Czym jest schizofrenia

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Arom
zaufany użytkownik

Re: Czym jest schizofrenia

Postby Arom » Mon Jun 06, 2016 12:35 pm

Chorobą ludzi wrażliwych.
To źle, że należy się do jednostek słabych, zawsze jest się ofiarą.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Mon Jun 06, 2016 1:37 pm

To źle, że należy się do jednostek słabych, zawsze jest się ofiarą.
Nie zawsze jest się ofiarą :!:

Przezwyciężona choroba wzmacnia :!:

A ściślej to...

Wzmacnia zwycięstwo odniesione w walce z chorobą :!: :!: :!:

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Mon Jun 06, 2016 2:11 pm

Może powiem mega banał ale nie trzeba przejmować się diagnozą.Żyć na tyle aktywnie ile się może,bo to ma znaczenie w kolejnym etapie życia jak choroba będzie przebiegała.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Mon Jun 06, 2016 4:56 pm

Może powiem mega banał ale nie trzeba przejmować się diagnozą.Żyć na tyle aktywnie ile się może,bo to ma znaczenie w kolejnym etapie życia jak choroba będzie przebiegała.
To nie jest banał :!:
To jest bardzo sensowna uwaga :!: :!: :!:

Gehenna
zaufany użytkownik

Postby Gehenna » Mon Jun 06, 2016 8:15 pm

Kiedy mówię swojej lekarce, że na co dzień nie zastanawiam się nad swoją chorobą, tylko po prostu żyję, to informuje mnie, że nie mam wglądu i poucza, że "pani cierpi na bardzo ciężką, przewlekłą chorobę...

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Mon Jun 06, 2016 8:31 pm

Kiedy mówię swojej lekarce, że na co dzień nie zastanawiam się nad swoją chorobą, tylko po prostu żyję, to informuje mnie, że nie mam wglądu i poucza, że "pani cierpi na bardzo ciężką, przewlekłą chorobę...
Jeszcze jeden przykład na to, że lekarze nie są nieomylni :!:
A jakbyś zamiast "po prostu żyć" zajęła się rozmaitymi terapiami to wcale nie jest pewne, że te terapie by Ci jakoś bardzo pomogły. Równie dobrze mogłoby Ci to Twoje Indywidualne Osobiste Życie po prostu przelecieć na tych terapiach :!:

Ja osobiście też już dawno temu przestałem się zastanawiać nad moją tzw. chorobą.
Dla mnie to po prostu moje życie.

Erika_Kohut
zaufany użytkownik
Status: Trójca
Gadu-Gadu: 48512284

Postby Erika_Kohut » Mon Jun 06, 2016 11:50 pm

Jeszcze jeden przykład na to, że lekarze nie są nieomylni :!:
A jakbyś zamiast "po prostu żyć" zajęła się rozmaitymi terapiami to wcale nie jest pewne, że te terapie by Ci jakoś bardzo pomogły. Równie dobrze mogłoby Ci to Twoje Indywidualne Osobiste Życie po prostu przelecieć na tych terapiach :!:

Ja osobiście też już dawno temu przestałem się zastanawiać nad moją tzw. chorobą.
Dla mnie to po prostu moje życie.
Mysle dokladnie to samo.
Mimo diagnozy i objawow mozemy uczyc sie zycia i radzenia sobie ze wszystkim tak samo jak inni.
Ok, jest trudniej.
Ale to nasze Zycie.
Milosc to iluzja

karuna
moderator
moderator
Gadu-Gadu: gie gie

Postby karuna » Tue Jun 07, 2016 7:49 pm

http://neuropsychologia.org/schizofreni ... iagnostyka

Teorie przyczyn

W etiologii schizofrenii bierze się pod uwagę wiele czynników. Najważniejsze z nich obejmują model podatności i stresu, w którym podatność określają zmiany w obrębie mózgu, a stres środowiskowy stanowiłby czynnik wyzwalający chorobę [2].
Schizofrenia ma również tło wielogenowe i rodzinne. Należy wiedzieć, że ryzyko wystąpienia schizofrenii u dziecka, którego jeden rodzic jest chory wynosi około 10–15% i wzrasta do 40% w przypadku, kiedy chorują oboje rodzice. Schizofrenia może występować u bliźniąt dwujajowych (10%) i jednojajowych (40%) [2].
Uszkodzenie mózgu w okresie płodowym np. w wyniku infekcji wirusowej przebytej przez kobietę w ciąży (w jej drugim trymestrze) również sprzyja wystąpieniu schizofrenii. Zaburzenie stwierdzane bywa u dzieci niedożywionej ciężarnej, a także urodzonych w zimie i wczesną wiosną oraz w przypadku powikłań okołoporodowych i konfliktu serologicznego (w drugiej i kolejnych ciążach) [2].
Do rozwoju choroby przyczyniają się także wady budowy mózgu oraz zaburzenia neurporzekaźnictwa dopaminergicznego, serotoninergicznego i glutaminergicznego.
Oprócz „podatności” na schizofrenię, do jej wywołania bywa konieczne zadziałanie stresujących czynników środowiskowych, jak np. rozpoczęcie pracy, zakończenie związku, wyjazd na studia, zażywanie środków psychoaktywnych. Nawroty choroby stwierdzane są u pacjentów z niestabilną sytuacją rodzinną [2].
schizka się zawsze kończy.

JagodowyWilkołak
zaufany użytkownik

Postby JagodowyWilkołak » Tue Jun 07, 2016 8:01 pm

Schizofrenia zaraża zdrowe otoczenie.
Don't worry, be chory. :)

Unknown
zaufany użytkownik
Status: Schizo

Postby Unknown » Fri Jun 10, 2016 1:51 am

Diagnoza pseudomedyczna niepoparta zadnymi badaniami ani dowodami, ktora sluzy temu by pozbyc sie ludzi niewygodnych. Na schizofrenie dorabiane sa pod mechanizm dzialania "lekow" teorie pseudonaukowe jak np. ta najbardziej znana, czyli dopaminowa. :P
''Insanity - a perfectly rational adjustment to an insane world.'' http://chomikuj.pl/Antypsychiatra

Zapraszam wszystkich popierających antypsychiatrie do dołączenia: http://www.digart.pl/grupy/16361/Anty-psychiatria/ moja grupa ma charakter otwarty.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Fri Jun 10, 2016 6:59 am

Teoria dopaminowa świetnie tłumaczy działanie leków neuroleptycznych.
Pod tym względem jest znakomicie naukowo udokumentowana.

Niestety teoria dopaminowa nic nie mówi o samej schizofrenii.
A ściślej o "schizofreniach", bo przecież to nie jest jedna choroba,
a cała ogromna grupa chorób.
I na dobrą sprawę nie wiadomo, czy w ogóle chorób,
bo schizofrenia definicji choroby
obowiązującej w medycynie somatycznej nie spełnia.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postby AntonPawlowicz » Fri Jun 10, 2016 3:14 pm

Diagnoza pseudomedyczna niepoparta zadnymi badaniami ani dowodami, ktora sluzy temu by pozbyc sie ludzi niewygodnych. Na schizofrenie dorabiane sa pod mechanizm dzialania "lekow" teorie pseudonaukowe jak np. ta najbardziej znana, czyli dopaminowa. :P
Paranoik wszedzie weszy spisek - jak nie firmy farmaceutyczne, to bron Harp, jak nie bronie masowego razenia, to teorie dopaminowe, jak nie one, to Chemitrails. Trudne jest zycie paranoika, zewszad same zagrozenia, kazdy czycha tylko na jego marny zywot, kazdy tylko weszy jak tu z niego wyssac ostatniia kropelke zdrowego rozsadku :lol:

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postby AntonPawlowicz » Fri Jun 10, 2016 3:25 pm

Schizofrenia zaraża zdrowe otoczenie.
Moze nie tyle schizofrenia, co samo toksyczne myslenie w chorobie. To faktycznie bardzo mocno rzutuje na otoczenie. Gdy osoba chora zaczyna wciagac w swoje paranoje bliskich, ktorzy czesto z poczatku wierza i dopatruja sie prawdy w chorobowych teoriach. Taki stan rzeczy faktycznie bardzo mocno wyniszcza psychicznie, dodatkowo gdy bliscy juz zrozumieja, ze sa to majaki osoby chorej psychicznie, osoby przeciez bliskiej, osoby ktorej sie ufalo. Czasem nie mniej od samego chorego cierpi rodzina. Kazda ciezka choroba w rodzinie odbija sie na bliskich, to nie ulega watpliwosci czy to rak, czy zawal, czy schizofrenia. Ale gdy osoba chora nie chce podjac leczenia, wyrzadza tym samym krzywde nie tylko sobie, ale i wszystkim wokolo.

JagodowyWilkołak
zaufany użytkownik

Postby JagodowyWilkołak » Fri Jun 10, 2016 4:45 pm

Paranoik wszedzie weszy spisek - jak nie firmy farmaceutyczne, to bron Harp, jak nie bronie masowego razenia, to teorie dopaminowe, jak nie one, to Chemitrails. Trudne jest zycie paranoika, zewszad same zagrozenia, kazdy czycha tylko na jego marny zywot, kazdy tylko weszy jak tu z niego wyssac ostatniia kropelke zdrowego rozsadku :lol:
Prawda trudne, wszędzie te koszmarne karetki, może jedna jedzie po ciebie.

Oni powodowali choroby u ludzi i ich mordowali aby mnie nastraszyć.
Don't worry, be chory. :)

Unknown
zaufany użytkownik
Status: Schizo

Postby Unknown » Sat Jun 11, 2016 5:59 pm

Prawda trudne, wszędzie te koszmarne karetki, może jedna jedzie po ciebie.

Oni powodowali choroby u ludzi i ich mordowali aby mnie nastraszyć.
Mnie rowniez, ale cokolwiek by nie zrobili nie uda im sie to... Jak zwykle jezdza za mna te same zalosne pluskwy sledzace i informuja sie gdzie jestem, szkoda ze nie wypelzna z auta - noz chirurgiczny czeka na te popierdolone nowotwory. ;) Natomiast karetki jeszcze mnie nie przesladuja, nie zamierzam korzystac z ich uslug niszczenia zdrowia nawet jesli bede miec raka, ktorego wam wszystkim drogie medyczne scierwa zycze.
''Insanity - a perfectly rational adjustment to an insane world.'' http://chomikuj.pl/Antypsychiatra

Zapraszam wszystkich popierających antypsychiatrie do dołączenia: http://www.digart.pl/grupy/16361/Anty-psychiatria/ moja grupa ma charakter otwarty.

Return to “definicje pojęć, często zadawane pytania”