Co to są głosy ?

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Wspaniale
zaufany użytkownik

Re: Co to są głosy ?

Postby Wspaniale » Wed Dec 18, 2013 9:13 pm

Możemy więc rozmowę prowadzić na podstawie większości matek, bądź mniejszości dzieciobójczyń. O której opcji chcesz rozmawiać?
Dlaczego wybierać opcje? O każdej możemy, choćby tej dogmatycznej, którą wyraziłaś:
Tak się nigdy nie myśli, przynajmniej matka.
Twierdzę co innego. Nigdy i na pewno nie matka? Co powiesz o Katarzynie Waśniewskiej, mamie "Madzi"?

lawenda
zaufany użytkownik

Postby lawenda » Wed Dec 18, 2013 9:18 pm

I dalej będziesz wyciągał przykłady jednostek, żeby udowodnić, że zatem wszystkie tak mają?
Może weźmy mnie za przykład i na moim przykładzie roztrzygajmy czy tak jest.
Last edited by lawenda on Wed Dec 18, 2013 9:32 pm, edited 2 times in total.

Wspaniale
zaufany użytkownik

Postby Wspaniale » Wed Dec 18, 2013 9:25 pm

Otóż to jej myśli, prze nikogo nie nasłane.
Oczywiście, że to jej myśli, ale ona odczuwa je jako obce czyli ma urojenia, że posiadane przez nią myśli nie są jej własne. To są urojenia nasyłania myśli. Natomiast myśli natrętne, obsesyjne - te są traktowane jako niepożądane ale własne.
Ale co i kto decyduje (no dobra, to akurat wiadomo - psychiatra), co jest czym? Ludzie tak silnie nie chcą, by to co myślą było częścią własnego ja, że wolą odseparować swoje złe cechy od siebie, zrzucając je na coś zewnętrznego. Pacjent/ka już z diagnozą albo diagnozowana w kierunku schizofrenii, kiedy się przyzna, że ma straszne myśli (chęć poderżnięcia komuś gardła, wrzucenie dziecka do pieca) i powie Ale to nie moje myśli! Ja tak nie myślę! - to psychiatra to najpewniej podepnie pod 'nasyłanie myśli'. Jednak psycholog z prawdziwego zdarzenia wiele godzin rozmawiając z pacjentką dowie się o jej życiu tyle faktów, które będą wskazywać na zaburzenia osobowości, niechęć do dziecka wynikającą z niechęci jego posiadania, poczucie osamotnienia i będzie wiedział, że są myśli pacjentki, ale ona w chwili refleksji się z nimi nie identyfikuje, a kiedy emocje nią targają, wtedy pojawiają się takie myśli.

Wspaniale
zaufany użytkownik

Postby Wspaniale » Wed Dec 18, 2013 9:28 pm

I dalej będziesz wyciągał przykłady jednostek, żeby udowodnić, że zatem wszystkie tak mają?
Może weźmy mnie za przykład i na moim przykładzie roztrzygajmy czy tak jest.
To chcesz na przykładzie jednostek twierdzić, że podobne myśli innym kobietom nie przychodzą do głowy, najlepiej na własnym przykładzie?

Stwierdziłaś wcześniej, że kobiety, matki nigdy tak nie myślą - kobiety-matki czyli wszystkie matki. Ja tobie na przykładzie bardzo znanym udowadniam, że jest inaczej.

To jak, jednak zdarzają się matki gotowe zabić swoje dzieci - czy takich kobiet nigdy nie było i nie ma na świecie, a mówienie o istnieniu dzieciobójczyń jest pomówieniem?

lawenda
zaufany użytkownik

Postby lawenda » Wed Dec 18, 2013 9:35 pm

Przypomniałam sobie, że jak dziecko tak rozdzierająco płakało, to mąż, a ojciec powiedział
''zrób coś bo ją przez okno wyrzucę'' Byłam w szoku. Ja bym prędzej takie myśli przypisała mężczyznom niż kobietom. Żadna z koleżanek nie zwierzała mi się z takich myśli, stąd wiem że matki tak nie czują.
Rozumiem, że Tobie się zwierzały z tego?

Wspaniale
zaufany użytkownik

Postby Wspaniale » Wed Dec 18, 2013 10:02 pm

Mnie i nie tylko mnie. Czytam różne miejsca dostępne w sieci, również te na zaproszenie, gdzie ludzie gotowi są więcej powiedzieć o sobie i swoich myślach,
bo czują się anonimowi. Nie powiedzą tego komuś w otoczeniu, bo boją się reakcji.

redaktor
zaufany użytkownik

Postby redaktor » Wed Dec 18, 2013 10:40 pm

Mnie i nie tylko mnie. Czytam różne miejsca dostępne w sieci, również te na zaproszenie, gdzie ludzie gotowi są więcej powiedzieć o sobie i swoich myślach,
bo czują się anonimowi. Nie powiedzą tego komuś w otoczeniu, bo boją się reakcji.
Neuropsycholodzy twierdzą, że to dlatego, iż kiedy nie widzimy rozmówcy- a tak jest nieraz w sieci- wyłącza się nasza kora oczodołowa, która jest hamulcem emocji ( uruchamia się ona wtedy, gdy patrzymy komuś w oczy ). Stąd też brak oporów ludzi przed dzieleniem się w sieci najintymniejszymi czasem sekretami.

karuna
moderator
moderator

Postby karuna » Fri Jan 10, 2014 6:04 pm

Głosy są jak się słyszy coś czego nie ma. Jeśli to coś zaistniało jedynie poprzez naszą wyobraźnię. Są różne rodzaje głosów i ich geneza.
bez strachu doprawdy

JagodowyWilkołak
zaufany użytkownik

Postby JagodowyWilkołak » Fri Jan 10, 2014 7:06 pm

Głosy są formą myśli, ale o odmiennej barwie i intonacji od barwy głosu i intonacji osoby która je ma.
Don't worry, be chory. :)

Francesco
zaufany użytkownik
Status: jatądrobnącząstkącowieczniezłegochceazawszeczynidobro
Gadu-Gadu: Czarnokrwista

Postby Francesco » Fri Jan 10, 2014 10:38 pm

Natłok myśli?? Głosy??
Mam tak, że słyszę echo obcych myśli-kobiet, a raczej jakiś szeptów kobiet, i zdań-nic nie znaczących od mężczyzn, przypomniało mi się: "*"-głupie, ale przeszkadza. Wieczorem gdy idę spać tak czasem się dzieje-ale rzadko.
Ale w mózgu w innej przestrzeni jakby, echo, kosmos.

Usunęłam a teraz odtworzyłam.
Last edited by Francesco on Sun Mar 30, 2014 8:50 pm, edited 5 times in total.
~ Tylko idiota się obraża ~

karuna
moderator
moderator

Postby karuna » Fri Jan 10, 2014 10:40 pm

Bo to jest za dużo na raz. Myśli, emocji, uczuć, wspomnień.
bez strachu doprawdy

Francesco
zaufany użytkownik

Postby Francesco » Fri Jan 10, 2014 10:42 pm

tak
Last edited by Francesco on Mon Jan 27, 2014 9:55 pm, edited 2 times in total.

JagodowyWilkołak
zaufany użytkownik

Postby JagodowyWilkołak » Fri Jan 10, 2014 10:45 pm

Do mnie zawsze ktoś mówi ale w sposób zorganizowany, czasami tylko za cicho abym mógł rozróżnić słowa.
Głosy są myślami, czyli czymś istniejącym poza obiektywnymi metodami badawczymi.
Don't worry, be chory. :)

Francesco
zaufany użytkownik

Postby Francesco » Fri Jan 10, 2014 11:04 pm

.
Last edited by Francesco on Fri Feb 28, 2014 5:55 pm, edited 3 times in total.

aux03ster03
zaufany użytkownik

Postby aux03ster03 » Sat Jan 11, 2014 9:47 am

a moje glosy gadaly dzis cos o żydach
i na temat obozow.Myslalem ze to z telewizora.Brzmiało jak jakis program historyczny na żywo.Na granicy snu ale nie pełny sen
swap = 0x0, offs = 0x191f6c8, subbeg = 0x0, sublen = 0, prelen = 1, precomp = 0x18fb870 "0)",
wrapped = 0x18fb868 "(?-xism:0)", wraplen = 10, seen_evals = 0, paren_names = 0x0, refcnt = 1}

Return to “definicje pojęć, często zadawane pytania”