę starą komórkę na kartę - nowy telefon na abonament zostawiam w domu. Pieniądze zamierzam dobrze ukryć albo oddać do depozytu. Słyszałam, że w niektórych szpitalach czyszczą wszystko włącznie z kosmetykami i ciuchami.

Pozdrawiam.m.

redaktor
zaufany użytkownik

Postby redaktor » Sun Oct 09, 2011 5:18 pm

A nie boicie się kradzieży w szpitalach? Ja właśnie niedługo wybieram się do szpitala (ale nie na oddział psychiatryczny) i z przezorności biorę starą komórkę na kartę - nowy telefon na abonament zostawiam w domu. Pieniądze zamierzam dobrze ukryć albo oddać do depozytu. Słyszałam, że w niektórych szpitalach czyszczą wszystko włącznie z kosmetykami i ciuchami.

Pozdrawiam.m.
Ja zawsze na oddziale miałem oczy dookoła głowy. Dlatego raczej mnie nie okradano. Wyjątkiem był raz na sądówce, kiedy ukradziono mi starą komórkę na kartę, z ładowarką.

milcząca czarna mery
zaufany użytkownik

Postby milcząca czarna mery » Sun Oct 09, 2011 5:34 pm

ja zawsze miałam w szpitalu ze sobą laptopa, czasem zostawiałam go w pokoju bez opieki, nic się nigdy nie stało. Ale ginęło mi bardzo często jedzenie, zwłaszcza słodycze, których mama przynosiła mi w nadmiarze, a za którymi nie przepadam, więc nie była to dla mnie aż tak wielka strata. Raz wzięłam w ręce trzy jabłuszka i poszłam umyć, ale wróciłam już bez nich, bo jakieś sępy się na mnie rzuciły i zabrały mi wszystkie jabłuszka.

Return to “definicje pojęć, często zadawane pytania”