Co to są głosy ?

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
zyprexa78
zaufany użytkownik

Re: Co to są głosy ?

Postby zyprexa78 » Fri Dec 13, 2013 10:27 pm

No i jak to nazwiecie? Moim zdaniem to są głosy tylko nieakustyczne a w myślach.
To są myśli. Jeśli napierały i napierały, to były natrętne. Głosy tym się charakteryzują właśnie, że są słyszalne tak jak prawdziwe. Tylko to, że inni ich nie słyszą decyduje o tym, że są halucynacjami.
Makaron czyli jak nazwać te myśli bo one raczej zdrowe u mnie nie były. Czy to są natręctwa?

Wspaniale
zaufany użytkownik

Postby Wspaniale » Fri Dec 13, 2013 10:32 pm

A czułeś, że nie są to twoje myśli czy po prostu miałeś natłok myśli? Według mnie głosy muszą być słyszane przez chorego (a obiektywnie nie występować), żeby można było nazwać je głosami. Może miałeś natrętne myśli?

zyprexa78
zaufany użytkownik

Postby zyprexa78 » Fri Dec 13, 2013 11:21 pm

A czułeś, że nie są to twoje myśli czy po prostu miałeś natłok myśli? Według mnie głosy muszą być słyszane przez chorego (a obiektywnie nie występować), żeby można było nazwać je głosami. Może miałeś natrętne myśli?
Ja czułem jakby to były myśli innych osób np moich znajomych, księdza czy kogoś całkiem obcego. Prowadziłem też dialogi myślowe z tymi innymi myślami (głosami) także nie wiem jak to zdefiniować.

Wspaniale
zaufany użytkownik

Postby Wspaniale » Fri Dec 13, 2013 11:22 pm

To jakby podpada pod nasyłanie myśli, o ile tych myśli nie uważałeś za swoje.

zyprexa78
zaufany użytkownik

Postby zyprexa78 » Fri Dec 13, 2013 11:34 pm

Albo telepatia :)

lng
zaufany użytkownik

Postby lng » Fri Dec 13, 2013 11:34 pm

Słyszałem polskie słowa jak ktoś mówił po angielsku. Myślałem że mówią do mnie tak specjalnie i udawałem że mnie to nie dziwi. To była psychoza.

Wspaniale
zaufany użytkownik

Postby Wspaniale » Fri Dec 13, 2013 11:48 pm

I kiedyś jej istnienie udowodnią i się okaże, że ludzi o niezwykłych umiejętnościach leczono jako chorych :)

zyprexa78
zaufany użytkownik

Postby zyprexa78 » Sat Dec 14, 2013 12:10 am

I kiedyś jej istnienie udowodnią i się okaże, że ludzi o niezwykłych umiejętnościach leczono jako chorych :)
Też tak sądzę w ogóle niezależnie od tego czy jestem w stanie remisji czy mam nawroty to interesuje się parapsychologią i lubię czytać na jej temat. Np telepatia , hipnoza, pneuma czyli naturalna siła przyrody i podobne tematy bardzo mnie interesują. Kiedyś na pewno znajdą dowody na istnienie takich zjawisk i będą o tym uczyć w szkołach :)

Mickey
zaufany użytkownik
Status: freelancer - CG

Postby Mickey » Sat Dec 14, 2013 2:45 am

Istnieją głosy akustyczne i nieakustyczne. Nie akustyczne głosy, to coś pomiędzy myślą a dźwiękiem i takie głównie miałem.

Ja też, często przed zaśnięciem słyszałem w głowie różne ucinane zdania i słowa. Taki chaos. Ale wiedziałem że to tylko w mojej głowie, to był takie jakby myśli. Natomiast kilka razy zdarzyło mi się słyszeć "głosy" czyli naprawdę wrażenie było takie jakby ktoś z zewnątrz, powiedział mi coś głośno do ucha.

Newt
zaufany użytkownik

Postby Newt » Mon Dec 16, 2013 2:35 pm

czyli jak nazwać te myśli bo one raczej zdrowe u mnie nie były
Urojenia nasyłania myśli.
"My mommy always said there were no monsters. No real ones. But there are."

Wspaniale
zaufany użytkownik

Postby Wspaniale » Wed Dec 18, 2013 3:10 pm

czyli jak nazwać te myśli bo one raczej zdrowe u mnie nie były
Urojenia nasyłania myśli.
Myśli, z którymi się nie zgadzamy, bynajmniej nie muszą być 'nasyłane'. Wychowani w takiej a nie innej kulturze możemy się dusić z własnymi myślami, pytaniami, które są tak ohydne, że nie mogą być nasze. Własne złości, niechęci rodzą w człowieku myśli, których nie może na zdrowy rozum zaakceptować. Na przykład matka nie mogąc wytrzymać niekończącego się ryku własnego dziecka, którym się opiekuje na co dzień, które nie daje jej się wyspać, które powoduje, że nie może nawet pójść spokojnie do łazienki za potrzebą, w myślach rozrywa dziecko na strzępy albo topi w misce wody i spostrzega się, że właśnie kąpie to dziecko a w niej aż buzuje myśl: podtrzymać nieco dłużej pod wodą....NIE!!!!! To nie moje myśli, ja tak nie myślałam! Otóż to jej myśli, prze nikogo nie nasłane.

lawenda
zaufany użytkownik

Postby lawenda » Wed Dec 18, 2013 3:25 pm

w myślach rozrywa dziecko na strzępy albo topi w misce wody i spostrzega się, że właśnie kąpie to dziecko a w niej aż buzuje myśl: podtrzymać nieco dłużej pod wodą....
Ojej, jakie makabryczne. Tak się nigdy nie myśli, przynajmniej matka. Najwyżej potrząchać w bezradności. To przecież jakbym była teraz zła na którąś córek, tak bardzo wstrząśnięta tym co zrobiła, to też co? miała bym sobie wyobrażać śmierć dziecka?

Wspaniale
zaufany użytkownik

Postby Wspaniale » Wed Dec 18, 2013 3:36 pm

w myślach rozrywa dziecko na strzępy albo topi w misce wody i spostrzega się, że właśnie kąpie to dziecko a w niej aż buzuje myśl: podtrzymać nieco dłużej pod wodą....
Ojej, jakie makabryczne. Tak się nigdy nie myśli, przynajmniej matka. Najwyżej potrząchać w bezradności. To przecież jakbym była teraz zła na którąś córek, tak bardzo wstrząśnięta tym co zrobiła, to też co? miała bym sobie wyobrażać śmierć dziecka?
Jesteś wszystkimi matkami? Nie jedna tak myśli, a dzieciobójczynie są zjawiskiem
tak starym jak świat - więc nie tylko myślą, ale też swoje myśli wcielają w życie.

lawenda
zaufany użytkownik

Postby lawenda » Wed Dec 18, 2013 3:55 pm

Jesteś wszystkimi matkami? Nie jedna tak myśli, a dzieciobójczynie są zjawiskiem
tak starym jak świat - więc nie tylko myślą, ale też swoje myśli wcielają w życie.
Możemy więc rozmowę prowadzić na podstawie większości matek, bądź mniejszości dzieciobójczyń. O której opcji chcesz rozmawiać?

Newt
zaufany użytkownik

Postby Newt » Wed Dec 18, 2013 5:40 pm

Otóż to jej myśli, prze nikogo nie nasłane.
Oczywiście, że to jej myśli, ale ona odczuwa je jako obce czyli ma urojenia, że posiadane przez nią myśli nie są jej własne. To są urojenia nasyłania myśli. Natomiast myśli natrętne, obsesyjne - te są traktowane jako niepożądane ale własne.
"My mommy always said there were no monsters. No real ones. But there are."

Return to “definicje pojęć, często zadawane pytania”