Czy mózg może się popsuć gdy bierze się raz leki a raz nie?

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Tup
zaufany użytkownik

Re: Czy mózg może się popsuć gdy bierze się raz leki a raz nie?

Postby Tup » Sat Sep 17, 2016 11:14 am

Karuna myślę,że nawet najtrudniejsze problemy powinno się rozwiązywać wiadomo one się często dłużą i trudno znalezc właściwe rozwiązania tak jak z dobraniem leku dla niektórych.Na zmartwienia jest dobre mieć sporo zajęć,bo najgorzej jest rozmyślać.Nie popierałbym bierności w problemach i patrzenie na życie przez różowe okulary beztrosko.Często to żmudna praca ale się opłaca.Tak jak praca nad sobą ona jest długotrwała,nie ma sukcesów od razu wielkich.Można jednak stopniowo robić postępy i to uważam za podstawę do motywacji.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postby AntonPawlowicz » Sun Sep 18, 2016 4:21 pm

AntonPawlowicz
A próbowałeś odstawiać neuroleptyki? Zmniejszać dawkę? Nie zmieniałeś nigdy żadnego leku bo poprzedni przestawał być skuteczny?
Bardzo dawno temu i uwazam, ze nalezy bezwglednie tego unikac - nic tak nie niszczy naszego mozgu jak choroba i ciagle nawroty powodowane odstawianiem lekow na wlasna reke bez zgody i konsultacji z lekarzem.
Nigdy mi sie nie zdarzylo, ze lek dzialal i pomagal, a pozniej przestawal byc skuteczny.

pSych0
zaufany użytkownik

Postby pSych0 » Wed Oct 11, 2017 3:14 am

@AntonPawlowicz: Nie jesteś już zwolennikiem małych dawek Solianu? Pamiętam jak forsowałeś swoją teorię i dzięki Tobie zacząłem czytać przeróżne badania.

Co do tematu, to przy nagłym odstawieniu Depakiny lub Lamotryginy, zyskujemy szansę na padaczkę.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postby AntonPawlowicz » Tue Oct 17, 2017 6:36 pm

Ogolnie jestem zwolennikiem lekow, gdyz bez nich nie mozemy zyc normalnie, albo wcale.
Jesli pomaga dawka minimalna, to jestem takiej zwolennikiem. Gdy lekarz widzi, ze jest zle i zapisuje wieksza, to zdecydowanie jestem zwolennikiem tej wiekszej.
Ciesze sie, ze na cos sie przydaly moje posty.

Piotr827
zaufany użytkownik
Status: Student
Gadu-Gadu: 7712663

Postby Piotr827 » Sat Nov 18, 2017 5:41 am

Tak, od duzych wahan dawek moze sie wyprowadzac rownowaga chemiczna w mozgu. Niezaleznie w ktorą stronę sie mocno zmienia, nie jest to dobre. Wiem, od studentki psychologii na UW i neurologii w Nenckim. Inna sprawa, ze w moim odczuciu, taka olanzapina, to po miesiącu dopiero odczuwałem zmniejszenie dawki, wiec moze leki są takie, że 1-2 dni nie robi nic wielkiego. W każdym razie znalazłem poparcie dla tezy, żeby dawki zmieniać stopniowo. Z mózgiem nie ma żartów.
Najbardziej niezrozumiałe jest to, że w ogóle cokolwiek daje się zrozumieć - Albert Einstein w odniesieniu do Wszechświata

Anz93
bywalec

Postby Anz93 » Sun Nov 19, 2017 7:50 pm

Miewam takie stany że jak spóźnie się z dawką leku o pare godzin to od razu nastrój leci w dół i co do wyłączania mózgu miałem tak że miałem pustkę w głowie żadne myśli nie przepływały mi przez głowę i myśli pojawiły się jak zacząłem się leczyć ale jest jakieś dziwne jak to przy schizofrenii że mam ambwiwalente myśli.

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Sun Nov 19, 2017 10:43 pm

Leki należy przyjmować systematycznie wtedy nie będzie problemów z mózgiem.

zdrowy
zaufany użytkownik

Postby zdrowy » Tue Nov 21, 2017 1:01 am

Leki przyjmuję rano i wieczorem . ale nie mam określonej pory , godziny. Jak wstanę to biorę. Jak się kładę to tak 30min przed.. Często zapominam wziąć tych rano. O tych na noc nie zapominam bo bym nie zasnął. Za to jak nie wezmę rano to kumpel raz stwierdził, żebym zmienił dilera bo za wesoły jestem tego dnia :lol: . Inna sprawa że mam moralniaka jak nie wezmę... i ta rozkmina : wziąłem czy nie... :D

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Tue Nov 21, 2017 9:37 am

Ja, żeby mieć pewność że lek zażyłem, odnotowuję sobie każde zażycie leku w pamiętniku z podaną godziną.

Również jestem zwolennikiem tezy że leki tego typu należy brać systematycznie, za ostatnie kilkanaście lat bez dawki neuroleptyku byłem może jeden dzień maksimum.

Z drugiej strony jednak uważam że należy brać najmniejszą skuteczną dawkę więc jak się nic nie dzieje, nie ma żadnych objawów, które można byłoby podciągnąć pod tzw. wytwórcze, to sobie obniżam dawki w dół tak nisko, jak tylko jestem w stanie zdrowotnie to wytrzymać.

-----------
PS. To jest mój 7700 post. :D
Ładna liczba, choć nie okrągła do końca.

piotrs
zaufany użytkownik

Postby piotrs » Tue Nov 21, 2017 9:09 pm

leki powinno sie brac codziennie regularnie o tych samych godzinach jak ktos bierze rano to rano np ja codziennie wieczorem 1 tabletke po blistrze widze ze ubywa

kulakila
zarejestrowany użytkownik

Postby kulakila » Mon Nov 27, 2017 11:43 am

Cała schizofrenia jest dla kasy.. :clap: czyli np. po to żeby zarabiać na lekach.
Dlatego jeśli jesteś wpływowym klientem to jesteś na ulubionej liście do rzekomej pomocy i zaczyna się jazdą. Także jak zależy ci na spokoju a przede wszystkim życiu to wystarczy się nie nadawać na frajera,( znam z autopsji ) przez rok walczyli ze mną aż odpuścili. Dopiero wrócili po jakimś czasie gdy zapaliłem marihuanę...także narkotyki też przydatne jak nie bardziej, w końcu po to są żeby uzależniać, tak samo jak zwykła chemia czyli leki, ktoś widzi różnice? Na to samo pomagają na co szkodzą...po to żeby uzależniać a nie leczyć przypadkiem, wybór należy do Ciebie.

Return to “definicje pojęć, często zadawane pytania”