jaka jest definicja stanów psychotycznych

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
piotr 84
bywalec

jaka jest definicja stanów psychotycznych

Postby piotr 84 » Sat Jan 11, 2014 8:22 pm

może Schizo ona umnie obsługiwać google bo ja definicji tych stanów nie znalazłem ?

Unknown
zaufany użytkownik
Status: Schizo

Re: jaka jest definicja stanów psychotycznych

Postby Unknown » Sun Jan 12, 2014 6:49 am

Psychiatra ci tego nie wyjaśnił? Zatem nie uważa byś był w stanie zrozumieć tak trudną definicję. :wink:
''Insanity - a perfectly rational adjustment to an insane world.'' http://chomikuj.pl/Antypsychiatra

Zapraszam wszystkich popierających antypsychiatrie do dołączenia: http://www.digart.pl/grupy/16361/Anty-psychiatria/ moja grupa ma charakter otwarty.

F20
zaufany użytkownik
Status: Mentczennnik
Gadu-Gadu: 9

Postby F20 » Sun Jan 12, 2014 10:15 am

Stan psychotyczny jest wowczas kiedy nagle schizofrenia Cie rozsierdzi tak ze az nie umierz wytrzymac poczym nagle czytasz tekst na ulicy np z reklamy i slowa ukladaja sie w zdanie to ja cie draznie poczym odwraca sie wzrok na jakiegos faceta i zostajesz jeszcze mocniej rozsierdzony do takiego stopnia ze czujez ze zaraz stracisz kontrole nad soba. Stan psychotyczny z zycia wziety. Ogolnie zecz biorac stany psychotyczne to sa stany w ktorych schizifrenia olbrzymymi nerwami lub silnymi przykrymi emocjami probuje zaburzac ci zeczywistosc az do momentu utraty kontroli nad soba.

F20
zaufany użytkownik

Postby F20 » Sun Jan 12, 2014 12:06 pm

Zapomnialem jeszcze dodac ze do stanow psychotycznych dochodza podraznienia nerwow np jesli ktos kichnie albo ziewnie albo cmoknie i draznincie to wtedy jakby jakis niesamowity skur... cie celowo i zlosliwie przedrzeznial. Przeciez Ci ludzie tego zlosliwie nie robia a drani Cie to tak. Stany psychotyczne to przerazliwe roztrajanie nerwow jKi w zyciu w zaden sposob bys niedoswiadczyl. W stanach psychotycznych drania Cie wlasne mysli i slowa jakie wypowiadasz. Musisz jesc na to psychotropy bo Ci inaczej uluda nie zejdzie ze Cie ktos przedrzeznia.

piotr 84
bywalec

Postby piotr 84 » Sun Jan 12, 2014 4:44 pm

ja swój opisałem w Małym Sądzie dziale wrażliwość twórczość

a tu dopowiem że to coś ekstremalnego

F20
zaufany użytkownik

Postby F20 » Sun Jan 12, 2014 5:28 pm

to coś Ty przeszedł daj linka.

rofi
zaufany użytkownik

Postby rofi » Sun Jan 12, 2014 10:38 pm

Dla mnie bardzo ważne jest wskazanie momentu rozpoczęcia psychozy. U mnie stan psychotyczny zawsze zaczynał się od olśnienia psychotycznego, tak jakbym miał wgląd w istotę świata, wszystko stało się jasne... Nie miałem wtedy żadnych objawów wytwórczych, jedynie tzw. idee nadwartościowe - że jestem oświecony (praktykowałem wtedy medytację). Nie wiem czy Wy też tak macie, ale u mnie stan psychotyczny rozpoczyna się właśnie od takiego olśnienia, jasności, światła. Zmysły wtedy wyostrzają się, dostrzegałem różnice barw (różne odcienie żółtego itp.). Kępiński, który przecież też dwukrotnie przeżywał stan psychotyczny, opisuje to olśnienie w swojej książce p.t. "Schizofrenia". Jestem bardzo ciekawy czy u Was też zaczyna się od olśnienia, czy może macie inny początek choroby. Wydaje mi się, że to jest bardzo ważna kwestia, bo gdyby w trakcie tego "olśnienia" zaaplikować leki, to można by uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji pobytu w szpitalu...
mój blog - [krajobrazy psychotyczne] - http://rofitek.blogspot.com

F20
zaufany użytkownik

Postby F20 » Sun Jan 12, 2014 10:58 pm

Dla mnie bardzo ważne jest wskazanie momentu rozpoczęcia psychozy. U mnie stan psychotyczny zawsze zaczynał się od olśnienia psychotycznego, tak jakbym miał wgląd w istotę świata, wszystko stało się jasne... Nie miałem wtedy żadnych objawów wytwórczych, jedynie tzw. idee nadwartościowe - że jestem oświecony (praktykowałem wtedy medytację). Nie wiem czy Wy też tak macie, ale u mnie stan psychotyczny rozpoczyna się właśnie od takiego olśnienia, jasności, światła. Zmysły wtedy wyostrzają się, dostrzegałem różnice barw (różne odcienie żółtego itp.). Kępiński, który przecież też dwukrotnie przeżywał stan psychotyczny, opisuje to olśnienie w swojej książce p.t. "Schizofrenia". Jestem bardzo ciekawy czy u Was też zaczyna się od olśnienia, czy może macie inny początek choroby. Wydaje mi się, że to jest bardzo ważna kwestia, bo gdyby w trakcie tego "olśnienia" zaaplikować leki, to można by uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji pobytu w szpitalu...
To tak jak Budda :D. Dlaczego wszyscy mieli inaczej! ?. Czyżbym miał nowy rodzaj schizofrenii ?. U mnie pojawiał się proces rozsierdzania. Najpierw pojawiało się rozsierdzanie jakby mnie jakiś skur... przez pół nocy celowo drażnił następnie masę stanów psychotycznych rozdrażniających mi nerwy. Najgorsze jest to że jak miałem jakieś obawy czy lęki to szarpało na wszystkie strony to było piekło nie dowytrzymania. Wszystkie obawy jakie wemnie tkwiły problemy tak pogłębiało i rozchwiało że miotalem się na wszystkie strony. Dzisiaj te problemy które były podrażnione mocno czuje siedzą we mnie i są zabrudzone przez schizofrenię.
Pamiętam ksobne kiedyś wybierałem pieniądze z bankomatu za mną stanęły dwie kobiety i rozmawiały z sobą nagle pojawiał się ten stan rozsierdzenia potem obawa że zaraz mnie szlak trafi bo się coś wydarzy co mi nerwy zrujnuje a jak już myślałem że moje nerwy sięgnęły apogeum nagle koncentruje się na ich rozmowie pod wpływem tej rozmowy przypominają mi się jakieś fakty z własnego życie, a kiedy te wspomnienia są przywoływane towarzyszy temu jeszcze większe rozsierdzenie. Moja schizofrenia jest przeraźliwie męcząca :( musiałem brać na nią psychotropy, a kiedy nie wytrzymywałem już to brałem dawkę uderzeniową i zalewałem alkoholem. Mówiłem wtedy że chciałem nie być tak to nazywałem bo prawda mi przez gardło nie chciała przejść.

rofi
zaufany użytkownik

Postby rofi » Sun Jan 12, 2014 11:24 pm

ja przed tym tzw. olśnieniem za każdym razem miałem bardzo silny napad lęku, który był podobny do tego, co nazwałeś "rozsierdzeniem". Uzupełniam definicję stanu psychotycznego: u mnie początkiem jest lęk, który zostaje przekroczony przez olśnienie
mój blog - [krajobrazy psychotyczne] - http://rofitek.blogspot.com

lawenda
zaufany użytkownik

Postby lawenda » Wed Jan 22, 2014 5:06 pm

Nie wiem czy Wy też tak macie, ale u mnie stan psychotyczny rozpoczyna się właśnie od takiego olśnienia, jasności, światła. Zmysły wtedy wyostrzają się, dostrzegałem różnice barw (różne odcienie żółtego itp.).
Faktycznie, nie było to takie olśnienie jakie opisujesz, ale wyostrzyły mi się zmysły słuchu, smaku, wzroku bo noszę okulary, a widziałam wtedy bez nich doskonale. Poprawiła pamięć, przypominałam sobie różne szczegóły z łatwością.
Last edited by lawenda on Thu Jan 23, 2014 7:29 pm, edited 1 time in total.

F20
zaufany użytkownik

Postby F20 » Thu Jan 23, 2014 7:24 pm

kiedyy zachorowałem poprawiła mi się znacznie pamięć aż się sam zadziwiałem niestety potem przyszło takie piekł które zrujnowało mnie i moje życie mam coraz większe problemy z sobą.

Return to “definicje pojęć, często zadawane pytania”